Strojvůdcem snadno, rychle a dřív jak od Microsoftu

Možná jste četli preview na připravovanou hru Microsoftu Train Simulator, ve které se stanete virtuálním strojvůdcem. Tento nápad softwarového giganta však nebyl, jak je tomu u něho obvyklé, zcela originální. Podobnou hru totiž vymyslel a zrealizoval programátorský tým z polské Lodže. Na rozdíl od Microsoftího dílka je tato hra zcela zdarma!
Strojvůdcem snadno, rychle a dřív jak od Microsoftu
Možná jste četli preview na připravovanou hru Microsoftu Train Simulator, ve které se stanete virtuálním strojvůdcem. Tento nápad softwarového giganta však nebyl, jak je tomu u něho obvyklé, zcela originální. Podobnou hru totiž vymyslel a zrealizoval programátorský tým z polské Lodže. Na rozdíl od Microsoftího dílka je tato hra zcela zdarma!

"Na nádraží je všechno v pořádku můžete vyjet." Teď jenom zatroubit: "Ukončete nástup a výstup!", zavřít dveře (To nechápu, když se dveře dají zavírat automaticky, tak proč na mě vždycky výpravčí řve, ať je zavřu?). Zapnout motory a jedem.

MechanikMechanik

Tak nějak by se dal popsat začátek jízdy v simulátoru lokomotivy, nazývaném Mechanik, který možná neohromí skvělou 3D grafikou a kouřovými efekty, ale i zde můžete najít zábavu nebo se alespoň připravit na "strojvůdcovský řidičák". Hru hrajete z pohledu strojvůdce, žádný herní mód, jako třeba pasažér, nenajdete. Mimochodem, co kdyby hoši z Microsoftu implantovali mód průvodčího? V některých lokacích by se to možná proměnilo v nefalšovanou 3D akční řežbu, nebo co takhle hrát za uklízečku! To by bylo, zvláště pokud by se hra odehrávala v ČR, jen pro silné povahy.

MechanikMechanik

Měl bych to dokázat, mám to přeci v rodině (otec byl strojvůdce). Nahodím motory a pořádně to rozjedu - během chvilky 100 km/hod. Přejezd, asi bych měl zatroubit. Nevidím tu stát žádná auta, nevadí možná příště. Škoda, že tu nejezdí. Možná bych jednou nějaké přistihl na přejezdu, samozřejmě bych nebrzdil a rozmašíroval (nebo rozmašínoval) bych ho. To byl vždycky můj sen: mít vláčky a přejezd a občas na něm vybourat nějakého angličáka. Mám trošku destruktivní vlohy, proto jsem asi mašinky nikdy nedostal.

MechanikMechanik

Okolí v této hře není zrovna záživné, nemůžete se kochat pohledem na podle originálů vymodelované hory a projíždět nad řekami. Grafika mi trošku připomíná starý dobrý Test Drive 3, ale je možná spíš ještě horší. Ovšem po obloze se pohybují mraky! Hra má ručně kreslenou grafiku a v některých tratích můžete jezdit například po zasněžených pláních.

MechanikMechanik

Vaším hlavním úkolem v této sympatické polské hře je projet trať bez jediného trestného bodu, což se mi však ještě, i přes můj původ, nepovedlo. Musíte plnit spoustu úkolů: dodržovat rychlost, nejezdit na červenou, zastavovat na stanicích, atd. Ve hře existuje pouze jediný podhled - z kabiny strojvůdce. Je to škoda, protože celkový pohled na vlak a okolí by se určitě hodil. Dalším kladem hry jsou skvělé zvuky, které si pochvaluje nejeden "mašinkář".

U této hry se projevuje velká výhoda Internetu - stále můžete stahovat nové a nové trati. Můžete stáhnout hru, včetně polské dokumentace, k mání je ale také anglické verze, dokumentace k tvorbě vlastních tratí atd. A malá perlička na závěr – existují i stránky, kde najdete mnoho dalších tratí a český návod, stejně jako na jedné, kde dokonce objevíte i další simulátory (dokonce i simulátor "šaliny" pro pana šéfredaktora :-)). Pokud tedy máte zájem – stahujte Mechanika.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

19.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 8 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |