Summoner – tahle hra bude stát za to!

Rozkvět – to je to správné slovo, které charakterizuje dění posledních dnů, týdnů a měsíců kolem RPG her. Už si ani nevzpomínám, kdy dokázal nějaký herní žánr dosáhnout tak rychlého úspěchu, jak to bylo právě u RPG. Důvody jsou samozřejmě jednoduché – může za to velká řada titulů, které tento úspěch pařanům prakticky vnutily. A Summoner by je mohl následovat.
Summoner – tahle hra bude stát za to!
Summoner je klasická RPG hra, která se v sobě nesnaží mixovat různé herní žánry, jak bývá v poslední době zvykem. Uhnat hráče chce osvědčeným postupem – kvalitním příběhem, skvělou hratelností a ovládáním, doplněným skvělým zevnějškem. Jednoduše řečeno, Summoner je jen a jen klasické RPG. O to však může být zajímavější.

Hlavním hrdinou hry je Joseph, nadějný mladý muž, kterému byla při narození dána do vínku nadpřirozená schopnost kdykoliv a kdekoliv vyvolávat démony, monstra a jiné potvory. Jednoho nádherného dne napadne jeho rodnou vesnici několik nepřátelsky naladěných vojáků. Joseph se ve snaze pomoci své rodině a vůbec celé vesnici pokusí vyvolat si na pomoc démona. Navzdory jeho předpokladům mu však nepomůže, naopak dílo zkázy dokončí. Osamoceného mladíka se po této strašlivé události ujme učenec Yago, který ho vychová a připraví na dobu, kdy se bude muset postavit svým schopnostem, ale také králi Muronovi, kterého má podle proroctví připravit o trůn. A ten čas nadešel.

SummonerSummoner

Není jistě třeba vysvětlovat, koho budete ve hře ovládat – ano, je to Joseph :) Jak už bývá u role-playing hrách zvykem, kromě něj vám bude k úspěšnému dokončení příběhu napomáhat další až čtyři démoni či spolubojovníci, kteří se k vám v průběhu samotné hry přidají. Jedním z nich je například zloděj Fleece (syn Yaga), dalším pak Jekhar, bývalý Josephův přítel z dětství, který přežil již zmiňované neštěstí.

Autoři se při tvorbě ovládání a vůbec celé hratelnosti hodně inspirovali z konkurenčních RPG her, zajímavě zatím vypadají souboje, se kterými si hodně pohráli. V nich bude kromě jiného možné vše pozastavovat a každý další „tah“ si dopředu velice pečlivě promyslet. Charakterové vlastnosti postav se v Summonerovi mění v závislosti na počtu bojových a inteligenčních bodů, přičemž se vše bude odvíjet hlavně od inteligenčních, díky nimž se budete moci dostat na vyšší vývojovou úroveň (to vám případně dovolí používat nová kouzla či zbraně). Teď se chvíli pozastavím právě nad bojovými prostředky – kromě rozmanitého množství různých zbraní budou moci jednotlivé postavy využívat nespočet různých kouzel (prý se jejich číslo vyšplhá až někam ke stovce), každá postava bude samozřejmě moci využívat jiné. Každá bude mít také svůj speciální útok, který si bude moci prostřednictvím času trénovat a tak zlepšit.

SummonerSummoner

Vizuálně zatím hra exceluje a autoři si tak po právu mohou dovolit tvrdit, že se z tohoto hlediska zcela bezpochyby jedná o jeden z nejnadějnější projekt roku (původně jsem uvažoval, že na toto místo napíši „bezpochyby nejnadějnější“ – on ale člověk nikdy neví :). Všechno prostředí je vidět prostřednictvím dynamické kamery, kterou budete moci kdykoliv a hlavně jakkoliv otáčet a prohlédnout si tak celé okolí až do těch nejmenších detailů.

Datum vydání hry je někdy přelom druhého a třetího čtvrtletí tohoto roku. Majitelé PS2 si Summonera mohou vychutnat, neboť na tyto konzoly byl vydán již koncem loňského roku. Z reakcí zahraničních serverů, které ho měli tu „čest“ recenzovat, zatím vyplývá, že jde o hru velice povedenou. A to je ještě o důvod víc, proč věnovat PC verzi zvýšenou pozornost.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 76 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A