Stick Soldiers 2 - v jednoduchosti je krása

Hry byly, jsou a vždy budou především o hratelnosti. Ať si kdo chce co chce říká a jakkoliv roste význam perfektního grafického zpracování v očích průměrných hráčů, hratelnost je základem a značkou kvality každého titulu - potvrdilo nám to konec konců nemálo komerčních i freeware projektů. A že v jednoduchosti je krása, to vám dosvědčí i hra Stick Soldiers 2.
Stick Soldiers 2 - v jednoduchosti je krása

Když jsem asi před rokem narazil na první a prapůvodní titul Stick Soldiers, byl jsem překvapen jednoduchostí, ale zároveň i kvalitou tohoto titulu. Nebývá zvykem, aby titul oplývající skvělou hratelností oblékli autoři do tak jednotvárného kabátu a možná to byl jeden z důvodů, proč hra po pohledu na screenshoty mnoho hráčů nepřilákala. Ti, co uvěřili slovům recenzentů celého světa, však rozhodně neprohloupili. A co více, těšit se mohou již z druhého pokračování.

Nutno podotknout, že k dispozici prozatím není finální verze hry a i to je jeden z faktů, který hře z mnoha důvodů ubírá na kráse. Všechno spouštění, zapínání či vypínání, to vše se děje pouze přes konzoli a její řádek a pokud ve vás tedy nevládne ochota alespoň pár minut studovat readme soubor, raději na hru zapomeňte.

Teď ale k samotnému obsahu Stick Soldiers. Řečeno prostě a jednoduše, máte tu čest s dalším klone Liero, který je však (jak jsem již zmiňoval) oblečen do na první pohled nepříliš slušivého hávu. Jinými slovy, čeká na vás role jednoho z šesti vojáků, kteří soupeří na jednoduchých plošinkách, bez jakýchkoliv důvodů či příběhu dotvářejících pozadí hry. Je však příběh vůbec potřeba, když vše co vám hra nabízí, je možnost nezávazně se pobavit?

Jak jsem již zmínil, společností a protivníky vám budou další hráči, kterých je na každé z map hned pět. Nutno podotknout, že jejich schopnosti jsou velmi dobré a alespoň prvních několik minut vám budou zdárnými soupeři. Zejména pak do okamžiku, kdy zjistíte, jaká taktika je zhola nejlepší a které ze zbraní se vyplatí využívat.

Samozřejmě - k zabíjení jsou potřeba jisté prostředky, které jsou ve Stick Soldiers 2 tvořeny poměrně bohatou nabídkou zbraní - kromě granátometu na vás čeká také odstřelovací puška, další zbraně jako M4, AK-47 atd. Nechybí ani možnost sbírat některé bonusy, mezi kterými je například brnění.K ovládání vaší mateřské postavičky vám postačí jen několik malých kláves - krom kurzorových šipek pro pohyb pak také SPACE pro střelbu, CTRL pro výskok (který však lze lépe přirovnat k letu) či tlačítka N a M pro rolování nabídkou zbraní.

Hra obsahuje celkem deset map, přičemž rozběhnout se mi podařilo pouze devět z nich - je zde však možnost editovat dané mapy a částečně si tak vytvářet vlastní a mnohem propracovanější. O jednoduchosti grafiky toho snad již bylo napsáno dost, výborné je mimo jiné i ozvučení.

Na začátku článku již letmo zaznělo, že celé nastavování hry probíhá skrz herní konzoli a tak vězte, že ke spuštění kterékoliv z map můžete přidat také počet hráčů, frag limit atd. Dokonce krom klasického módu všichni proti všem nechybí ani jakási obdoba team deathmatch, tedy boj dvou týmů (červených a modrých). Opět odkazuji na readme, které vše blíže vysvětluje.

Na samý závěr je nutno zmínit problémy, které hra způsobuje na některých kartách osazených čipy GeForce - jsou to však kosmetické vady na kráse, které zastupuje například nedokonalé vykreslení linky atd. Přestože jsem v článku zmínil hned několik nedostatků hry (plynoucích z faktu, že se jedná o nedokončenou a tudíž nefinální verzi), i tak je Stick Soldiers 2 nápaditou hrou, která vám stoprocentně příjemně zkrátí dlouhou chvíli.

Homepage: http://www.sticksoldiers.tk/
Systémové požadavky: DirectX 8.1
Výrobce: WhitespaceUnlimited
Velikost: 1,3 MB

Download: Doupě

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A