Světe div se, ale remasterovaná trilogie GTA ve světě prodala už téměř 10 milionů kusů

Vydavatel Take-Two zároveň potvrdil, že GTA V v sérii stále kraluje s číslem převyšujícím 160 milionů.

Definitivní edice Grand Theft Auto: The Trilogy by nyní mohla mít na kontě až 10 milionů prodaných kopií od svého vydání v listopadu. Naznačují to čísla prodejů odkrytých toto pondělí.

Vlastník Rockstaru Take-Two zveřejnil aktualizované údaje o počtu zásilek Grand Theft Auto V a dalších titulů v sérii. Podle všeho se celkově všech kusů z GTA her prodalo už přes 370 milionů, což zahrnuje také přes 160 milionů kopií GTA V. 

Ve srovnání s čísly zveřejněnými před vydáním remasterované trilogie to znamená, že se nyní zase o něco navýšila. Sešteno podtrženo je velice pravděpodobné, že prodeje definitivní edice nyní tvořily značnou většinu z 10 milionů prodaných kusů ze série (nezapočteno GTA V) za poslední čtvrtletí. Oficiálně Take-Two neuvedl žádná přesná data o počtech prodaných remasterů, avšak výkonný ředitel Strauss Zelnick minulý měsíc tvrdil, že si trilogie od svého vydání vede skvěle i navzdory negativnímu přijetí ze strany kritiků a fanoušků. 

Speciál: 10 let Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V slaví deset let. GTA 5 se začalo prodávat 17. září 2013, tenkrát pro PS3 a Xbox 360. O rok později přišel port pro PS4 a Xbox One a v roce 2015 také verze pro Windows. Je to úspěšná akční hra s otevřeným světem, která se odehrává ve smyšleném současném světě inspirovaným Jižní Kalifornií a hráči se dostávají do role kriminálníků. Hra zaujala svým rozsahem, pestrostí, zábavností i vysokou úrovní grafického zpracování.

Diskuze (1) Další článek: Ve vývoji je velká online hra nové generace, kterou má na starosti Jade Raymond

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,