Super One-On-One Soccer – fotbálek pro volné chvíle

Fotbal je mezi freewarem věcí nevídanou. Možná v této oblasti znáte jen nějaká fotbalový manažer, ale na klasický fotbal, ať pátrám, jak pátrám v paměti, si nevzpomínám. Je tedy taková malá premiéra tohoto oblíbeného sportu. A jak dopadla? Již teď vám však mohu říci, že špatná si rozhodně nebyla, ale pár chybek také měla.
Super One-On-One Soccer – fotbálek pro volné chvíle
Fotbal je mezi freewarem věcí nevídanou. Možná v této oblasti znáte jen nějaká fotbalový manažer, ale na klasický fotbal, ať pátrám, jak pátrám v paměti, si nevzpomínám. Je tedy taková malá premiéra tohoto oblíbeného sportu. A jak dopadla? Již teď vám však mohu říci, že špatná si rozhodně nebyla, ale pár chybek také měla.

Super One-On-One Soccer je snad první fotbalovou hrou, kterou jsem na poli freeware měl možnost vidět, když nepočítám všemožné manažery, jichž i v našich podmínkách vzniká poměrně hodně. O to více jsem byl překvapen, když se ke mně dostal fotbal klasický, tedy ten, kde přímo mohu ovládat hráče. A jak to nakonec dopadlo? Do jisté míry jsem byl potěšen, ale i trochu zklamán, protože jsem očekával něco více.

Super One-On-One SoccerSuper One-On-One Soccer

Dnešní hra je výhradně určena pro dva hráče, i když sami si tu také můžete zahrát, ale není to ono. Ti mohou hru ovládat pomocí klávesnice nebo joysticku, já bych volil druhou možnost, protože podle mého názoru klávesnice není ve sportovních hrách to pravé. Co vás asi jako první na hře zarazí, je to, že tu máme pouze dva fotbalové hráče (každého na jedné straně – vy a soupeř), nikoli celou jedenáctku. Je to opravdu škoda, poněvadž fotbal je hra týmová a staví na přesných nahrávkách, nepropustném bránění a především na správné koordinaci jednotlivých hráčů, čehož si zde moc neužijete - na hru tu jste sám a o předem jmenovaných věcech si můžete nechat jenom zdát. Fotbalová pravidla zde také moc neplatí, přesněji řečeno pravidla tu nejsou skoro žádná – vaším úkolem je jen dopravit merunu do soupeřovy branky. Tím se celá hra degraduje o jeden velký stupeň níže na pomyslné hodnotící ose. Hrací doba je omezena ubíhajícím časem, který je vyobrazen ve spodní části obrazovky jako barevně odstupňovaný obdélník, jehož velikost se zmenšuje a jakmile se ztratí hra končí. To je také dosti nepřesné, protože teoreticky nemáte pojem o čase.

Super One-On-One SoccerSuper One-On-One Soccer

Abychom nemluvili jen o záporech, jako tomu bylo v předchozím odstavci, zmíníme se i o kladných vlastnostech, které tato hra má. Tou hlavní je především hratelnost – užijete si při ní spoustu zábavy při hraní s kamarádem nebo kolegou z práce. Zvuky jsou docela obstojné, to málo hudby, které tu je, je poslouchatelné.

Ještě dlouhou dobu bude trvat, než nám freewaroví autoři naservírují nějakou pěknou, po všech stránkách dokonalou hru typu, jaký zde byl hodnocen dnes. My si však zatím musíme vystačit s tím, co máme nyní. Zkuste si Super One-On-One Soccer, možná se vám zalíbí, vždyť za to nic nedáte!

Download (506 kB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A