Super Mario World DX – božský Mario je opět tady!

Jméno italského sympaťáka Maria patří bezpochyby mezi nejskloňovanější výrazy v oblasti freeware her. Titulů s touto postavičkou v hlavní roli je na celém herním trhu nespočet, našince může dozajista potěšit fakt, že se většinou jedná o velice kvalitní dílka (samozřejmě existují i výjimky). Do této společnosti se může zařadit také další hopsačka Super Mario World DX.
Super Mario World DX – božský Mario je opět tady!

Nevím, zda-li budete sdílet můj názor, ale sám považuji hopsačky za výborný relaxační prostředek. Dovolují mi odpočinout si od všedního pracovního shonu, navíc mě dokáží mnohdy i příjemně pobavit a zabavit na delší dobu než mnohé komerční tituly. Pokud snad hledáte kvalitního zástupce této herní kategorie, jste na správném místě. Právě dnes vám totiž představím titul Super Mario World DX, který tyto náročné podmínky zcela určitě splňuje.

 

Instalace hry je v praxi jednoduchá - stažený soubor stačí rozbalit a můžete se rovnou pustit do hraní. Hlavní postavou Super Mario World DX není nikdo jiný než náš světoznámý Mario. O tom už jsem se ale konec konců zmiňoval. Připraveno je pro vás hnedle několik rozsáhlých a rozmanitých misí, které vás svojí délkou bezpochyby uspokojí. Ovládání je příjemné, nebudete se s ním muset v žádném případě nijak prát - při klasickém nastavení využijete k ovládání kurzorové klávesy a klávesy S a D pro výskok. Protože všechny ostatní faktory jsou poměrně příznivé, dotklo se to i mého celkového hodnocení hratelnosti - ta je bezpochyby opravdu dobrá. Vaše dojmy nemůže pokazit ani grafika, tu bych mohl zřejmě zařadit někam k současnému průměru.

Příznivě se však nemohu vyjádřit o ozvučení hry. Standardně mám na svém domácím PC zapnuty repro bedny takřka stále, nepříliš povedené zvuky v případě titulu Super Mario World DX mě ale donutily učinit výjimku a sáhnout tedy k jejich vypnutí.

 

Samozřejmostí je časté sbírání všemožných předmětů, které však povětšinou slouží pouze k navýšení vašeho bodového skóre. Některé však dají vaší postavičce i speciální vlastnosti. Dobrá je podpora dvou nebo čtyř tlačítkového gamepadu, který je jako šitý pro hry typu Super Mario World DX.

Pro koho je tedy titul Super Mario World DX určen? Bezpochyby pro všechny milovníky hopsaček, kteří rozhodně nebudou touto hrou zklamání. Ani jedinci hledající změnu ve svém herním jídelníčku by neměli dnešním menu pohrdnout.

Autor hry: BB Software
Homepage: http://www.bbsoftware.net
Jazyk: angličtina
Systém: MS Dos 6.0 a vyšší
Hardwarové požadavky: Procesor 166 MHz, 16 MB RAM paměti

Download hry (0,5 MB) zde
Download editoru (0,3 MB) zde

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

včera |
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A