Tak trochu jiná reportáž: Invex 2003 – Poprvé s Kačenkou

Samozřejmě jsme v redakci na naši novou členku, jedinou zástupkyni něžného pohlaví, patřičně hodní. Dokonce tak, že jsme jí dali vstupenku na Invex. Pochopitelně ale nic není zadarmo a donutili jsme ji, aby se jednak po celou svou túru prvním Invexem v jejím životě nechala fotit a především: aby napsala reportáž. Tady ji máte!
Tak trochu jiná reportáž: Invex 2003 – Poprvé s Kačenkou
Seznam kapitol
  1. Bezbolestný průnik (na Invex 2003)
  2. Progamers, schůzka, Psí život a nGage

6.10. 2003

Můj milý deníčku,

kolegové z redakce na mě jsou  tak hodní, že mě s sebou vezmou na Invex. A co víc, dokonce budu mít svou VLASTNÍ akreditační kartu! Bude to poprvé...doufám, že to nebude moc bolet...ale i tak se strašně těším! Zítra napíšu určitě víc. Teď jsem tak nervózní, že nenacházím slova.

7. 10. 2003

 

Moje první novinářská průkazka = můj první Invex * V press centru: pracovat se musí

Tak jsem tam byla! A vůbec to nebolelo! Naopak, bylo to taaaaaaak krásné, že bych chtěla ještě! Všechno začalo už při vstupu...na výstaviště, ty čuně:-) Musela jsem ukázat svou kartu a pocit, že opravdu patřím mezi všechny ty novináře, mi dal kousíček povyrůst (ale ne o moc). Od vchodu jsme zamířili do pavilonu V, kde sedí jeden ze stánků vydavatelství našeho Doupátka. Chtěla jsem si koupit DVDčko, na kterém se kluci tak nadřeli, abych jim trošku zvedla výnos, ale jaké bylo mé zklamání (nebo radost?) – vše bylo už dávno prodané. Venku pršelo a dostat studenou sprchu i uvnitř nebylo zrovna příjemné. Ale na druhou stranu je dobře, že se prodalo...byla to odměna za odvedenou práci (ne moji:-)). Napadlo mě, že bych si mohla spravit náladu pivečkem, které se u našeho stánku čepovalo zdarma, ale nesetkalo se to s příznivou odezvou. No nic, popojedem!

 

A platí to i pro pana šéfredaktora * No tak mám hlad, no!

Naším „hlavním stanem“ bylo Zetko, neboli pavilon Z. Vstoupit do něj znamenalo vstoupit do jiného světa. Už vím, jak bylo Alence v Říši divů. O Americe se říká, že je to země neomezených možností. Asi na tom něco bude, ale musím říct, že oproti tomu, co člověk nalezne za dveřmi tohoto pavilonu, je to úplné nic. Každých pět minut jsem mohla prožít v jiném světě, čase, s jinými lidmi (někdy). Tomu já říkám neomezené možnosti! Nevěděla jsem, kam se vrtnout, co první „ochutnat“ a tak jsem to vzala pěkně od začátku.

 

DVD Doupě už dnes vyprodali * Aktuální ceny různých balení PlayStation 2

Halo znám už z redakce, ale tady jsem si ho poprvé osahala. Ťapala jsem po vesmírné lodi a snažila se pomoci svým souputníkům zničit mimozemšťany, kteří tam přidrzle nalezli Bůh ví odkud. Chtěla jsem vyzkoušet, jestli se vůbec trefím. Ale ať jsem se motala doleva, doprava, nikde žádná obluda...zato tam byl  jeden člen mé jednotky...tak jsem to zkusila...a trefila jsem se! Nebyl z toho dvakrát rád:-) Hmmm, neměl tam chodit...chabá výmluva, ale mně stačí.

 

Mimozemšťany v Halo jsem nenašla, tak jsem střílela do vlastních řad

Střílení jsem si vyzkoušela a nastal čas jít o dům (stojan) dál. Do oka mi na první pohled padl Silent Hill 3. Jedničku jsem prošla jako svou úplně první hru – určitě si to pamatuješ, psala jsem ti...do tebe...o tom. Je to moje srdeční záležitost, ani mě nemuseli přemlouvat. Až mi běhal mráz po zádech. Raději jsem ale neokouněla moc dlouho, protože setkání s Jamesem, Mary a obludami ze dvojky mě teprve čeká, tak nač si prozrazovat děj tolik dopředu. Všechno se má dělat popořadě.

 

Grafika poněkud zadrhávala, dokud si šéfredaktor nepohrál s nastavením

Průvodce, dohazovače krmě pro mou hráčsky panenskou duši a ochránce mi dělali dva kolegové. Kamil Gric, milý, nestydím se říct roztomilý, kluk a - představ si deníčku - samotný boss nejvyšší, Martin Zavřel. Oba mi ukazovali, co která hra umí a já jen s otevřenou pusou zírala, že se DÁ s postavou ve hře chodit plynule, aniž by narážela do zdi a potvora se DÁ zabít jednou ranou, bez efektní - nicméně zbytečné - totální destrukce okolí.

 

Od kolika let že je ten Silent Hill 3? * XIII, oživlý komiks stál za pohled (hrát nešlo, bylo obsazeno:-))

Koukala jsem Kamilovi pod ruce, když hrál Prince of Persia. Nevěřil bys, že ta postava dokázala skákat ze sloupu na sloup, hravě vyšplhat po stěně nebo ji dokonce přeběhnout. No, Darwin asi věděl co říká, když tvrdil, že jsme z opice.

 

Vyrušení ze hry se trestá! * Vzpomínka na Eye Toy a moji první recenzi

 

Progamers - nasadit čelist zpátky nebylo jednoduché * Seznamte se s nGage

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 29 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 7 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 2 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A