Steam Deck v březnu ovládlo Hogwarts Legacy. Valve zveřejnilo žebříček nejhranějších her na svém handheldu

Konzole od Valve slaví úspěch už od svého uvedení na trh a vypadá to, že se pro něj v následujících měsících chystá silná konkurence. Zatím ale jen těžko najdete lepší PC handheld. Na Steam Decku můžete hrát i náročné velké hry, což dokazuje i oficiální žebříček 20 nejhranějších her za březen, na jehož vrcholu se umístilo kouzelnické RPG Hogwarts Legacy

Hned v závěsu je Elden Ring, který si drží obrovské množství aktivních hráčů i více než rok po vydání. A určitě přijde další velká vlna, až vyjde očekávané rozšíření Shadow of Erdtree. Sázkami na jistotu jsou pak farmářské Stardew Valley a velmi jednoduchá, ale návyková hříčka Vampire Survivors. Obě hry jsou na handheld jako dělané. 

Na Steam Decku se daří i hrám od Rockstaru. O příčku nad Grand Theft Auto V se umístila westernovka Red Dead Redemption 2, která do dnešního dne zůstává jednou z nejlepšícžh příběhovek, které si můete zahrát. Ze žhavých novinek se podařilo prorazit předělávce Resident Evil 4, která slavila milionové prodeje už pár dní po svém uvedení na trh. 

Speciál: 10 let Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V slaví deset let. GTA 5 se začalo prodávat 17. září 2013, tenkrát pro PS3 a Xbox 360. O rok později přišel port pro PS4 a Xbox One a v roce 2015 také verze pro Windows. Je to úspěšná akční hra s otevřeným světem, která se odehrává ve smyšleném současném světě inspirovaným Jižní Kalifornií a hráči se dostávají do role kriminálníků. Hra zaujala svým rozsahem, pestrostí, zábavností i vysokou úrovní grafického zpracování.

Diskuze (2) Další článek: Final Fantasy XVI ukazuje nejen obří Eikony v pořádné porci nových záběrů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,