Tak tu máme simulátor Paintballu. Bomba, ne?

Řekl jsem si hurá, když jsem tu zprávu viděl. Konečně bude na monitorech simulátor, při kterém nebude možné protivníkovi, byť počítačem řízenému, jakkoliv ublížit a vyhnout se tak veškerým problémům kolem cenzurních organizací. Pak jsem se probudil ze sna – hru totiž připravuje společnost WizardWorks. A bylo po radosti.
Tak tu máme simulátor Paintballu. Bomba, ne?
Řekl jsem si hurá, když jsem tu zprávu viděl. Konečně bude na monitorech simulátor, při kterém nebude možné protivníkovi, byť počítačem řízenému, jakkoliv ublížit a vyhnout se tak veškerým problémům kolem cenzurních organizací. Pak jsem se probudil ze sna – hru totiž připravuje společnost WizardWorks. A bylo po radosti.

Podivíte se, co všechno ve mně slova WizardWorks Studios vyvolávají. Povím vám to. Tento vývojářský tým se dostal do světa hned díky několika hrám, které jsou přitom pro obyčejné hráče zcela nepotřebné (samozřejmě nechci podceňovat práci cizích lidí a ani to pořádně nedokážu, neboť si jejich práce vážím). Budu jmenovat – simulátor požárníka, populární série ryboloveckých soutěží a především nejznámější hra, která rozpoutala zřejmě série simulátorů snad i instalatéra – simulátor myslivce a jeho Deer Hunter, tentokráte díl třetí. Vezmu-li v potaz, do jaké míry je systém těchto simulátorů sofistikovaný, dospívám k závěru, že nemám valných důvodů se na hru bytostně těšit.

High Impact PaintballHigh Impact Paintball

High Impact Paintball

Než však vyslovíme svůj názor, dovolte mi volně ocitovat, co k simulátoru Paintballu říkají příznivé jazyky. Hra podporuje jak singleplayer, tak i multiplayer, samozřejmostí je hra po síti, po Internetu a dalšími způsoby komunikace, jejichž význam v dnešní době mi není až tak příliš jasný, ale budiž. Většina bojů se ponese v duchu hry Last Man Standing, tedy poslední žijící vyhrává. Je možné si před zápasem vybrat správné zařízení (vybavuje se mi volba olůvek a návnad v simulátorech rybaření) odpovídající povaze mise (zda volit pistole s větším zásobníkem nebo pistole s lepším způsobem míření).

Ve hře jsou k volbě celkem čtyři módy – všichni proti všem, útok na nepřátelskou základnu, týmový last man standing a capture the flag. Vypadá to, že každý si najde to svoje (i když kategorie jsou poměrně dost obrané z Unreal Tournamentu – ale nedivím se, dobré nápady se kopírují, nikoliv ty špatné.

No… uvidíme. Koncepčně zní celá hra zajímavě, ale nechtěl bych, aby všechno skončilo… no nešikovně.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

12.  4.  2018 | | 22 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Kde se vyvíjí ArmA: Podívejte se, jak to vypadá v Bohemia Interactive

Kde se vyvíjí ArmA: Podívejte se, jak …

V Bohemia Interactive pracují na nových hrách, ale také na technologiích, které bodu připravované hry využívat. A nejsou to jen technologie ryze softwarové, vytvořili si tu třeba i vlastní zařízení na fotogrammetrii.

4.  4.  2018 | | 1 N/A