Summoner – tahle hra bude stát za to!

Rozkvět – to je to správné slovo, které charakterizuje dění posledních dnů, týdnů a měsíců kolem RPG her. Už si ani nevzpomínám, kdy dokázal nějaký herní žánr dosáhnout tak rychlého úspěchu, jak to bylo právě u RPG. Důvody jsou samozřejmě jednoduché – může za to velká řada titulů, které tento úspěch pařanům prakticky vnutily. A Summoner by je mohl následovat.
Summoner – tahle hra bude stát za to!
Summoner je klasická RPG hra, která se v sobě nesnaží mixovat různé herní žánry, jak bývá v poslední době zvykem. Uhnat hráče chce osvědčeným postupem – kvalitním příběhem, skvělou hratelností a ovládáním, doplněným skvělým zevnějškem. Jednoduše řečeno, Summoner je jen a jen klasické RPG. O to však může být zajímavější.

Hlavním hrdinou hry je Joseph, nadějný mladý muž, kterému byla při narození dána do vínku nadpřirozená schopnost kdykoliv a kdekoliv vyvolávat démony, monstra a jiné potvory. Jednoho nádherného dne napadne jeho rodnou vesnici několik nepřátelsky naladěných vojáků. Joseph se ve snaze pomoci své rodině a vůbec celé vesnici pokusí vyvolat si na pomoc démona. Navzdory jeho předpokladům mu však nepomůže, naopak dílo zkázy dokončí. Osamoceného mladíka se po této strašlivé události ujme učenec Yago, který ho vychová a připraví na dobu, kdy se bude muset postavit svým schopnostem, ale také králi Muronovi, kterého má podle proroctví připravit o trůn. A ten čas nadešel.

SummonerSummoner

Není jistě třeba vysvětlovat, koho budete ve hře ovládat – ano, je to Joseph :) Jak už bývá u role-playing hrách zvykem, kromě něj vám bude k úspěšnému dokončení příběhu napomáhat další až čtyři démoni či spolubojovníci, kteří se k vám v průběhu samotné hry přidají. Jedním z nich je například zloděj Fleece (syn Yaga), dalším pak Jekhar, bývalý Josephův přítel z dětství, který přežil již zmiňované neštěstí.

Autoři se při tvorbě ovládání a vůbec celé hratelnosti hodně inspirovali z konkurenčních RPG her, zajímavě zatím vypadají souboje, se kterými si hodně pohráli. V nich bude kromě jiného možné vše pozastavovat a každý další „tah“ si dopředu velice pečlivě promyslet. Charakterové vlastnosti postav se v Summonerovi mění v závislosti na počtu bojových a inteligenčních bodů, přičemž se vše bude odvíjet hlavně od inteligenčních, díky nimž se budete moci dostat na vyšší vývojovou úroveň (to vám případně dovolí používat nová kouzla či zbraně). Teď se chvíli pozastavím právě nad bojovými prostředky – kromě rozmanitého množství různých zbraní budou moci jednotlivé postavy využívat nespočet různých kouzel (prý se jejich číslo vyšplhá až někam ke stovce), každá postava bude samozřejmě moci využívat jiné. Každá bude mít také svůj speciální útok, který si bude moci prostřednictvím času trénovat a tak zlepšit.

SummonerSummoner

Vizuálně zatím hra exceluje a autoři si tak po právu mohou dovolit tvrdit, že se z tohoto hlediska zcela bezpochyby jedná o jeden z nejnadějnější projekt roku (původně jsem uvažoval, že na toto místo napíši „bezpochyby nejnadějnější“ – on ale člověk nikdy neví :). Všechno prostředí je vidět prostřednictvím dynamické kamery, kterou budete moci kdykoliv a hlavně jakkoliv otáčet a prohlédnout si tak celé okolí až do těch nejmenších detailů.

Datum vydání hry je někdy přelom druhého a třetího čtvrtletí tohoto roku. Majitelé PS2 si Summonera mohou vychutnat, neboť na tyto konzoly byl vydán již koncem loňského roku. Z reakcí zahraničních serverů, které ho měli tu „čest“ recenzovat, zatím vyplývá, že jde o hru velice povedenou. A to je ještě o důvod víc, proč věnovat PC verzi zvýšenou pozornost.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

dnes | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A
To nejlepší z herní výstavy E3 2018: nové hity a budoucnost videoher

To nejlepší z herní výstavy E3 2018: n…

Největší světová multimediální výstava E3 je u konce a nám nezbývá, než se podívat na zoubek budoucnosti videoher.

18.  6.  2018 |