Tak trochu jiná reportáž: Invex 2003 – Poprvé s Kačenkou

Samozřejmě jsme v redakci na naši novou členku, jedinou zástupkyni něžného pohlaví, patřičně hodní. Dokonce tak, že jsme jí dali vstupenku na Invex. Pochopitelně ale nic není zadarmo a donutili jsme ji, aby se jednak po celou svou túru prvním Invexem v jejím životě nechala fotit a především: aby napsala reportáž. Tady ji máte!
Tak trochu jiná reportáž: Invex 2003 – Poprvé s Kačenkou
Seznam kapitol
  1. Bezbolestný průnik (na Invex 2003)
  2. Progamers, schůzka, Psí život a nGage

6.10. 2003

Můj milý deníčku,

kolegové z redakce na mě jsou  tak hodní, že mě s sebou vezmou na Invex. A co víc, dokonce budu mít svou VLASTNÍ akreditační kartu! Bude to poprvé...doufám, že to nebude moc bolet...ale i tak se strašně těším! Zítra napíšu určitě víc. Teď jsem tak nervózní, že nenacházím slova.

7. 10. 2003

 

Moje první novinářská průkazka = můj první Invex * V press centru: pracovat se musí

Tak jsem tam byla! A vůbec to nebolelo! Naopak, bylo to taaaaaaak krásné, že bych chtěla ještě! Všechno začalo už při vstupu...na výstaviště, ty čuně:-) Musela jsem ukázat svou kartu a pocit, že opravdu patřím mezi všechny ty novináře, mi dal kousíček povyrůst (ale ne o moc). Od vchodu jsme zamířili do pavilonu V, kde sedí jeden ze stánků vydavatelství našeho Doupátka. Chtěla jsem si koupit DVDčko, na kterém se kluci tak nadřeli, abych jim trošku zvedla výnos, ale jaké bylo mé zklamání (nebo radost?) – vše bylo už dávno prodané. Venku pršelo a dostat studenou sprchu i uvnitř nebylo zrovna příjemné. Ale na druhou stranu je dobře, že se prodalo...byla to odměna za odvedenou práci (ne moji:-)). Napadlo mě, že bych si mohla spravit náladu pivečkem, které se u našeho stánku čepovalo zdarma, ale nesetkalo se to s příznivou odezvou. No nic, popojedem!

 

A platí to i pro pana šéfredaktora * No tak mám hlad, no!

Naším „hlavním stanem“ bylo Zetko, neboli pavilon Z. Vstoupit do něj znamenalo vstoupit do jiného světa. Už vím, jak bylo Alence v Říši divů. O Americe se říká, že je to země neomezených možností. Asi na tom něco bude, ale musím říct, že oproti tomu, co člověk nalezne za dveřmi tohoto pavilonu, je to úplné nic. Každých pět minut jsem mohla prožít v jiném světě, čase, s jinými lidmi (někdy). Tomu já říkám neomezené možnosti! Nevěděla jsem, kam se vrtnout, co první „ochutnat“ a tak jsem to vzala pěkně od začátku.

 

DVD Doupě už dnes vyprodali * Aktuální ceny různých balení PlayStation 2

Halo znám už z redakce, ale tady jsem si ho poprvé osahala. Ťapala jsem po vesmírné lodi a snažila se pomoci svým souputníkům zničit mimozemšťany, kteří tam přidrzle nalezli Bůh ví odkud. Chtěla jsem vyzkoušet, jestli se vůbec trefím. Ale ať jsem se motala doleva, doprava, nikde žádná obluda...zato tam byl  jeden člen mé jednotky...tak jsem to zkusila...a trefila jsem se! Nebyl z toho dvakrát rád:-) Hmmm, neměl tam chodit...chabá výmluva, ale mně stačí.

 

Mimozemšťany v Halo jsem nenašla, tak jsem střílela do vlastních řad

Střílení jsem si vyzkoušela a nastal čas jít o dům (stojan) dál. Do oka mi na první pohled padl Silent Hill 3. Jedničku jsem prošla jako svou úplně první hru – určitě si to pamatuješ, psala jsem ti...do tebe...o tom. Je to moje srdeční záležitost, ani mě nemuseli přemlouvat. Až mi běhal mráz po zádech. Raději jsem ale neokouněla moc dlouho, protože setkání s Jamesem, Mary a obludami ze dvojky mě teprve čeká, tak nač si prozrazovat děj tolik dopředu. Všechno se má dělat popořadě.

 

Grafika poněkud zadrhávala, dokud si šéfredaktor nepohrál s nastavením

Průvodce, dohazovače krmě pro mou hráčsky panenskou duši a ochránce mi dělali dva kolegové. Kamil Gric, milý, nestydím se říct roztomilý, kluk a - představ si deníčku - samotný boss nejvyšší, Martin Zavřel. Oba mi ukazovali, co která hra umí a já jen s otevřenou pusou zírala, že se DÁ s postavou ve hře chodit plynule, aniž by narážela do zdi a potvora se DÁ zabít jednou ranou, bez efektní - nicméně zbytečné - totální destrukce okolí.

 

Od kolika let že je ten Silent Hill 3? * XIII, oživlý komiks stál za pohled (hrát nešlo, bylo obsazeno:-))

Koukala jsem Kamilovi pod ruce, když hrál Prince of Persia. Nevěřil bys, že ta postava dokázala skákat ze sloupu na sloup, hravě vyšplhat po stěně nebo ji dokonce přeběhnout. No, Darwin asi věděl co říká, když tvrdil, že jsme z opice.

 

Vyrušení ze hry se trestá! * Vzpomínka na Eye Toy a moji první recenzi

 

Progamers - nasadit čelist zpátky nebylo jednoduché * Seznamte se s nGage


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vezmou do víru dění

Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vez…

Další závody formulí od Codemasters se blíží a tvůrci nám uvolnili čerstvou várku obrázků.

3.  7.  2018 |