Strategické RPG Invictus

Firma Interplay vypustila 3 obrázky ze své připravované novinky jménem Invictus: In the Shadow of Olympus. Těžko říct, co si přesně představit pod něčím, co se prezentuje jako směs realtimové strategie a RPG, ale podle screenshotů to vypadá jako docela normální RPG. 

Invictus začíná tam, kde Homér skončil svoji Odyseu. Aténa, bohyně moudrosti a války, je pyšná na Odyseovo vítězství, protože to byla ona, která mu radila v jeho bitvách a dobrodružstvích. Nyní se chlubí před ostatními bohy, že je schopná vzít kteréhokoli smrtelníka a udělat z něj hrdinu epických rozměrů. Poseidón, který nikdy neuměl prohrávat, však na oplátku rozšiřuje řeči, že Odyseus nezemřel jen díky hloupé souhře náhod, a že Aténa by tento úspěch nebyla schopna zopakovat, ani kdyby na tom závisela její božská existence. Tím je božská rukavice hozena.

Aténa ráda přijímá Poseidónovu výzvu, protože se ráda předvádí, a to zejména před svými kolegy z hory Olymp. Poseidón si je tak jist, že Aténa nezvládne přeměnu smrtelníka na hrdinu, že dokonce této ubohé duši poskytne několik skutečných hrdinů, aby mu byli na jeho těžké cestě ku pomoci. Pokud hráč zvítězí v konečné bitvě, stane se hrdinou - polobohem.

Takže jsme skončili u celkem klasické RPG. Na začátku si pečlivě vyberete skupinu, pro niž máte k dispozici přes 30 různých tvorů včetně takových exotických příšerek jako jsou gorgony a harpyje. Při boji si můžete kdykoli zavolat na pomoc čtyři z celkem deseti legendárních hrdinů: například Orion pošle na nepřátele déšť šípů, Herkules zemětřesení a Cadmus umí oživit mrtvé, kteří se pak přidají po váš bok. Ze svých vojáků můžete vytvářet různé bojové formace jako klín, čtverec nebo linii, což vám přijde vhod při specifických obranných či útočných taktikách.

     

Trojrozměrný svět Invictu se bude skládat z mnoha přitažlivých prvků; najdeme zde členité hory, močály, lávová jezírka a starobylé artefakty, na něž bude možné libovolně zoomovat a otáčet se kolem dokola. Animace budou voxelové, takže na nějakou podporu 3D akcelerátorů to zatím nevypadá - kvalitu bude zřejmě muset zajistit CPU. Tomu odpovídají systémové požadavky (viz níže). K dosažení totálního vítězství bude zapotřebí šikovně komunikovat s vedlejšími postavami; vaše chování v ranných misích ovlivní průběh pozdějších bojů. Vycvičenou sestavu ze singleplayeru budete moci použít v boji s lidskými protihráči přes IPX, TCP/IP a modem. 

Nároky na váš počítač nebudou právě malé, ale na to už jsme zvyklí: minimem je Pentium II 266 (doporučeno 350), 64 MB RAM a 300 MB na disku. Ze zveřejněných informací a screenshotů se zdá, že Invictus má dobrou šanci na úspěch.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce