Super One-On-One Soccer – fotbálek pro volné chvíle

Fotbal je mezi freewarem věcí nevídanou. Možná v této oblasti znáte jen nějaká fotbalový manažer, ale na klasický fotbal, ať pátrám, jak pátrám v paměti, si nevzpomínám. Je tedy taková malá premiéra tohoto oblíbeného sportu. A jak dopadla? Již teď vám však mohu říci, že špatná si rozhodně nebyla, ale pár chybek také měla.
Super One-On-One Soccer – fotbálek pro volné chvíle
Fotbal je mezi freewarem věcí nevídanou. Možná v této oblasti znáte jen nějaká fotbalový manažer, ale na klasický fotbal, ať pátrám, jak pátrám v paměti, si nevzpomínám. Je tedy taková malá premiéra tohoto oblíbeného sportu. A jak dopadla? Již teď vám však mohu říci, že špatná si rozhodně nebyla, ale pár chybek také měla.

Super One-On-One Soccer je snad první fotbalovou hrou, kterou jsem na poli freeware měl možnost vidět, když nepočítám všemožné manažery, jichž i v našich podmínkách vzniká poměrně hodně. O to více jsem byl překvapen, když se ke mně dostal fotbal klasický, tedy ten, kde přímo mohu ovládat hráče. A jak to nakonec dopadlo? Do jisté míry jsem byl potěšen, ale i trochu zklamán, protože jsem očekával něco více.

Super One-On-One SoccerSuper One-On-One Soccer

Dnešní hra je výhradně určena pro dva hráče, i když sami si tu také můžete zahrát, ale není to ono. Ti mohou hru ovládat pomocí klávesnice nebo joysticku, já bych volil druhou možnost, protože podle mého názoru klávesnice není ve sportovních hrách to pravé. Co vás asi jako první na hře zarazí, je to, že tu máme pouze dva fotbalové hráče (každého na jedné straně – vy a soupeř), nikoli celou jedenáctku. Je to opravdu škoda, poněvadž fotbal je hra týmová a staví na přesných nahrávkách, nepropustném bránění a především na správné koordinaci jednotlivých hráčů, čehož si zde moc neužijete - na hru tu jste sám a o předem jmenovaných věcech si můžete nechat jenom zdát. Fotbalová pravidla zde také moc neplatí, přesněji řečeno pravidla tu nejsou skoro žádná – vaším úkolem je jen dopravit merunu do soupeřovy branky. Tím se celá hra degraduje o jeden velký stupeň níže na pomyslné hodnotící ose. Hrací doba je omezena ubíhajícím časem, který je vyobrazen ve spodní části obrazovky jako barevně odstupňovaný obdélník, jehož velikost se zmenšuje a jakmile se ztratí hra končí. To je také dosti nepřesné, protože teoreticky nemáte pojem o čase.

Super One-On-One SoccerSuper One-On-One Soccer

Abychom nemluvili jen o záporech, jako tomu bylo v předchozím odstavci, zmíníme se i o kladných vlastnostech, které tato hra má. Tou hlavní je především hratelnost – užijete si při ní spoustu zábavy při hraní s kamarádem nebo kolegou z práce. Zvuky jsou docela obstojné, to málo hudby, které tu je, je poslouchatelné.

Ještě dlouhou dobu bude trvat, než nám freewaroví autoři naservírují nějakou pěknou, po všech stránkách dokonalou hru typu, jaký zde byl hodnocen dnes. My si však zatím musíme vystačit s tím, co máme nyní. Zkuste si Super One-On-One Soccer, možná se vám zalíbí, vždyť za to nic nedáte!

Download (506 kB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 29 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 5 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A