Tak tu máme simulátor Paintballu. Bomba, ne?

Řekl jsem si hurá, když jsem tu zprávu viděl. Konečně bude na monitorech simulátor, při kterém nebude možné protivníkovi, byť počítačem řízenému, jakkoliv ublížit a vyhnout se tak veškerým problémům kolem cenzurních organizací. Pak jsem se probudil ze sna – hru totiž připravuje společnost WizardWorks. A bylo po radosti.
Tak tu máme simulátor Paintballu. Bomba, ne?
Řekl jsem si hurá, když jsem tu zprávu viděl. Konečně bude na monitorech simulátor, při kterém nebude možné protivníkovi, byť počítačem řízenému, jakkoliv ublížit a vyhnout se tak veškerým problémům kolem cenzurních organizací. Pak jsem se probudil ze sna – hru totiž připravuje společnost WizardWorks. A bylo po radosti.

Podivíte se, co všechno ve mně slova WizardWorks Studios vyvolávají. Povím vám to. Tento vývojářský tým se dostal do světa hned díky několika hrám, které jsou přitom pro obyčejné hráče zcela nepotřebné (samozřejmě nechci podceňovat práci cizích lidí a ani to pořádně nedokážu, neboť si jejich práce vážím). Budu jmenovat – simulátor požárníka, populární série ryboloveckých soutěží a především nejznámější hra, která rozpoutala zřejmě série simulátorů snad i instalatéra – simulátor myslivce a jeho Deer Hunter, tentokráte díl třetí. Vezmu-li v potaz, do jaké míry je systém těchto simulátorů sofistikovaný, dospívám k závěru, že nemám valných důvodů se na hru bytostně těšit.

High Impact PaintballHigh Impact Paintball

High Impact Paintball

Než však vyslovíme svůj názor, dovolte mi volně ocitovat, co k simulátoru Paintballu říkají příznivé jazyky. Hra podporuje jak singleplayer, tak i multiplayer, samozřejmostí je hra po síti, po Internetu a dalšími způsoby komunikace, jejichž význam v dnešní době mi není až tak příliš jasný, ale budiž. Většina bojů se ponese v duchu hry Last Man Standing, tedy poslední žijící vyhrává. Je možné si před zápasem vybrat správné zařízení (vybavuje se mi volba olůvek a návnad v simulátorech rybaření) odpovídající povaze mise (zda volit pistole s větším zásobníkem nebo pistole s lepším způsobem míření).

Ve hře jsou k volbě celkem čtyři módy – všichni proti všem, útok na nepřátelskou základnu, týmový last man standing a capture the flag. Vypadá to, že každý si najde to svoje (i když kategorie jsou poměrně dost obrané z Unreal Tournamentu – ale nedivím se, dobré nápady se kopírují, nikoliv ty špatné.

No… uvidíme. Koncepčně zní celá hra zajímavě, ale nechtěl bych, aby všechno skončilo… no nešikovně.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Tipy na nejlepší gaučovky: k čemu sednout s partou přátel

Tipy na nejlepší gaučovky: k čemu sedn…

Parta kamarádů, velký gauč, jedna obrazovka. Mysleli jste si, že gaučový multiplayer už je mrtvý? Kde že. Stačí dobře hledat a my jsme to udělali za vás.

21.  7.  2018 | | 2 N/A