Střípky informací z mozaiky jménem Neverwinter Nights 2

Obsidian Entertainment dnes prostřednictvím diskuzních fór vydavatele Atari oznámil druhé pokračování RPG Neverwinter Nights, které je dodnes hrdým odkazem firmy Bioware. Neverwinter Nights svého času přinesly, kromě chytlavého příběhu a líbivého grafického zpracování, silnou online podporu, pomocí níž si hráči mohli společně vyměňovat vlastní rukou stvořená dobrodružství a následně je i hrát. Starý koncept Her na hrdiny (pen & paper - Dungeons and Dragons) se přenesl na monitory počítačů; jeden hráč zastával roli Pána jeskyně, zatímco druzí vykrádali hrobky, zabíjeli sveřepé draky a zachraňovali panenské princezny.

Příběh Neverwinter Nights 2 se opět odehrává v populárním světě R. A. Salvatora Forgotten Realms, kdy se ještě nestačily zhojit rány po velké bitvě mezi Luskanem a Neverwinter, a už se kdesi šikují armády Temného pána lačné po lidské krvi. To ovšem pyšná města Severu ignorují, a dávají tak šanci nepřátelským hordám nečekaně zaútočit. Mír v Království se opět začíná hroutit; staré sváry se otevírají a nepřátelské armády se nepozorovaně blíží. Jak už to v takových příbězích bývá; jen jediný hrdina může zvrátit neblahý osud, jen jeden může zachránit lidské pokolení.

  

Pokud patříte mezi příznivce Forgotten Realms, jistě uvítáte markantní zlepšení grafické stránky. Engine bude speciálně uzpůsoben pro potřeby moderní hry; kromě nových technologií jako normal mapping, per pixel lightning a dalších, se dočkáme i viditelných změn na herních postavách (oblečení na nich bude zamrzat, trhat se a jinak deformovat). Své avatary si také budete moci podle libosti co nejvíce vzhledově uzpůsobit.

To, čím se podle autorů bude dvojka lišit od originálu, je hlavně větší nelinearita hry. Jedním z prvků nelinearity bude možnost postavit si vlastní obydlí; domek, sluj, hrad, doupě - podle rasy a přesvědčení vašeho charakteru. Takovéto "útočiště" budete moci kontrolovat a samozřejmě se do něj podle potřeby vracet. Stejně jako minule si pak budete moci najmout až tři další pomocníky.

Obsidian Ent. již jednou dokázali, že se ve svém řemesle vyznají a bez problému mohou pokračovat v tom, co započala firma Bioware. Nedávno to byl druhý díl RPG Knights of the Old Republic, nyní to tedy budou Neverwinter Nights 2. Kromě těchto informací a několika sketchů zatím není nic víc k dispozici, čekejte však další střípky mozaiky, jež se snad brzy objeví.

  

Zdroj: ATARI forums, PC Gamer

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Pořád je co zlepšovat

Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Po…

Před rokem, 19. listopadu 2020, se v Česku začal prodávat PS5. Jak konzoli vnímáme s odstupem?

18.  11.  2021 | |25 N/A
Lukáš Václavík
PS5Sony
Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a Splinter Cell zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

16.  11.  2021 | |9 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka
PC verze GTA Trilogy byla stažena z prodeje. Hráči požadují vrácení peněz

PC verze GTA Trilogy byla stažena z prodeje. Hráči…

Problém s launcherem Rockstaru se již podařilo vyřešit.

15.  11.  2021 | |18 N/A
Michal Maliarov
Rockstar GamesGTA
Recenze hry Battlefield 2042. Rozbité bojiště budoucnosti

Recenze hry Battlefield 2042. Rozbité bojiště budo…

Nový Battlefield je tady a bojiště světových válek mění za válku v blízké budoucnosti. Hra se dočkala změn, vynechala kampaň a soustředí se primárně na multiplayer. Povedla se sázka na jistotu?

18.  11.  2021 | |5 N/A
Vojtěch Matušinský
Battlefield 2042FPSRecenze
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

24.  11.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole