Strojvůdcem snadno, rychle a dřív jak od Microsoftu

Možná jste četli preview na připravovanou hru Microsoftu Train Simulator, ve které se stanete virtuálním strojvůdcem. Tento nápad softwarového giganta však nebyl, jak je tomu u něho obvyklé, zcela originální. Podobnou hru totiž vymyslel a zrealizoval programátorský tým z polské Lodže. Na rozdíl od Microsoftího dílka je tato hra zcela zdarma!
Strojvůdcem snadno, rychle a dřív jak od Microsoftu
Možná jste četli preview na připravovanou hru Microsoftu Train Simulator, ve které se stanete virtuálním strojvůdcem. Tento nápad softwarového giganta však nebyl, jak je tomu u něho obvyklé, zcela originální. Podobnou hru totiž vymyslel a zrealizoval programátorský tým z polské Lodže. Na rozdíl od Microsoftího dílka je tato hra zcela zdarma!

"Na nádraží je všechno v pořádku můžete vyjet." Teď jenom zatroubit: "Ukončete nástup a výstup!", zavřít dveře (To nechápu, když se dveře dají zavírat automaticky, tak proč na mě vždycky výpravčí řve, ať je zavřu?). Zapnout motory a jedem.

MechanikMechanik

Tak nějak by se dal popsat začátek jízdy v simulátoru lokomotivy, nazývaném Mechanik, který možná neohromí skvělou 3D grafikou a kouřovými efekty, ale i zde můžete najít zábavu nebo se alespoň připravit na "strojvůdcovský řidičák". Hru hrajete z pohledu strojvůdce, žádný herní mód, jako třeba pasažér, nenajdete. Mimochodem, co kdyby hoši z Microsoftu implantovali mód průvodčího? V některých lokacích by se to možná proměnilo v nefalšovanou 3D akční řežbu, nebo co takhle hrát za uklízečku! To by bylo, zvláště pokud by se hra odehrávala v ČR, jen pro silné povahy.

MechanikMechanik

Měl bych to dokázat, mám to přeci v rodině (otec byl strojvůdce). Nahodím motory a pořádně to rozjedu - během chvilky 100 km/hod. Přejezd, asi bych měl zatroubit. Nevidím tu stát žádná auta, nevadí možná příště. Škoda, že tu nejezdí. Možná bych jednou nějaké přistihl na přejezdu, samozřejmě bych nebrzdil a rozmašíroval (nebo rozmašínoval) bych ho. To byl vždycky můj sen: mít vláčky a přejezd a občas na něm vybourat nějakého angličáka. Mám trošku destruktivní vlohy, proto jsem asi mašinky nikdy nedostal.

MechanikMechanik

Okolí v této hře není zrovna záživné, nemůžete se kochat pohledem na podle originálů vymodelované hory a projíždět nad řekami. Grafika mi trošku připomíná starý dobrý Test Drive 3, ale je možná spíš ještě horší. Ovšem po obloze se pohybují mraky! Hra má ručně kreslenou grafiku a v některých tratích můžete jezdit například po zasněžených pláních.

MechanikMechanik

Vaším hlavním úkolem v této sympatické polské hře je projet trať bez jediného trestného bodu, což se mi však ještě, i přes můj původ, nepovedlo. Musíte plnit spoustu úkolů: dodržovat rychlost, nejezdit na červenou, zastavovat na stanicích, atd. Ve hře existuje pouze jediný podhled - z kabiny strojvůdce. Je to škoda, protože celkový pohled na vlak a okolí by se určitě hodil. Dalším kladem hry jsou skvělé zvuky, které si pochvaluje nejeden "mašinkář".

U této hry se projevuje velká výhoda Internetu - stále můžete stahovat nové a nové trati. Můžete stáhnout hru, včetně polské dokumentace, k mání je ale také anglické verze, dokumentace k tvorbě vlastních tratí atd. A malá perlička na závěr – existují i stránky, kde najdete mnoho dalších tratí a český návod, stejně jako na jedné, kde dokonce objevíte i další simulátory (dokonce i simulátor "šaliny" pro pana šéfredaktora :-)). Pokud tedy máte zájem – stahujte Mechanika.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A