Sunset Overdrive: letní bláznovství

Otevřené město, zběsilá akce a ulítlá atmosféra plná mutantů a bizarních zbraní. Tak přesně to slibují kluci z Insomniac Games.

Vývojáři z Insomniac Games byli dlouho trochu mylně považování za dvorní řemeslníky Sony. Faktem ale je, že se jedná o zcela nezávislé studio, které pouze pro Sony vytvořilo klenoty jako Ratchet & Clank nebo Resistance. Prostě si ve spolupráci s japonským gigantem udělali jméno a zařadili se mezi vývojářskou smetánku. Žádná spolupráce a vzájemná láska ale netrvá věčně a tak, když to začalo v Sony trošku skřípat, kluci z kalifornského Burbanku si plácli s konkurenčním Microsoftem a táhnou jim nyní před E3 v podstatě celý exkluzivní line-up.

2525960-sunset-overdrive-blower.jpg 2525964-sunset-overdrive-forall-sunset-city.jpg 2525965-sunset-overdrive-forall-troop-bushido.jpg

Letní pecka

A co že má být tou tažnou silou? No přece čtvrtý Dead Ri… ehm… Sunset Overdrive - rozjuchaná, barevná a neskutečně ulítlá akce. Podmanivý sandbox, který ačkoli nemá právě s Dead Risingem nic společného, připomíná jej takřka každým svým mechanismem a už jen základní premisou. Ta je totiž postavena na ulítlé myšlence, že energy drink dělá z lidí příšery na způsob zombie. Hráčovým úkolem je pak samozřejmě všechny ty potvory zmasakrovat za pomocí co nejbizarnějších zbraní a kostýmů, což jsou mechanismy Dead Risingu opravdu vlastní. Rozhodně se ale nemůžeme bavit o třetím dílu populární zombácké akce, který se na poměry Sunset Overdrive přeci jen bral ještě docela vážně.

1399522525091-1.jpg

Nejblíže má novinka z rukou Insomniac Games nejspíše k prvnímu Dead Risingu a inspirace se hledala i jinde. Například nápad s tím, že se budete pohybovat po městě obehnaném hradbami karantény zase nemá daleko k sérii Resident Evil a stejně tak by se bezesporu dalo dost styčných prvků nalézt i v nápadu se zkázonosným energy drinkem. Od toho tady ale přeci jen nejsme a tvůrci ostatně taky staví na úplně jiných základech, než jsou ty vypravěčské. Prim tady bude hrát hlavně bláznivá hratelnost doslova přetékající nadsázkou a hlavně naprosto unikátním audiovizuálním vyzněním.

SunsetOverdrive_herker.jpg SunsetOverdrive_online_roman_candle.jpg SunsetOverdrive_screen.jpg

No jen si vzpomeňte na první trailer z loňské E3, který nejen nešetřil barvami, ale hlavně ukázal chuť tvůrců experimentovat a pouštět se do něčeho nového. Základem je samozřejmě komiksová grafika koketující s takzvanou technikou cel shadingu a nechybí ani již zmíněné roztodivné barvy. Opravdu hodně barev, z nichž tvůrci vyzvedávají hlavně pastelové odstíny modré, zelené a žluté. Prostě čím barevnější a zářivější, tím lepší! K tomu si připočtěte opravdu ujeté zbraně, celkovou stylizaci nebo nadsázku a máte skutečně výbušný letní koktejl, který má hlavně bavit svou bezstarostností a jakousi nezávazností.

Barevné pískoviště

Vedle stylizovaného prostředí Sunset City budou jeho hlavními ingrediencemi také všemožné zbraně, speciální schopnosti a především již zmiňovaná akce, která si opravdu nebude brát servítky. Co se hratelnosti týče, Sunset Overdrive by dokonce v lecčem mělo připomínat GTA a jeho mechanismy otevřeného pískoviště.

 

Herní svět se má vyvíjet i po vydání a tvůrci slibují, že budou Sunset City opečovávat delší dobu

 

Těšit se tak můžete na rozmanité hlavní i vedlejší mise, souboje antagonistických frakcí a mnoho volnočasových aktivit, kterými proložíte nějaké ty ustřelené zmutované hlavy. Herní svět se dokonce má vyvíjet i po vydání a tvůrci slibují, že budou Sunset City opečovávat delší dobu, stavět okolo hry další propriety, jako je třeba chystaný televizní projekt a vymýšlet nové příběhy a úkoly.

Sunset-Overdrive1.jpg

Důraz pak má být kladen také na pohyb po městě. Podle dostupných informací můžete zapomenout na auta, protože prim tady hrají ruce a nohy. Celé město totiž bylo navrženo tak, abyste se zde mohli pohybovat lezením, sjížděním elektrických drátů nebo všemožným balancováním na zdech výškových budov. S tím pak má byt spjat i důraz na hodně živé a zběsilé tempo hry, kdy budete moci třeba za běhu rovnou střílet potvory a do toho provádět všemožné akrobatické kousky.

 

Jak je u autorů z Insomniacu dobrým zvykem, do rukou dostanete úplné šílenosti v čele třeba s raketometem střílejícím TNT plyšové medvídky

 

A když už jsme u toho střílení. Jak je u autorů z Insomniacu dobrým zvykem, do rukou dostanete úplné šílenosti v čele třeba s raketometem střílejícím TNT plyšové medvídky nebo samopal na gramofonové desky. Souboj to prostě bude hodně nestandardní a ani rotační kulomet na toxický sliz nebo potvora s polovinou bagru místo ruky na druhé straně barikády nezní úplně špatně. Navíc všechno bude vypadat díky vlastnímu enginu, který má nabídnout postavy s až 40 000 polygony, opravdu parádně!

SunsetOverdrive-9.jpg

Next gen jak má být!

Sunset Overdrive je jednoduše řečeno neskutečně zajímavým projektem, které povětšinou vznikají právě na počátcích životních cyklů jednotlivých konzolí. Jedná se o novou a svěží značku, která slibuje zajímavé mechanismy, jež se osvědčily už jinde a pochopitelně Insomniacům vlastní nadsázku a bláznovství. Na pulty obchodů by se tahle prosluněná a rozjuchaná pecka měla dostat někdy v létě nebo na podzim a vedle zmíněného singleplayeru bude obsahovat i multiplayer, na který se blíže podíváme během letošní E3.


Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 29 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

včera | | 50 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 7 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 2 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A