Steam měl v roce 2021 přes 69 milionů uživatelů denně. Velký růst pokračuje

Valve vydává celoroční přehled a hlásí opět rekordní čísla.

Valve v březnu vypustilo ven tradiční roční přehled Steam Year in review za rok 2021, který kombinuje různorodé statistiky, prodejní čísla a další grafy, a čísla jsou oproti roku 2020 opět působivá. Hlásí se rekordní růst, denně se na platformu připojí přes 69 milionů hráčů z celého světa, měsíčně se jedná o 132 milionů unikátních uživatelů. Nejvíce se najednou na platformě sešlo 27,4 milionů lidí. 

Hráči strávili na Steamu za rok 2021 38 miliard hodin, což je 21% nárůst oproti roku 2020. Valve také hráčům zprostředkovalo celkem 33 exabity obsahu. Pro představu, toto číslo byste dostali, kdyby si každý ze všech 330 milionů obyvatel ze Spojených států stáhl 100GB hru. 

Také utrácení šlo pěkně nahoru. Na Steamu se utrácelo v přepočtu o 27% více a polepšilo se i VR odvětví, celkem o 11%. 

Diskuze (4) Další článek: Bungie hledá kreativního ředitele na vývoj nové akce z pohledu třetí osoby

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,
Aktuality

13:40 | Kde se ve městě Redfall vzali upíři? Do zápletky připravované novinky studia Arkane nahlíží nový trailer. Hra pak vychází 2. května na PC a Xbox Series S|X. 
13:03 | Stavebnice LEGO Bricktales se rozrostla o nový obsah v rámci DLC zdarma. Skrz novou příběhovou linku pomůžete velikonočnímu zajíčkovi zachránit Velikonoce. 
12:32 | Kouzelné RPG Ni no Kuni II: Revenant Kingdom vyšlo na Xbox One a Series S|X v Prince's edici, která kromě základního příběhu obsahuje i všechna rozšíření. Můžete ho vyzkoušet skrz předplatné Game Pass. 
21. března | Pixelartová akce The Mageseeker ze světa League of Legends se ukazuje v prvních záběrech z hraní. Do boje se Sylasem se vydáme už 18. dubna na PC, PS4, PS5, XO, XSX a Switchi. 

Březnový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 15 zdrojů s výkonem 750 W

Pravidla pro létání s drony

Test levných soundbarů k televizi

Jak na návrh vlastního interiéru