Střílečce XDefiant se daří. I přes technické problémy si ji během pár hodin zahrál milion hráčů

V úterý po několika odkladech Ubisoft uvedl svoji free-to-play FPS akci XDefiant na PC, PlayStation 5 a Xbox Series S|X. Jak už to u multiplayerovek bývá, ani tentokrát jsme se nevyhnuli porodním bolestem v podobě problémů s připojením k serverům a jejich stabilitě. I přes to je ale tahle novinka pro Ubisoft úspěchem. Stačilo dvě a půl hodiny a XDefiant vyzkoušelo přes milion hráčů.

Dnes už si zahrajete na PC i na konzolích bez větších obtíží. Zdroje webu Insider Gaming pak uvádějí, že za dva dny si XDefiant zahrálo přes 3 miliony hráčů a v jednu chvíli si udržuje kolem 300 000 aktivních uživatelů skrz všechny platformy. Novinka sklízí chválu za rychlou hratelnost a povedený gunplay, který se blíží starším dílům série Call of Duty, kdy multiplayer nebyl příliš přeplácaný a mapy byly komornější.

Množství hráčů ovšem pro Ubisoft není až tak důležité. Jde hlavně o to, kolik z nich utratí nějakou zlatku za mikrotransakce. XDefiant nabízí klasické skiny, různé balíčky i battle pass. Je trochu pofidérní, že s battle passem se dostanete dříve k některým zbraním. I bez použití kreditky si ale postupně odemknete všechno základní vybavení a jeho doplňky. Celkově je nicméně vydavatel prý s momentálním stavem spokojený.

Váš názor Další článek: Vychází logický Kubikon 3D od českého tvůrce. Vsází na jednoduchý design a oddechové hraní

Témata článku: , , , , , , , ,