Summoner – tahle hra bude stát za to!

Rozkvět – to je to správné slovo, které charakterizuje dění posledních dnů, týdnů a měsíců kolem RPG her. Už si ani nevzpomínám, kdy dokázal nějaký herní žánr dosáhnout tak rychlého úspěchu, jak to bylo právě u RPG. Důvody jsou samozřejmě jednoduché – může za to velká řada titulů, které tento úspěch pařanům prakticky vnutily. A Summoner by je mohl následovat.
Summoner – tahle hra bude stát za to!
Summoner je klasická RPG hra, která se v sobě nesnaží mixovat různé herní žánry, jak bývá v poslední době zvykem. Uhnat hráče chce osvědčeným postupem – kvalitním příběhem, skvělou hratelností a ovládáním, doplněným skvělým zevnějškem. Jednoduše řečeno, Summoner je jen a jen klasické RPG. O to však může být zajímavější.

Hlavním hrdinou hry je Joseph, nadějný mladý muž, kterému byla při narození dána do vínku nadpřirozená schopnost kdykoliv a kdekoliv vyvolávat démony, monstra a jiné potvory. Jednoho nádherného dne napadne jeho rodnou vesnici několik nepřátelsky naladěných vojáků. Joseph se ve snaze pomoci své rodině a vůbec celé vesnici pokusí vyvolat si na pomoc démona. Navzdory jeho předpokladům mu však nepomůže, naopak dílo zkázy dokončí. Osamoceného mladíka se po této strašlivé události ujme učenec Yago, který ho vychová a připraví na dobu, kdy se bude muset postavit svým schopnostem, ale také králi Muronovi, kterého má podle proroctví připravit o trůn. A ten čas nadešel.

SummonerSummoner

Není jistě třeba vysvětlovat, koho budete ve hře ovládat – ano, je to Joseph :) Jak už bývá u role-playing hrách zvykem, kromě něj vám bude k úspěšnému dokončení příběhu napomáhat další až čtyři démoni či spolubojovníci, kteří se k vám v průběhu samotné hry přidají. Jedním z nich je například zloděj Fleece (syn Yaga), dalším pak Jekhar, bývalý Josephův přítel z dětství, který přežil již zmiňované neštěstí.

Autoři se při tvorbě ovládání a vůbec celé hratelnosti hodně inspirovali z konkurenčních RPG her, zajímavě zatím vypadají souboje, se kterými si hodně pohráli. V nich bude kromě jiného možné vše pozastavovat a každý další „tah“ si dopředu velice pečlivě promyslet. Charakterové vlastnosti postav se v Summonerovi mění v závislosti na počtu bojových a inteligenčních bodů, přičemž se vše bude odvíjet hlavně od inteligenčních, díky nimž se budete moci dostat na vyšší vývojovou úroveň (to vám případně dovolí používat nová kouzla či zbraně). Teď se chvíli pozastavím právě nad bojovými prostředky – kromě rozmanitého množství různých zbraní budou moci jednotlivé postavy využívat nespočet různých kouzel (prý se jejich číslo vyšplhá až někam ke stovce), každá postava bude samozřejmě moci využívat jiné. Každá bude mít také svůj speciální útok, který si bude moci prostřednictvím času trénovat a tak zlepšit.

SummonerSummoner

Vizuálně zatím hra exceluje a autoři si tak po právu mohou dovolit tvrdit, že se z tohoto hlediska zcela bezpochyby jedná o jeden z nejnadějnější projekt roku (původně jsem uvažoval, že na toto místo napíši „bezpochyby nejnadějnější“ – on ale člověk nikdy neví :). Všechno prostředí je vidět prostřednictvím dynamické kamery, kterou budete moci kdykoliv a hlavně jakkoliv otáčet a prohlédnout si tak celé okolí až do těch nejmenších detailů.

Datum vydání hry je někdy přelom druhého a třetího čtvrtletí tohoto roku. Majitelé PS2 si Summonera mohou vychutnat, neboť na tyto konzoly byl vydán již koncem loňského roku. Z reakcí zahraničních serverů, které ho měli tu „čest“ recenzovat, zatím vyplývá, že jde o hru velice povedenou. A to je ještě o důvod víc, proč věnovat PC verzi zvýšenou pozornost.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |