Studie tvrdí, že na světě je už přes miliardu ženských hráček

Poměry se začínají vyrovnávat a i díky mobilním platformám tak mezi hráči najdeme již skoro poloviční podíl žen.
Studie tvrdí, že na světě je už přes miliardu ženských hráček

Podle nové studie vypracované společností Newzoo je skoro polovina hráčů na světě tvořena ženami. Studie se zaměřila celkem na osm skupin hráčů na základě toho, jak často hrají a jaké mají preference. Celkem se zkoumaly zvyklosti hráčů z třiceti herních trhů.

Za malý poměr hráček si může herní průmysl sám, říká Alžběta Trojanová

Za malý poměr hráček si může herní průmysl sám, říká Alžběta Trojanová

Ukázalo se, že procento žen mezi hráči se v rámci všech osmi skupin rovná šestačtyřiceti procentům, tedy téměř polovičnímu podílu. Nejčastějším typem hráček jsou však takzvané vyplňovačky času, které si hru zahrají především na mobilních platformách. Do této kategorie spadalo 36% žen. U mužů šlo jenom o jednu pětinu.

Jako další skupinu, do níž spadá 17% hráčů, hodnotila studie "cloud gamery", tedy hráče, kteří si užívají především kvalitní tituly, které jsou ve slevách nebo zdarma a do hardwaru investují jenom v případě nutnosti. Název této skupiny už sám o sobě napovídá, že jde o skupinu, která skrývá nejvíce potenciálních zákazníků pro streamovací služby jako je Google Stadia či Project xCloud od Microsoftu.

Nejvybalancovanější skupinou ze všech byly "popcorn gameři", kteří se vyznačují tím, že hry sledují na různých vysílacích platformách. Především Youtube a Twitch. Nejčastěji do ní spadají muži mezi 21 a 35 lety, ale ani ženy zde nezaostávají a tvoří 46% této skupiny.

Google Stadia je nová herní streamovací služba. Zahrajete si kdekoliv

Google Stadia je nová herní streamovací služba. Zahrajete si kdekoliv

Hráčsky nejnáročnější skupinou byli potom ultimátní hráči, kteří do her investují a tráví s nimi velkou část svého volného času. V případě mužů šlo asi o 15% všech hráčů, u žen potom o devět. Ženy mezi ultimátními hráči nejčastěji patřily do věkové skupiny mezi 26 a 30 lety. 

Jak to s genderovou vyvážeností v hraní maté vy a vaše okolí? Pozorujete nárůst počtu ženských hráček, nebo je pro vás hraní převážně mužskou záležitostí?


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 6 N/A
Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co přinese Series S?

Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co př…

Objevily se nové informace o podobě a ceně menšího Xboxu. Že Microsoft chystá více konzolí v minulosti naznačil sám Phil Spencer. Skoro všechny dřívější úniky se vyplnily.

20.  6.  2020 | | 2 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |
10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si dnes můžete zahrát

10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si d…

Pokud se u her rádi bojíte, připravili jsme pro vás seznam titulů, které zaručeně fungují. Pro některé z nich bylo potřeba sáhnout hluboko do propadliště dějin.

24.  6.  2020 | | 4 N/A