Sub Hunter – hon na ponorku

Ponorka je jednou z mála věcí, kterých se v počítačových hrách moc nevidí. A když už se v nějaké objeví, můžete si být skoro stoprocentně jisti, že půjde o simulátor. Dnes vám představíme hru, v které ponorky vystupují, ale vy je ovládat nebudete, nýbrž je budete muset ničit pomocí vaší válečné flotily a navíc se ještě musíte vyhýbat minám.
Sub Hunter – hon na ponorku
Žánr, který nám dnes plná hra jménem Sub Hunter zastupuje, je arkáda. Čeká nás zde mnoho výbuchů, potopených lodí, zvláště pak ponorek a dokonce dojde i na zkoušku vašich, beztak již rychlých, reflexů. S chutí do toho a půl je hotovo.

Ti, jež vládnou anglickým jazykem, jistě už podle názvu tuší, o co v dnešní plné hře půjde. Ano, budeme ničit ponorky. A že jich tu, panečku, je. Ale pěkně po pořádku. Vaše maličkost se zde posadí ke kormidlu válečné flotily čeřící vody nějakého oceánu, dejme tomu třeba Atlantského. A pod hladinou se začínají vynořovat vaši nepřátelé. Co s tím? Všechny vaše ostatní lodě jsou moc daleko na to, aby vám pomohly a než by sem stačily doplavat, bylo by dávno po vás. Nedá se nic dělat, budete se do toho muset pustit sami.

Sub HunterSub Hunter

Vaše loď může ničit ponorky pomocí hlubinných pum, kterých má určité množství, což je signalizováno v levém horním rohu pomocí červených čtverečků. Ty se po chvilce samy obnoví, takže počet vašich střel není omezen. Avšak i ponorky vás mohou zasáhnout. A to námořními minami, jež vypouštějí velmi často ze svých útrob nahoru na hladinu. A tím je princip hry jasný – zničit co nejvíce ponorek, za něž dostáváte body. Čím jich máte více, tím lépe. Čas od času se také mezi záplavou min objevíte různé věcičky, které zrychlí vaši loď nebo vám přidají pár bodů.

Grafická stránka hry je sice chabá a na dnešní dobu je to spíš podprůměr, ale v jednoduchosti je krása (nebo síla?:-). Co musím vyzdvihnout do nebeských výšin je hudební stránka hry, ta se mi líbila moc – máme tu takové rázné melodie a skvělé zvuky. To nemá skoro ani nemá chybu!

Sub HunterSub Hunter

Celkově hodnotím Sub Huntera jako docela dobrou gamesku s dobrým nápadem a hratelností, avšak trochu horší grafikou. Ale to zas takový problém není a dá se to překousnout.

Download (1,67 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |