Tak tu máme simulátor Paintballu. Bomba, ne?

Řekl jsem si hurá, když jsem tu zprávu viděl. Konečně bude na monitorech simulátor, při kterém nebude možné protivníkovi, byť počítačem řízenému, jakkoliv ublížit a vyhnout se tak veškerým problémům kolem cenzurních organizací. Pak jsem se probudil ze sna – hru totiž připravuje společnost WizardWorks. A bylo po radosti.
Tak tu máme simulátor Paintballu. Bomba, ne?
Řekl jsem si hurá, když jsem tu zprávu viděl. Konečně bude na monitorech simulátor, při kterém nebude možné protivníkovi, byť počítačem řízenému, jakkoliv ublížit a vyhnout se tak veškerým problémům kolem cenzurních organizací. Pak jsem se probudil ze sna – hru totiž připravuje společnost WizardWorks. A bylo po radosti.

Podivíte se, co všechno ve mně slova WizardWorks Studios vyvolávají. Povím vám to. Tento vývojářský tým se dostal do světa hned díky několika hrám, které jsou přitom pro obyčejné hráče zcela nepotřebné (samozřejmě nechci podceňovat práci cizích lidí a ani to pořádně nedokážu, neboť si jejich práce vážím). Budu jmenovat – simulátor požárníka, populární série ryboloveckých soutěží a především nejznámější hra, která rozpoutala zřejmě série simulátorů snad i instalatéra – simulátor myslivce a jeho Deer Hunter, tentokráte díl třetí. Vezmu-li v potaz, do jaké míry je systém těchto simulátorů sofistikovaný, dospívám k závěru, že nemám valných důvodů se na hru bytostně těšit.

High Impact PaintballHigh Impact Paintball

High Impact Paintball

Než však vyslovíme svůj názor, dovolte mi volně ocitovat, co k simulátoru Paintballu říkají příznivé jazyky. Hra podporuje jak singleplayer, tak i multiplayer, samozřejmostí je hra po síti, po Internetu a dalšími způsoby komunikace, jejichž význam v dnešní době mi není až tak příliš jasný, ale budiž. Většina bojů se ponese v duchu hry Last Man Standing, tedy poslední žijící vyhrává. Je možné si před zápasem vybrat správné zařízení (vybavuje se mi volba olůvek a návnad v simulátorech rybaření) odpovídající povaze mise (zda volit pistole s větším zásobníkem nebo pistole s lepším způsobem míření).

Ve hře jsou k volbě celkem čtyři módy – všichni proti všem, útok na nepřátelskou základnu, týmový last man standing a capture the flag. Vypadá to, že každý si najde to svoje (i když kategorie jsou poměrně dost obrané z Unreal Tournamentu – ale nedivím se, dobré nápady se kopírují, nikoliv ty špatné.

No… uvidíme. Koncepčně zní celá hra zajímavě, ale nechtěl bych, aby všechno skončilo… no nešikovně.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A