Stroje versus Magie

Jen málokterý hráč v ČR zřejmě bude znát název Mythos Games. A to i přesto, že tito vývojáři stojí za jednou z nejoblíbenějších her několika předcházejících let, totiž X-Com Apocalypse. Ale nejen X-Comem byli živi Mythos Games a další gamesa kterou vytvořili je například poměrně neslavná Magic & Mayhem. Právě o ni zde však dnes půjde.
Stroje versus Magie
Jen málokterý hráč v ČR zřejmě bude znát název Mythos Games. A to i přesto, že tito vývojáři stojí za jednou z nejoblíbenějších her několika předcházejících let, totiž X-Com Apocalypse. Ale nejen X-Comem byli živi Mythos Games a další gamesa kterou vytvořili je například poměrně neslavná Magic & Mayhem. Právě o ni zde však dnes půjde.

Ačkoliv hra neměla valný úspěch, sklidila dostatek ohlasů na to, aby se mohlo započít s vývojem jejího druhého dílu nazvaného Magic & Mayhem: The Art of Magic (či zkráceně M&M2). Jenže projekt tak nějak pokulhával a co se nestalo, projekt převzala (taktéž dosti neznámá) britská společnost Charybdis, která stojí např. za relativně úspěšnou realtimovou strategií z roku 1999 jménem Machines. Básnicky řečeno se Charybdis dostala od chladného kovu k horké magii. S novým projektem se nyní blíže seznámíme.

Základ hry zůstane stejný jako v předchozím dílu - spojení RTS s RPG. Dosti to připomíná např. ruskou hru Rage of Mages či původní koncept Blizzardího Warcrafta III. Na začátku budete mít pouze jednu hlavní postavu (která má samozřejmě za úkol zachránit svět a v tomto duchu povraždit i spoustu nepřátel a splnit nesčetně questů a subquestů), se kterou budete postupně získávat do skupinky nové a nové postavy a s nimi pak plnit zadané mise (kterých by údajně mělo být něco kolem třiceti). Ale nebudou to jen postavy, co bude postupem času (nebo spíše "postupem zabíjení nepřátel") nabývat, říkal jsem přeci také něco o jakémsi role - playing. To znamená, že se vaše hlavní postava (tzv. spellcaster čili něco jako kouzelník) bude získávat zkušenosti a s nimi i nové dovednosti a skilly. Vylepšené vlastnosti zaklínače pak posílí celý tým a zpřístupní zcela nová kouzla, dokonce bude možné vytvářet si své vlastní postavy. Zaměření vašeho kouzelníka mohou býti různá - lze se např. soustředit na zaklínací skilly, díky nimž si pak budete moci vykouzlit třeba rytíře, démony, a podobné haraburdí.

V každé podobné gamesce která má co dočinění s magií je jednou z nejdůležitějších věcí systém kouzel. Ten je v Art of Magic velice propracovaný a dovoluje užívat až 60 rozličných magických úkonů. Ty jsou rozděleny do třech oblastí - chaotická kouzla, neutrální a dovolená. Díky kombinacím jednotlivých kouzel ze všech těchto oblastí lze dosáhnout již zmiňovaného počtu celkových 60 kouzel. Ovšem abyste neměli mylné představy - v misích nebude možné využívat všech kouzel. Před jejím začátkem si totiž budete muset vše řádně promyslet a teprve potom si vybrat těch několik málo povolených. Problém nastane až v půli mise zjistíte, že jste si vybrali kouzla špatná a že zrovna potřebujete využít jedno které u sebe nemáte. To bude s největší pravděpodobností znamenat restart hry.

Magic & Mayhem: The Art of MagicMagic & Mayhem: The Art of Magic

Magic & Mayhem: The Art of MagicMagic & Mayhem: The Art of Magic

Poslední oblastí o které stojí za to se ohledně Art of Magic zmínit je technické provedení, které je vskutku excelentní. Od prapůvodního dílu se samozřejmě změnilo grafické ztvárnění - vše se přesunulo do 3D světa. Avšak tento 3D svět není jen tak ledajaký, totiž: máte v něm naprostou volnost pohybu kamery, můžete jí tudíž otáčet o 360° ve všech směrech, můžete ji posouvat, zoomovat, a jinak přemisťovat. Krátce řečeno si můžete vybrat pro vás ten nejlepší pohled na nadcházející bitvu. Prostředí, na která ve hře narazíte, jsou taktéž velice propracovaná, a co hlavně, jsou různorodá. Setkáte se jak s horkou lávou tak i namodralými zasněženými kopci. Řeky, stromy, lesy, skály, hory, nic zde nebude chybět.

Bohužel, zápletka a příběh jsou zatím téměř (vyjma onoho zachraňování světa) neznámé.

Bethesda Softworks (ve spolupráci s Virgin Interactive) plánuje uvedení toho titulu počátkem roku 2001.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A