Strategie Humankind odkládá konzolovou verzi. Vývojáři vrací peníze za předobjednávky

Humankind je strategie ve stylu série Civilization, která loni vyšla na PC a sklízela slušná hodnocení za několik dobrých nápadů implementovaných do hratelnosti. Na konzole měla zavítat v listopadu, ale plány se razantně mění. Na svých sociálních sítích studio Amplitude oznámilo, že konzolová verze se odkládá na neurčito

"Věříme, že odklad je to nejlepší řešení, pokud se chceme ujistit, že hráčům na konzolích poskytneme ten nejlepší možný zážitek," uvádí vývojáři ve svém vyjádření. Nikde jsme ale nedohledali důvod, proč najednou musel přijít odklad měsíc před původně plánovaným vydáním. Nyní prý studio není v pozici, kdy by si mohlo dovolit oznámit ani přibližné datum vydání konzolové verze. 

Je také docela zvláštní, že se vývojáři hned rozhodli vracet peníze za předobjednávky digitálních verzí. Odkladů jsme tady za poslední roky měli spoustu a k podobnému kroku přistupovala studia jen ve výjimečných případech, kdy byl odklad delší než pár měsíců. Někteří z fanoušků se obávají, že by konzolová verze mohla být zrušena. Podle oficiálních zdrojů ale stále platí, že Humankind v budoucnu zamíří na PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series S|X. 

Zdroj: Twitter

Váš názor Další článek: Valve si zaregistrovalo novou značku. Spekuluje se o nové hře nebo rovnou celé sérii

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,