Strojvůdcem snadno, rychle a dřív jak od Microsoftu

Možná jste četli preview na připravovanou hru Microsoftu Train Simulator, ve které se stanete virtuálním strojvůdcem. Tento nápad softwarového giganta však nebyl, jak je tomu u něho obvyklé, zcela originální. Podobnou hru totiž vymyslel a zrealizoval programátorský tým z polské Lodže. Na rozdíl od Microsoftího dílka je tato hra zcela zdarma!
Strojvůdcem snadno, rychle a dřív jak od Microsoftu
Možná jste četli preview na připravovanou hru Microsoftu Train Simulator, ve které se stanete virtuálním strojvůdcem. Tento nápad softwarového giganta však nebyl, jak je tomu u něho obvyklé, zcela originální. Podobnou hru totiž vymyslel a zrealizoval programátorský tým z polské Lodže. Na rozdíl od Microsoftího dílka je tato hra zcela zdarma!

"Na nádraží je všechno v pořádku můžete vyjet." Teď jenom zatroubit: "Ukončete nástup a výstup!", zavřít dveře (To nechápu, když se dveře dají zavírat automaticky, tak proč na mě vždycky výpravčí řve, ať je zavřu?). Zapnout motory a jedem.

MechanikMechanik

Tak nějak by se dal popsat začátek jízdy v simulátoru lokomotivy, nazývaném Mechanik, který možná neohromí skvělou 3D grafikou a kouřovými efekty, ale i zde můžete najít zábavu nebo se alespoň připravit na "strojvůdcovský řidičák". Hru hrajete z pohledu strojvůdce, žádný herní mód, jako třeba pasažér, nenajdete. Mimochodem, co kdyby hoši z Microsoftu implantovali mód průvodčího? V některých lokacích by se to možná proměnilo v nefalšovanou 3D akční řežbu, nebo co takhle hrát za uklízečku! To by bylo, zvláště pokud by se hra odehrávala v ČR, jen pro silné povahy.

MechanikMechanik

Měl bych to dokázat, mám to přeci v rodině (otec byl strojvůdce). Nahodím motory a pořádně to rozjedu - během chvilky 100 km/hod. Přejezd, asi bych měl zatroubit. Nevidím tu stát žádná auta, nevadí možná příště. Škoda, že tu nejezdí. Možná bych jednou nějaké přistihl na přejezdu, samozřejmě bych nebrzdil a rozmašíroval (nebo rozmašínoval) bych ho. To byl vždycky můj sen: mít vláčky a přejezd a občas na něm vybourat nějakého angličáka. Mám trošku destruktivní vlohy, proto jsem asi mašinky nikdy nedostal.

MechanikMechanik

Okolí v této hře není zrovna záživné, nemůžete se kochat pohledem na podle originálů vymodelované hory a projíždět nad řekami. Grafika mi trošku připomíná starý dobrý Test Drive 3, ale je možná spíš ještě horší. Ovšem po obloze se pohybují mraky! Hra má ručně kreslenou grafiku a v některých tratích můžete jezdit například po zasněžených pláních.

MechanikMechanik

Vaším hlavním úkolem v této sympatické polské hře je projet trať bez jediného trestného bodu, což se mi však ještě, i přes můj původ, nepovedlo. Musíte plnit spoustu úkolů: dodržovat rychlost, nejezdit na červenou, zastavovat na stanicích, atd. Ve hře existuje pouze jediný podhled - z kabiny strojvůdce. Je to škoda, protože celkový pohled na vlak a okolí by se určitě hodil. Dalším kladem hry jsou skvělé zvuky, které si pochvaluje nejeden "mašinkář".

U této hry se projevuje velká výhoda Internetu - stále můžete stahovat nové a nové trati. Můžete stáhnout hru, včetně polské dokumentace, k mání je ale také anglické verze, dokumentace k tvorbě vlastních tratí atd. A malá perlička na závěr – existují i stránky, kde najdete mnoho dalších tratí a český návod, stejně jako na jedné, kde dokonce objevíte i další simulátory (dokonce i simulátor "šaliny" pro pana šéfredaktora :-)). Pokud tedy máte zájem – stahujte Mechanika.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |