Sunset Overdrive: letní bláznovství

Otevřené město, zběsilá akce a ulítlá atmosféra plná mutantů a bizarních zbraní. Tak přesně to slibují kluci z Insomniac Games.

Vývojáři z Insomniac Games byli dlouho trochu mylně považování za dvorní řemeslníky Sony. Faktem ale je, že se jedná o zcela nezávislé studio, které pouze pro Sony vytvořilo klenoty jako Ratchet & Clank nebo Resistance. Prostě si ve spolupráci s japonským gigantem udělali jméno a zařadili se mezi vývojářskou smetánku. Žádná spolupráce a vzájemná láska ale netrvá věčně a tak, když to začalo v Sony trošku skřípat, kluci z kalifornského Burbanku si plácli s konkurenčním Microsoftem a táhnou jim nyní před E3 v podstatě celý exkluzivní line-up.

2525960-sunset-overdrive-blower.jpg 2525964-sunset-overdrive-forall-sunset-city.jpg 2525965-sunset-overdrive-forall-troop-bushido.jpg

Letní pecka

A co že má být tou tažnou silou? No přece čtvrtý Dead Ri… ehm… Sunset Overdrive - rozjuchaná, barevná a neskutečně ulítlá akce. Podmanivý sandbox, který ačkoli nemá právě s Dead Risingem nic společného, připomíná jej takřka každým svým mechanismem a už jen základní premisou. Ta je totiž postavena na ulítlé myšlence, že energy drink dělá z lidí příšery na způsob zombie. Hráčovým úkolem je pak samozřejmě všechny ty potvory zmasakrovat za pomocí co nejbizarnějších zbraní a kostýmů, což jsou mechanismy Dead Risingu opravdu vlastní. Rozhodně se ale nemůžeme bavit o třetím dílu populární zombácké akce, který se na poměry Sunset Overdrive přeci jen bral ještě docela vážně.

1399522525091-1.jpg

Nejblíže má novinka z rukou Insomniac Games nejspíše k prvnímu Dead Risingu a inspirace se hledala i jinde. Například nápad s tím, že se budete pohybovat po městě obehnaném hradbami karantény zase nemá daleko k sérii Resident Evil a stejně tak by se bezesporu dalo dost styčných prvků nalézt i v nápadu se zkázonosným energy drinkem. Od toho tady ale přeci jen nejsme a tvůrci ostatně taky staví na úplně jiných základech, než jsou ty vypravěčské. Prim tady bude hrát hlavně bláznivá hratelnost doslova přetékající nadsázkou a hlavně naprosto unikátním audiovizuálním vyzněním.

SunsetOverdrive_herker.jpg SunsetOverdrive_online_roman_candle.jpg SunsetOverdrive_screen.jpg

No jen si vzpomeňte na první trailer z loňské E3, který nejen nešetřil barvami, ale hlavně ukázal chuť tvůrců experimentovat a pouštět se do něčeho nového. Základem je samozřejmě komiksová grafika koketující s takzvanou technikou cel shadingu a nechybí ani již zmíněné roztodivné barvy. Opravdu hodně barev, z nichž tvůrci vyzvedávají hlavně pastelové odstíny modré, zelené a žluté. Prostě čím barevnější a zářivější, tím lepší! K tomu si připočtěte opravdu ujeté zbraně, celkovou stylizaci nebo nadsázku a máte skutečně výbušný letní koktejl, který má hlavně bavit svou bezstarostností a jakousi nezávazností.

Barevné pískoviště

Vedle stylizovaného prostředí Sunset City budou jeho hlavními ingrediencemi také všemožné zbraně, speciální schopnosti a především již zmiňovaná akce, která si opravdu nebude brát servítky. Co se hratelnosti týče, Sunset Overdrive by dokonce v lecčem mělo připomínat GTA a jeho mechanismy otevřeného pískoviště.

 

Herní svět se má vyvíjet i po vydání a tvůrci slibují, že budou Sunset City opečovávat delší dobu

 

Těšit se tak můžete na rozmanité hlavní i vedlejší mise, souboje antagonistických frakcí a mnoho volnočasových aktivit, kterými proložíte nějaké ty ustřelené zmutované hlavy. Herní svět se dokonce má vyvíjet i po vydání a tvůrci slibují, že budou Sunset City opečovávat delší dobu, stavět okolo hry další propriety, jako je třeba chystaný televizní projekt a vymýšlet nové příběhy a úkoly.

Sunset-Overdrive1.jpg

Důraz pak má být kladen také na pohyb po městě. Podle dostupných informací můžete zapomenout na auta, protože prim tady hrají ruce a nohy. Celé město totiž bylo navrženo tak, abyste se zde mohli pohybovat lezením, sjížděním elektrických drátů nebo všemožným balancováním na zdech výškových budov. S tím pak má byt spjat i důraz na hodně živé a zběsilé tempo hry, kdy budete moci třeba za běhu rovnou střílet potvory a do toho provádět všemožné akrobatické kousky.

 

Jak je u autorů z Insomniacu dobrým zvykem, do rukou dostanete úplné šílenosti v čele třeba s raketometem střílejícím TNT plyšové medvídky

 

A když už jsme u toho střílení. Jak je u autorů z Insomniacu dobrým zvykem, do rukou dostanete úplné šílenosti v čele třeba s raketometem střílejícím TNT plyšové medvídky nebo samopal na gramofonové desky. Souboj to prostě bude hodně nestandardní a ani rotační kulomet na toxický sliz nebo potvora s polovinou bagru místo ruky na druhé straně barikády nezní úplně špatně. Navíc všechno bude vypadat díky vlastnímu enginu, který má nabídnout postavy s až 40 000 polygony, opravdu parádně!

SunsetOverdrive-9.jpg

Next gen jak má být!

Sunset Overdrive je jednoduše řečeno neskutečně zajímavým projektem, které povětšinou vznikají právě na počátcích životních cyklů jednotlivých konzolí. Jedná se o novou a svěží značku, která slibuje zajímavé mechanismy, jež se osvědčily už jinde a pochopitelně Insomniacům vlastní nadsázku a bláznovství. Na pulty obchodů by se tahle prosluněná a rozjuchaná pecka měla dostat někdy v létě nebo na podzim a vedle zmíněného singleplayeru bude obsahovat i multiplayer, na který se blíže podíváme během letošní E3.

Sunset Overdrive (Xbox One) Sunset Overdrive (Xbox One)
nabízí 5 obchodů za ceny od 161 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |16 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce