Střípky informací z mozaiky jménem Neverwinter Nights 2

Obsidian Entertainment dnes prostřednictvím diskuzních fór vydavatele Atari oznámil druhé pokračování RPG Neverwinter Nights, které je dodnes hrdým odkazem firmy Bioware. Neverwinter Nights svého času přinesly, kromě chytlavého příběhu a líbivého grafického zpracování, silnou online podporu, pomocí níž si hráči mohli společně vyměňovat vlastní rukou stvořená dobrodružství a následně je i hrát. Starý koncept Her na hrdiny (pen & paper - Dungeons and Dragons) se přenesl na monitory počítačů; jeden hráč zastával roli Pána jeskyně, zatímco druzí vykrádali hrobky, zabíjeli sveřepé draky a zachraňovali panenské princezny.

Příběh Neverwinter Nights 2 se opět odehrává v populárním světě R. A. Salvatora Forgotten Realms, kdy se ještě nestačily zhojit rány po velké bitvě mezi Luskanem a Neverwinter, a už se kdesi šikují armády Temného pána lačné po lidské krvi. To ovšem pyšná města Severu ignorují, a dávají tak šanci nepřátelským hordám nečekaně zaútočit. Mír v Království se opět začíná hroutit; staré sváry se otevírají a nepřátelské armády se nepozorovaně blíží. Jak už to v takových příbězích bývá; jen jediný hrdina může zvrátit neblahý osud, jen jeden může zachránit lidské pokolení.

  

Pokud patříte mezi příznivce Forgotten Realms, jistě uvítáte markantní zlepšení grafické stránky. Engine bude speciálně uzpůsoben pro potřeby moderní hry; kromě nových technologií jako normal mapping, per pixel lightning a dalších, se dočkáme i viditelných změn na herních postavách (oblečení na nich bude zamrzat, trhat se a jinak deformovat). Své avatary si také budete moci podle libosti co nejvíce vzhledově uzpůsobit.

To, čím se podle autorů bude dvojka lišit od originálu, je hlavně větší nelinearita hry. Jedním z prvků nelinearity bude možnost postavit si vlastní obydlí; domek, sluj, hrad, doupě - podle rasy a přesvědčení vašeho charakteru. Takovéto "útočiště" budete moci kontrolovat a samozřejmě se do něj podle potřeby vracet. Stejně jako minule si pak budete moci najmout až tři další pomocníky.

Obsidian Ent. již jednou dokázali, že se ve svém řemesle vyznají a bez problému mohou pokračovat v tom, co započala firma Bioware. Nedávno to byl druhý díl RPG Knights of the Old Republic, nyní to tedy budou Neverwinter Nights 2. Kromě těchto informací a několika sketchů zatím není nic víc k dispozici, čekejte však další střípky mozaiky, jež se snad brzy objeví.

  

Zdroj: ATARI forums, PC Gamer

Váš názor Další článek: Heroes 5 konečně v obrazech!

Témata článku: , , ,