Steam jde do boje proti review-bombingu, do hodnocení se nebude počítat vše

Na Steamu už se do průměrného hodnocení nebudou počítat všechny recenze uživatelů.
Steam jde do boje proti review-bombingu, do hodnocení se nebude počítat vše

Digitální obchod Steam se nově bude snažit předejít tomu, aby hry trpěly za své pokračovatele či kvůli jiným kauzám. Častým jevem v posledních měsících totiž byl takzvaný review bombing, který znamenal naprosto nesmyslná špatná hodnocení pro hru ze série, která třeba vyšla později exkluzivně na jiném obchodu. Zářným příkladem je v tomto případě série Metro, která se review bombingu dočkala poté, co vývojáři odhalili, že nejnovější díl nevyjde na Steamu, ale pouze na Epic Store. Tato exkluzivita má trvat jeden rok. Předchozím dílům série okamžitě začalo padat hodnocení, a to z důvodů, které nebyly spojené s dotyčnou hrou. Proto od nynějška bude Steam do průměru počítat pouze tematicky správné recenze od svých uživatelů.

Epic Store získal další velkou rybu, Steamu vyfoukl Metro Exodus

Epic Store získal další velkou rybu, Steamu vyfoukl Metro Exodus

Nemusíte se ale bát, že by se vaše hodnocení hned nezapočítala do průměru. Znamená to pouze to, že pokud se na hru náhle přivalí tvrdá vlna kritiky, tým z Valve prošetří, co za ní stojí a jestli jsou daná hodnocení opravdu spjatá s hodnocenou hrou. Může to ale znamenat, že pokud v období review bombingu hru ohodnotíte, nemusí se ani vaše zcela normální recenze počítat. 

"Dlouho jsme přemýšleli, jak definovat hodnocení, která nebudeme počítat. Nakonec jsme se přiklonili k tomu, že půjde o hodnocení, která nejsou k uvedenému tématu. Věříme, že spousta uživatelů je ochotná se do nich ponořit hlouběji před tím, než se nechají odradit od koupě a proto uživatelské recenze necháváme i nadále zapnuté. Stačí si přečíst, co měl dotyčný za problém a víte, jestli jde o něco, co vám bude vadit," píše Valve.

Hráči útočí na nový Tomb Raider, po měsíci už je ve slevě

Hráči útočí na nový Tomb Raider, po měsíci už je ve slevě

I když budou recenze vyhodnocené jako "mimo téma" tak ale na stránce zůstanou a bude možné si je normálně přečíst i vidět známku hry. Hlavní známkou ale nově bude ta, ze které budou právě tato hodnocení uživatelů odstraněná. Už nyní je možné se vrhnout do nastavení Steamu a rozhodnout se, jakou formu byste radši zvolili vy.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nového roku

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nov…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

1.  1.  2021 | |6 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
10 největších zklamání odcházející generace aneb co se opravdu nepovedlo

10 největších zklamání odcházející generace aneb c…

Odcházející generace nejen herních konzolí, ale i her, nás v mnoha věcech potěšila, ale i v mnohých zklamala. Vybrali jsme největší zklamání posledních let.

2.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma