Steam překonal svůj vlastní rekord nejvíce souběžně přihlášených hráčů

Karanténa zkrátka dělá z roku 2020 ten herně nejaktivnější.
Steam překonal svůj vlastní rekord nejvíce souběžně přihlášených hráčů

Nikdo z nás pravděpodobně není nadšeny z probíhající epidemie COVID-19, ale na druhou stranu, právě v těch nejtěžších dobách se často píše historie lidstva. Steam totiž opět překonal svůj vlastní rekord v počtu aktivních uživatelů.

Téměř před měsícem, Steam začal překonávat své rekordy v počtu nejvíce aktivních uživatelů v jeden moment. Mluvíme tady o více jak 20 milionech najednou přihlášených účtů.

Zadarmo nebo se slevou: Child of Light zdarma a balíček závodních her

Zadarmo nebo se slevou: Child of Light zdarma a balíček závodních herPoslední rekord byl dosažen o víkendu s 24 535 923 online uživatelů - podle slov Steamu jde o naprosto ohromující číslo. Avšak pokud zohledníme celosvětový trvající průběh epidemie, dá se očekávat, že čísla ještě porostou. 

steaaam.jpeg

A právě z tohoto důvodu Valve učinilo pár změn, aby se Steam přizpůsobil provozu a mohl tak zachovat stálý chod služeb. Steam nyní o několik dní odkládá aktualizace her, které jste v poslední době nehráli. Valve ještě musí zavést omezení rychlosti stahování, zato jiné platformy, jako je například síť Playstation Network, jí už nějakou dobu má.

Steam upravuje aktualizace her, cílem je snížení zátěže připojení

Steam upravuje aktualizace her, cílem je snížení zátěže připojeníNutno ale podotknout že epidemie koronaviru Steamu jistě pomáhá, a to především hrám zdarma. Například Counter Strike: Global Offensive nedávno zaznamenal hned několik historických skoků u aktivních hráčů. Můžeme se pouze domnívat, kam až se čísla vyšplhají, avšak dá se předpokládat, že v brzkých týdnech o Steamu ještě uslyšíme. 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

7.  9.  2020 | | 14 N/A
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího na PS4 a Division zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

5.  9.  2020 |