Summer Game Fest: návraty legend a technologie nové generace

Oznámení ze Summer Game Festu, který letos nahradí největší herní veletrh E3, jsou docela roztroušená. Proto vám jednou za čas budeme přinášet souhrn, aby vám neunikly ty nejdůležitější informace, které momentálně létají herním světem.

Odhalení Assassin’s Creed Valhalla

První velké oznámení si přichystal Ubisoft. Ještě před samotným odhalením hry probíhal stream, kde výtvarník Boss Logic živě tvořil první artwork. Druhý den už přišel i trailer a ukázalo se, že spekulace z minulého roku nebyly daleko od pravdy. V novém dílu série Assassin’s Creed se opravdu podíváme do období vikingů.

Assassins_Creed_Valhalla__screen_Announce_Iconic-England_Female-Eivor_200430_5pm_CET_Paris-Time.jpg

Valhalla se bude držet stylu, se kterým Ubisoft přišel v Origins a Odyssey. Výraznějších RPG prvků se tedy nezbavíme, ale prý by na ně neměl být takový důraz, jako právě v Odyssey. V roli válečníka či válečnice Eivora nebudete jen válčit, ale i stavět vlastní vesnici, což Ubisoft podává jako jednu z největších novinek.

Zatímco dříve se každé AC předhánělo ve velikosti světa, v případě Valhally jsou vývojáři mírnější. Prý nebude tak velká jako Odyssey a místo rozlohy si chtějí dát spíše záležet na tom, aby byl svět pro hráče zajímavý. To platí jak pro Anglii, tak část Norska, kam se během hraní podíváme. Pokud chcete vědět o novém Assassin’s Creed více, zamiřte na naše preview, kde se mu věnujeme detailně.

Neduhy jako několik různých edicí s různým obsahem a mikrotransakce zůstávají, ale oproti předchozím dílům Valhalla vyvolala vlnu nevole v našich krajinách hlavně kvůli absenci české lokalizace. Vypadá to, že tato investice se Ubisoftu v posledních letech přestala vyplácet.

Váš názor Další článek: Tajemný AAA titul Ubisoftu z velké franšízy můžeme očekávat ještě letos

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,