Strategie SteamWorld Build kombinuje Anno a Dungeon Keepera. Budeme budovat město na několika vrstvách

Značka SteamWorld za svoji historii navštívila už spoustu žánrů. Ve SteamWorld Build poprvé zavítá mezi budovatelské strategie. Oznámení přišlo nečekaně během speciálního vysílání vývojářů. Novinka od studia The Station má vyjít ještě letos na PC, PS4, PS5, XO, XSX a NS. Pokud vás úvodní trailer zaujal, můžete si hru rovnou vyzkoušet skrz demoverzi na Steamu

Hratelností nebude SteamWorld Build jen tak obyčejnou strategií. Stanete se architektem hornického městečka. Rozvíjíte ho na několika vrstvách. Zatímco na povrchu musíte zajistit potřebné služby a spokojenost obyvatel, v podzemí se budete potýkat s nebezpečnými monstry, abyste se mohli prokopat k dalším vzácným zdrojům. Čím hlouběji půjdete, tím vzácnější žíly můžete najít. Spolu s tím se ale zvyšuje i míra nebezpečí. Tvůrci sami v oznámení zmiňují, že má hra působit jako kombinace série Anno spolu s Dungeon Keeperem. 

Verze pro PC i konzole byly vyvíjeny současně, takže se od začátku myslelo na to, že uživatelské rozhraní a ovládání bude muset na ovladači fungovat stejně dobře, jako na myši a klávesnici. Svojí náročností by pak měl SteamWorld Build uspokojit nováčky i zkušené stratégy. Záleží, jakou ze tří obtížností zvolíte. Více informací bychom se měli dozvědět v průběhu roku. 

Pokud chcete více poznat svět SteamWorldu, máte nyní příležitost pořídit si předchozí přírůstky se slevou na Steamu. Máme tady třeba 2 díly SteamWorld Dig, což jsou výborné metroidvanie. SteamWorld Heist je oproti tomu zase tahové 2D RPG. Určitě se vyplatí zapřemýšlet o balíčku, kde máte všechno pohromadě s 80% slevou. 

Zdroj: TZ

Váš názor Další článek: The Dark Pictures: Switchback se opozdí. Novinka od Supermassive Games nestihne premiéru PS VR2

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,