Take 2 se dařilo i bez nového GTA

Koncem minulého týdne zveřejnila společnost Take Two finanční výsledky za čtvrtletí a zároveň fiskální rok, který končil 31. října. Společnost vykázala za čtvrtletí čistý zisk 53,8 milionu dolarů, přičemž za stejné období v loňském roce byli v mínusu 23,5 milionu dolarů. Díky plusovému čtvrtletí skončil fiskální rok se ziskem přes 42,5 milionu dolarů. Přitom loňský fiskální rok dopadl se ztrátou přes 140 milionů dolarů daleko hůř. Obrat za čtvrtletí vzrostl o 32 procent na 373,7 milionu, za celý fiskální rok činil 1,15 miliardy, což je nárůst o 65 procent meziročně.

take-two_-logo_-031009-580px.jpg

Společnost označila za hlavní tahouny nové hry včetně NBA 2K11, Mafia II, Red Dead Redemption, Sid Meier's Civilization V, Grand Theft Auto IV: Complete a New Carnival Games. Vliv měly i starší hry jako Borderlands a licencované Nickelodeon tituly. V zisku byla i sportovní divize 2K Sports. „Dosáhli jsme našeho cíle v podobě ziskového roku bez vydání nového Grand Theft Auto,“ prohlásil CEO společnosti Ben Feder. Přitom v historii byla tato série nezbytnou pro finančně úspěšný rok. Nicméně letos dostatečnou náhradu představovalo Red Dead Redemption, kterého se prodalo přes 8 milionů kusů.

Co se týče dalšího roku, analytici se rozcházejí v tom, zda opět bude bez GTA. Todd Mitchell z Kaufman Bros. a Doug Creutz z Cowen and Company čekají GTA 5 ve fiskálním roce 2013 (začíná v dubnu 2012), známý analytik Michael Pachter spíš sází na konec roku 2011 nebo začátek 2012. Nicméně analytici se shodnou v tom, že společnosti Take Two by se mohlo dařit i v příštím roce, pokud dobře načasují data vydání her. Podle viceprezidenta Take Two Alana Lewise plánují vydat každý rok jedno nové IP (hru nové značky), ovšem nesmí vyjít bez dostatečného času pro vývoj.

Zdroj: Gamasutra
 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A