Stronghold – další převratná strategie?

Doba drsného středověku je v mysli většiny z nás zidealizována do podoby romantických večerů trávených u hradních krbů, čestných hrdinů a rytířských turnajů. Sice tušíme, že ve skutečnosti to bylo trochu jinak, ale většinou nad tím příliš nepřemýšlíme. Příští rok by měla přijít hra, kterou lze bez nadsázky označit za reálnou simulaci středověku.
Stronghold – další převratná strategie?
Před námi je hra, která podle slov autorů bude kombinovat budování města a udržení jeho rozvoje s real-time strategií. Když je řeč o autorech, tak jistě stojí za zmínku, že většinu týmu tvoří lidé, kteří se velkou měrou podíleli na titulech Caesar a sérii Lords of the Realm. Hráči budou moci stavět hrady podle svých představ a následně je bránit před útoky nepřátel, zakládat vesnice a postupným rozvojem je měnit v města. Příběh je zasazen do středověké Evropy a velký důraz je kladen především na co nejdetailnější zobrazení všech reálií. Počítá se s více jak 30 typy hradeb a překážek, věžemi, 50 dalšími různými stavbami a velkým množstvím jednotek.

Největší oblibě se mezi hráči bude patrně těšit absolutní volnost při stavbě hradů a opevnění. Jen na vašich taktických dovednostech a počtu zlaťáků v pokladnici by mělo záležet, jak dokonalý hrad dokážete postavit. Určovat budete moci i složení obyvatelstva takové stavby – od šašků, přes vesničany v podhradí, stráž až po vznešeného lorda – pána pevnosti.

Boj by měl probíhat především v rovině obrany vlastních a dobývání cizích hradů. Ve více jak 20 misích bude hrát důležitou roli i ekonomika a suroviny, které bude možné těžit. Samozřejmě se počítá s možností multiplayeru, který by měl být velmi propracovaný a jednou z jeho vlastností by měla být možnost vytvářet rozsáhlé aliance. Hra bude vydána na podzim příštího roku a i když na jakékoliv soudy je příliš brzy, podle toho co je v současné době známo, to vypadá, že hra by mohla být přínosem a obohacením strategického žánru. Doporučujeme vývoj tohoto titulu sledovat i nadále.

StrongholdStronghold

StrongholdStronghold

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |