PC | PS4 | PS5 | Steam | Sony

Steam zlepší podporu gamepadů. V obchodě brzy ukáže, které hry podporují DualSense nebo DualShock

Valve vyzvalo vývojáře, aby u svých her vyplnili informace o podpoře ovladačů z PlayStationů 4 a 5. Budou muset popsat, nakolik jsou jejich tituly kompatibilní s gamepady DualShock a DualSense. Jestli je podporují plně, částečně, nebo jaká jsou jiná specifika.

Hra může být na základní úrovni kompatibilní, protože už podporuje jiné ovladače (Xbox, Steam Controller), ale ve hrách se nemusí zobrazovat správné popisky tlačítek. Ovladače od Sony mají navíc zvláštní funkce jako touchpad, reproduktor nebo v případě DualSensů haptiku a adaptivní triggery.

O října pak informace o podpoře ovladačů z PlayStationu budou dostupné i hráčům. Budou se zobrazovat přímo v obchodě i v hráčských knihovnách. Podporu ovladačů bude možné také filtrovat.

image.png

Ze statistik Steamu vyplývá, že za posledních šest let už více než 87 milionů hráčů alespoň jednou hrálo s gamepadem. Většina (69 %) používá Xbox Controllery. Ovladače z PlayStationu má 27 % hráčů a toto číslo rychle roste, před pěti lety to bylo jen 11 %.

Váš názor Další článek: Vybrali jsme legendární adventury i moderní klikačky pro PC. Nechybí komediální Deponia a netradiční detektivka Immortality

Témata článku: , , , , ,