Super One-On-One Soccer – fotbálek pro volné chvíle

Fotbal je mezi freewarem věcí nevídanou. Možná v této oblasti znáte jen nějaká fotbalový manažer, ale na klasický fotbal, ať pátrám, jak pátrám v paměti, si nevzpomínám. Je tedy taková malá premiéra tohoto oblíbeného sportu. A jak dopadla? Již teď vám však mohu říci, že špatná si rozhodně nebyla, ale pár chybek také měla.
Super One-On-One Soccer – fotbálek pro volné chvíle
Fotbal je mezi freewarem věcí nevídanou. Možná v této oblasti znáte jen nějaká fotbalový manažer, ale na klasický fotbal, ať pátrám, jak pátrám v paměti, si nevzpomínám. Je tedy taková malá premiéra tohoto oblíbeného sportu. A jak dopadla? Již teď vám však mohu říci, že špatná si rozhodně nebyla, ale pár chybek také měla.

Super One-On-One Soccer je snad první fotbalovou hrou, kterou jsem na poli freeware měl možnost vidět, když nepočítám všemožné manažery, jichž i v našich podmínkách vzniká poměrně hodně. O to více jsem byl překvapen, když se ke mně dostal fotbal klasický, tedy ten, kde přímo mohu ovládat hráče. A jak to nakonec dopadlo? Do jisté míry jsem byl potěšen, ale i trochu zklamán, protože jsem očekával něco více.

Super One-On-One SoccerSuper One-On-One Soccer

Dnešní hra je výhradně určena pro dva hráče, i když sami si tu také můžete zahrát, ale není to ono. Ti mohou hru ovládat pomocí klávesnice nebo joysticku, já bych volil druhou možnost, protože podle mého názoru klávesnice není ve sportovních hrách to pravé. Co vás asi jako první na hře zarazí, je to, že tu máme pouze dva fotbalové hráče (každého na jedné straně – vy a soupeř), nikoli celou jedenáctku. Je to opravdu škoda, poněvadž fotbal je hra týmová a staví na přesných nahrávkách, nepropustném bránění a především na správné koordinaci jednotlivých hráčů, čehož si zde moc neužijete - na hru tu jste sám a o předem jmenovaných věcech si můžete nechat jenom zdát. Fotbalová pravidla zde také moc neplatí, přesněji řečeno pravidla tu nejsou skoro žádná – vaším úkolem je jen dopravit merunu do soupeřovy branky. Tím se celá hra degraduje o jeden velký stupeň níže na pomyslné hodnotící ose. Hrací doba je omezena ubíhajícím časem, který je vyobrazen ve spodní části obrazovky jako barevně odstupňovaný obdélník, jehož velikost se zmenšuje a jakmile se ztratí hra končí. To je také dosti nepřesné, protože teoreticky nemáte pojem o čase.

Super One-On-One SoccerSuper One-On-One Soccer

Abychom nemluvili jen o záporech, jako tomu bylo v předchozím odstavci, zmíníme se i o kladných vlastnostech, které tato hra má. Tou hlavní je především hratelnost – užijete si při ní spoustu zábavy při hraní s kamarádem nebo kolegou z práce. Zvuky jsou docela obstojné, to málo hudby, které tu je, je poslouchatelné.

Ještě dlouhou dobu bude trvat, než nám freewaroví autoři naservírují nějakou pěknou, po všech stránkách dokonalou hru typu, jaký zde byl hodnocen dnes. My si však zatím musíme vystačit s tím, co máme nyní. Zkuste si Super One-On-One Soccer, možná se vám zalíbí, vždyť za to nic nedáte!

Download (506 kB) zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráč Soulcaliburu VI zaskočil internet ještěrem s gigantickým přirozením

Hráč Soulcaliburu VI zaskočil internet…

Kreativita některých lidí při editaci vlastních postav nezná mezí. U Soulcaliburu se to ale trošku zvrhlo.

20.  10.  2018 | | 2 N/A
Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 24 N/A
10 tipů na skvělé deskovky, které můžete hrát o samotě

10 tipů na skvělé deskovky, které může…

Co dělat v případě, že máte chuť zahrát si nějakou deskovku, ale zrovna nemáte po ruce žádné kamarády? Směle se můžete pustit do některé z her, které obsahují solitérní mód. A že se nejedná jen takovou z nouze ctnost, ale plnohodnotnou zábavu!

22.  10.  2018 | | 5 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A