Tablet s držadly, to je dle Razeru zcela nová forma PC hraní

Project Fiona je pokus známého výrobce herního příslušenství na poli tabletů.

Razer je sympatická firma, která vyrábí kvalitní, ale i poněkud drahé herní příslušenství. Čas od času zkouší kromě myší, klávesnic atd., i něco nového. Ideálním příkladem je jejich stylový herní notebook Blade. Na aktuálně probíhající výstavě spotřební elektroniky CES se vytáhli s Projektem Fiona, což je pokus o vytvoření tabletu speciálně určeného pro hraní PC her. Jak sami upozornili, jedná se zatím jenom o koncept. Ke konci roku bychom se měli dočkat samotného produktu, který může vypadat zcela jinak, ale hlavní myšlenka je snad z následujícího videa jasná:

Projekt Fiona aktuálně vypadá jak iPad, ke kterému někdo přilepil dva PS Move navigation ovladače, což znamená, že by hráči měli k dispozici dvě analogové páčky, dva triggery a pár dalších klasických tlačítek. Tedy v podstatě takový rozdělený gamepad. To v kombinaci s klasickým dotykovým displejem nabízí ovládací prvky prakticky pro libovolný herní žánr. Akční hry na páčkách, strategie na dotekovém displeji...idea je jasná. A která herní platforma nabízí asi nabídku žánrů? Správně, PC.

fiona 01.jpg fiona 05.jpg

Fiona poběží na systému Windows 8. Jejich uživatelské rozhraní Metro je upravené pro používání na tabletech a služby jako třeba Steam vám nabídnou obrovskou knihovnu her. O dostatečný výkon se pak postará procesor i7 od Intelu, se kterým Razer delší dobu spolupracuje. Další hardware není zatím znám, ale myšlenka Razeru je přinést dostatečný výkon, abyste si mohli zahrát libovolnou hru. Jistě, tu přetaktovanou obludu s vodním chlazením, která vám ševelí pod stolem, to asi nepředčí, ale mluvíme tu o hraní na 10palcových (odhad, Razer uhlopříčku nezmínil) displejích.

fiona 02.jpg fiona 04.jpg

Herní zážitek by měl ještě umocnit zvuk s certifikací THX a zpětná odezva. Pochopitelně se nabízí otázka, jak to bude s výdrží podobného hardwarově našláplého tabletu, ale jinak považujeme Fioru za hodně zajímavou myšlenku, která dává smysl. Je tu jen jeden základní problém a to fakt, že hardcore hráči obvykle nemají pro hraní stříleček na gamepadu moc pochopení. Ale to je jen otázka zvyku.

fiona 03.jpg fiona 06.jpg

Opět se hodí zmínit, že současná podoba je jen koncept, design se může změnit (v což doufáme, protože tohle popravdě vypadá divně), nicméně Razer chce nějaký podobný produkt přinést na trh do konce tohoto roku a za cenu pod 1000 dolarů (tedy v současnosti 20 000 Kč). Popravdě si částkou nejsme zrovna dvakrát jisti, nicméně základní iPad 2 stojí necelých 12 000 Kč a hry jako Assassin's Creed:Revelations si na něm nezahrajete, takže budiž. Nebudeme však spekulovat a počkáme si, s čím se Razer nakonec vytasí.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A