Summoner – tahle hra bude stát za to!

Rozkvět – to je to správné slovo, které charakterizuje dění posledních dnů, týdnů a měsíců kolem RPG her. Už si ani nevzpomínám, kdy dokázal nějaký herní žánr dosáhnout tak rychlého úspěchu, jak to bylo právě u RPG. Důvody jsou samozřejmě jednoduché – může za to velká řada titulů, které tento úspěch pařanům prakticky vnutily. A Summoner by je mohl následovat.
Summoner – tahle hra bude stát za to!
Summoner je klasická RPG hra, která se v sobě nesnaží mixovat různé herní žánry, jak bývá v poslední době zvykem. Uhnat hráče chce osvědčeným postupem – kvalitním příběhem, skvělou hratelností a ovládáním, doplněným skvělým zevnějškem. Jednoduše řečeno, Summoner je jen a jen klasické RPG. O to však může být zajímavější.

Hlavním hrdinou hry je Joseph, nadějný mladý muž, kterému byla při narození dána do vínku nadpřirozená schopnost kdykoliv a kdekoliv vyvolávat démony, monstra a jiné potvory. Jednoho nádherného dne napadne jeho rodnou vesnici několik nepřátelsky naladěných vojáků. Joseph se ve snaze pomoci své rodině a vůbec celé vesnici pokusí vyvolat si na pomoc démona. Navzdory jeho předpokladům mu však nepomůže, naopak dílo zkázy dokončí. Osamoceného mladíka se po této strašlivé události ujme učenec Yago, který ho vychová a připraví na dobu, kdy se bude muset postavit svým schopnostem, ale také králi Muronovi, kterého má podle proroctví připravit o trůn. A ten čas nadešel.

SummonerSummoner

Není jistě třeba vysvětlovat, koho budete ve hře ovládat – ano, je to Joseph :) Jak už bývá u role-playing hrách zvykem, kromě něj vám bude k úspěšnému dokončení příběhu napomáhat další až čtyři démoni či spolubojovníci, kteří se k vám v průběhu samotné hry přidají. Jedním z nich je například zloděj Fleece (syn Yaga), dalším pak Jekhar, bývalý Josephův přítel z dětství, který přežil již zmiňované neštěstí.

Autoři se při tvorbě ovládání a vůbec celé hratelnosti hodně inspirovali z konkurenčních RPG her, zajímavě zatím vypadají souboje, se kterými si hodně pohráli. V nich bude kromě jiného možné vše pozastavovat a každý další „tah“ si dopředu velice pečlivě promyslet. Charakterové vlastnosti postav se v Summonerovi mění v závislosti na počtu bojových a inteligenčních bodů, přičemž se vše bude odvíjet hlavně od inteligenčních, díky nimž se budete moci dostat na vyšší vývojovou úroveň (to vám případně dovolí používat nová kouzla či zbraně). Teď se chvíli pozastavím právě nad bojovými prostředky – kromě rozmanitého množství různých zbraní budou moci jednotlivé postavy využívat nespočet různých kouzel (prý se jejich číslo vyšplhá až někam ke stovce), každá postava bude samozřejmě moci využívat jiné. Každá bude mít také svůj speciální útok, který si bude moci prostřednictvím času trénovat a tak zlepšit.

SummonerSummoner

Vizuálně zatím hra exceluje a autoři si tak po právu mohou dovolit tvrdit, že se z tohoto hlediska zcela bezpochyby jedná o jeden z nejnadějnější projekt roku (původně jsem uvažoval, že na toto místo napíši „bezpochyby nejnadějnější“ – on ale člověk nikdy neví :). Všechno prostředí je vidět prostřednictvím dynamické kamery, kterou budete moci kdykoliv a hlavně jakkoliv otáčet a prohlédnout si tak celé okolí až do těch nejmenších detailů.

Datum vydání hry je někdy přelom druhého a třetího čtvrtletí tohoto roku. Majitelé PS2 si Summonera mohou vychutnat, neboť na tyto konzoly byl vydán již koncem loňského roku. Z reakcí zahraničních serverů, které ho měli tu „čest“ recenzovat, zatím vyplývá, že jde o hru velice povedenou. A to je ještě o důvod víc, proč věnovat PC verzi zvýšenou pozornost.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A