Strojvůdcem snadno, rychle a dřív jak od Microsoftu

Možná jste četli preview na připravovanou hru Microsoftu Train Simulator, ve které se stanete virtuálním strojvůdcem. Tento nápad softwarového giganta však nebyl, jak je tomu u něho obvyklé, zcela originální. Podobnou hru totiž vymyslel a zrealizoval programátorský tým z polské Lodže. Na rozdíl od Microsoftího dílka je tato hra zcela zdarma!
Strojvůdcem snadno, rychle a dřív jak od Microsoftu
Možná jste četli preview na připravovanou hru Microsoftu Train Simulator, ve které se stanete virtuálním strojvůdcem. Tento nápad softwarového giganta však nebyl, jak je tomu u něho obvyklé, zcela originální. Podobnou hru totiž vymyslel a zrealizoval programátorský tým z polské Lodže. Na rozdíl od Microsoftího dílka je tato hra zcela zdarma!

"Na nádraží je všechno v pořádku můžete vyjet." Teď jenom zatroubit: "Ukončete nástup a výstup!", zavřít dveře (To nechápu, když se dveře dají zavírat automaticky, tak proč na mě vždycky výpravčí řve, ať je zavřu?). Zapnout motory a jedem.

MechanikMechanik

Tak nějak by se dal popsat začátek jízdy v simulátoru lokomotivy, nazývaném Mechanik, který možná neohromí skvělou 3D grafikou a kouřovými efekty, ale i zde můžete najít zábavu nebo se alespoň připravit na "strojvůdcovský řidičák". Hru hrajete z pohledu strojvůdce, žádný herní mód, jako třeba pasažér, nenajdete. Mimochodem, co kdyby hoši z Microsoftu implantovali mód průvodčího? V některých lokacích by se to možná proměnilo v nefalšovanou 3D akční řežbu, nebo co takhle hrát za uklízečku! To by bylo, zvláště pokud by se hra odehrávala v ČR, jen pro silné povahy.

MechanikMechanik

Měl bych to dokázat, mám to přeci v rodině (otec byl strojvůdce). Nahodím motory a pořádně to rozjedu - během chvilky 100 km/hod. Přejezd, asi bych měl zatroubit. Nevidím tu stát žádná auta, nevadí možná příště. Škoda, že tu nejezdí. Možná bych jednou nějaké přistihl na přejezdu, samozřejmě bych nebrzdil a rozmašíroval (nebo rozmašínoval) bych ho. To byl vždycky můj sen: mít vláčky a přejezd a občas na něm vybourat nějakého angličáka. Mám trošku destruktivní vlohy, proto jsem asi mašinky nikdy nedostal.

MechanikMechanik

Okolí v této hře není zrovna záživné, nemůžete se kochat pohledem na podle originálů vymodelované hory a projíždět nad řekami. Grafika mi trošku připomíná starý dobrý Test Drive 3, ale je možná spíš ještě horší. Ovšem po obloze se pohybují mraky! Hra má ručně kreslenou grafiku a v některých tratích můžete jezdit například po zasněžených pláních.

MechanikMechanik

Vaším hlavním úkolem v této sympatické polské hře je projet trať bez jediného trestného bodu, což se mi však ještě, i přes můj původ, nepovedlo. Musíte plnit spoustu úkolů: dodržovat rychlost, nejezdit na červenou, zastavovat na stanicích, atd. Ve hře existuje pouze jediný podhled - z kabiny strojvůdce. Je to škoda, protože celkový pohled na vlak a okolí by se určitě hodil. Dalším kladem hry jsou skvělé zvuky, které si pochvaluje nejeden "mašinkář".

U této hry se projevuje velká výhoda Internetu - stále můžete stahovat nové a nové trati. Můžete stáhnout hru, včetně polské dokumentace, k mání je ale také anglické verze, dokumentace k tvorbě vlastních tratí atd. A malá perlička na závěr – existují i stránky, kde najdete mnoho dalších tratí a český návod, stejně jako na jedné, kde dokonce objevíte i další simulátory (dokonce i simulátor "šaliny" pro pana šéfredaktora :-)). Pokud tedy máte zájem – stahujte Mechanika.

Jízdní řády Bileto

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 29 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fotorežimu krásy peruánské džungle

Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fot…

Nejnovější Tomb Raider možná není nabitý akcí, jako historický výlet do Mayské minulosti však poslouží skvěle.

23.  9.  2018 | | 1 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A
Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky, žádná akce (recenze)

Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky…

Reboot Tomb Raidera dospěl do svého zdárného konce a nám chybí jeho začátek.

14.  9.  2018 | | 9 N/A