Streamovací herní služby zajímají jenom 15% evropských hráčů

Stadia a xCloud nebudou mít při svém startu v Evropě na růžích ustláno. Budou muset předvést, že opravdu stojí za vyzkoušení, aby se dostaly na požadovaná čísla.
Streamovací herní služby zajímají jenom 15% evropských hráčů

Podle nejnovějšího průzkumu trhu se jenom patnáct procent dotázaných hráčů z Británie, Španělska, Francie a Německa zajímá o herní streamovací služby jako Google Stadia a xCloud. Streaming her ve stylu Netflixu má přitom být budoucností moderního hraní díky svým možnostem pro nenáročné hráče, kteří nebudou potřebovat našlápnutou mašinu k rozběhnutí nejžhavějších herních novinek.

Kdykoliv si změnit přezdívku v Google Stadia nebude problém

Kdykoliv si změnit přezdívku v Google Stadia nebude problém

Ve Velké Británii byl podíl hráčů, kteří se o tyto služby zajímají nejvyšší a ani v tomto případě nešlo ani o čtvrtinu všech dotázaných. Nejmenší zájem naopak zaznamenali v Německu, kde se o streamování her zajímá pouhých deset procent respondentů. "Velký zájem" ze všech dotazovaných projevila pouze tři procenta.

Google Stadia startuje v listopadu, do Česka se ale podívá až později

Google Stadia startuje v listopadu, do Česka se ale podívá až později

Problémem přitom nemají být obavy z náročnosti streamování na internet. Výzkum totiž zahrnoval i podružné otázky, které se mimo jiné ptaly i na to, jestli si hráči myslí, že jejich internet je pro tyto služby dostačující. 43% v této otázce považovalo svůj internet za dostatečně rychlý, dalších 34% si nebylo jistých a pouze 23% svému připojení nevěřilo. Velké procento však vyjádřilo obavy nad tím, že hry nebudou moci hrát bez připojení k internetu. 

Nová generace Xboxu dorazí koncem příštího roku společně s Halo | E3

Nová generace Xboxu dorazí koncem příštího roku společně s Halo | E3

Skoro třetina respondentů také odpověděla, že pokud by hry ze streamovacích služeb mohli stahovat i do svých zařízení, zajímala by je tato nabídka mnohem více. V potaz ovšem musíme brát i fakt, že herní streamování má cílit především na nové publikum, které momentálně nemá své vlastní herní zařízení. Cílová skupina služby tak zřejmě bude výrazně širší než hráčská základna, která se podrobila tomuto výzkumu a Stadiu jím tak rozhodně nemusíme odsuzovat k zániku.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce