Swigridova kletba

Návod.
Autor: Ing. Miroslav Moucha

Na louce seber čutoru a první ovečce zvonek. Jdi dozadu k domku.Z hromady dříví vytáhni klíč, odemkni si a jdi dovnitř. Na peci vem nůžky, z police nůž, na stole ovčí sýr a na stoličce stříbrňák . Zamkni a vrať se na louku. Nůžkami ostříhej první ovečku a jdi doprava k potoku. Zkus sáhnout do potoka, po rozhovoru se žábou jdi nahoru do vesnice . Poslechni si bubeníka a promluv s ním. U trhovce si kup pivo a najdeš v něm mouchu . Prodej mu vlnu a usmlouvej cenu na jeden stříbrňák. Trtovkyni vlevo prodej ovčí sýr za stříbrňák.Vrať se k potoku a dej mouchu žábě . Vytáhni z potoka škebli , nožem ji otevři a máš perlu . Ve vesnici ji prodej trhovci za tři stříbrňáky a odejdi vpravo. Promluv se žencem a dole si utrhni slunečnici (i když nevím proč). Jdi doprava k přívozu. Použij ovčí zvonek na rybník, nastup do loďky a nech se převézt na druhou stranu.

Seber hrnek a utrhni si doutník. Jdi nahoru k ohništi. Utrhni si šípky z keře vpravo, dej je do hrnku a uvař na ohništi šípkový čaj. Ještě si připal doutník a jdi vlevo nahoru k bráně.Vstřícnějšímu strážnému dej čaj,čímž si ho zavážeš. Jdi doleva a nůžkami si prostříhej díru v živém plotě. Prolez dírou,promluv se zahradníkem a pokračuj dolů (kteroukoliv ze tří cest).Prozkoumej fontánu a jdi dál doprava. Včely vykuř doutníkem a z prostředního úlu vezmi klíč. Na záhoně utrhni květinu , klíčem odemkni dveře a vejdi . Uvnitř vezmi modrou lahvičku z police , někde v rohu budou černé holinky a z hromady pytlů brambor si vem jeden prázdný pytel. Jdi doleva. Projdi dál doleva temnou chodbou, v osvětlené části chodby seber netopýří trus a pokračuj do místnosti se sloupem.Jdi dozadu doleva.Vedle truhly najdeš sekeru a na zábradlí nahoře čepičku.Vstup do dveří. Strážnému dej čichnout ke květině a seber pochodeň na zdi vedle strážného.Vrať se do tmavé chodby a použij pochodeň. Objevenými dveřmi projdi k vězení. Prozkoumej zadní dveře a promluv si z vězněm za nimi. Jdi do místnosti se sloupem a odtud dolů do jídelny. Ze stolu seber šunku, kus masa, sýr, cukr a vidličku. Vrať se do vězení,dej vězni skrz dveře šunku a dozvíš se o klíči a začarovaném alchymistovi. Jdi do místnosti se sloupem a prozkoumej dlaždici vlevo od dveří a najdeš klíč . Jdi doprava do místnosti s mnoha dveřmi. Vidličkou z největší trofeje vydloubneš oko - první podivný kámen . Odemkni si dveře (klíč se bude hodit jenom k jedněm) a vejdi.Prozkoumej knihu na stole. Do misky vlož netopýří trus a jdi zpět až k bráně, kde ti strážný poví o modrém pírku a dá ti něco na nalákání ptáčka. Jdi doprava na ochoz, použij návnadu a získáš modré pírko. Vrať se k začarovanému alchymistovi a dej do misky pírko. Klikni na alchymistu a řekni formuli a odčaruješ ho.Důkladně ho vyzpovídej, dostaneš rukavici a můžeš odejít. Nyní se vrať až k přívozu a vstup na dřevěné molo. Vodník opět vyleze, dej mu holinky a dostaneš od něho leknínová semínka pro zahradníka. Jdi k zahradníkovi , dej mu semínka a budeš si moci vzít kýbl. Jdi do obrazovky s včelími úly, do kýblu naber vodu ze sudů vlevo od dveří , vrať se k fontáně a použij na ní kýbl s vodou. Rybka ti dá klíč. Jdi nahoru do věže (kde jsi uspal strážného květinou), použij klíč a projdi do klenotnice. Rukavicí seber ledový krystal na polici a jdi dolů k vězení. V pravé stěně objevíš průval. Projdi jím a potkáš dvě strašidla. Vlez si do pytle od brambor, a můžeš opatrně přejít na druhou stranu.

V lese. Dej strace sýr a získáš od ní lesklý kroužek.Jdi dolů po cestě. Medvědovi dej kus masa a prozkoumej jeho noru . Máš další podivný kámen. Jdi dál po cestě.Dej cukr do lahvičky a použij ji na mraveniště - máš nachytané mravence. Pokračuj po cestě. Na další obrazovce potkáš nešťastného trpaslíka bez čepičky a dáš mu - kupodivu - čepičku. Dostaneš třetí podivný kámen. Jdi dál po cestě. Promluv si s hejkalem, dej mu lesklý kroužek pro jeho starou a dostaneš láhev pálenky. Odejdi doprava k vodopádu. Použij na něj ledový krystal a potom si sekerou prosekej cestu. Jdi dál po cestě přes hory. Až ti bude zima, lokni si pálenky. Až dojdeš k bráně Swigridova hradu, použij na strážného lahvičku s mravenci. Jdi dál, projdi druhou bránou a nad schodištěm, které hlídá obrněnec se zlatým mečem se dej doprava. Podívej se na prostřední sousoší. Socha straky má v zobáku zrcátko, seber ho . Vrať se ke schodišti a jdi doleva do obrazárny. Prozkoumej mizející obrazy , pod jedním najdeš nečitelné klikyháky. Použij zrcátko a získáš kouzelnou formuli.Vrať se pod schody a formuli použij na obrněného rytíře s mečem . Ten se rozplyne a ty můžeš projít do místnosti , kde se skrývá čaroděj Swigrid. Rychle na něj použij všechny tři podivné kameny a ...vyhráno jest, je tady KONÉÉÉC


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A