Take 2 se dařilo i bez nového GTA

Koncem minulého týdne zveřejnila společnost Take Two finanční výsledky za čtvrtletí a zároveň fiskální rok, který končil 31. října. Společnost vykázala za čtvrtletí čistý zisk 53,8 milionu dolarů, přičemž za stejné období v loňském roce byli v mínusu 23,5 milionu dolarů. Díky plusovému čtvrtletí skončil fiskální rok se ziskem přes 42,5 milionu dolarů. Přitom loňský fiskální rok dopadl se ztrátou přes 140 milionů dolarů daleko hůř. Obrat za čtvrtletí vzrostl o 32 procent na 373,7 milionu, za celý fiskální rok činil 1,15 miliardy, což je nárůst o 65 procent meziročně.

take-two_-logo_-031009-580px.jpg

Společnost označila za hlavní tahouny nové hry včetně NBA 2K11, Mafia II, Red Dead Redemption, Sid Meier's Civilization V, Grand Theft Auto IV: Complete a New Carnival Games. Vliv měly i starší hry jako Borderlands a licencované Nickelodeon tituly. V zisku byla i sportovní divize 2K Sports. „Dosáhli jsme našeho cíle v podobě ziskového roku bez vydání nového Grand Theft Auto,“ prohlásil CEO společnosti Ben Feder. Přitom v historii byla tato série nezbytnou pro finančně úspěšný rok. Nicméně letos dostatečnou náhradu představovalo Red Dead Redemption, kterého se prodalo přes 8 milionů kusů.

Co se týče dalšího roku, analytici se rozcházejí v tom, zda opět bude bez GTA. Todd Mitchell z Kaufman Bros. a Doug Creutz z Cowen and Company čekají GTA 5 ve fiskálním roce 2013 (začíná v dubnu 2012), známý analytik Michael Pachter spíš sází na konec roku 2011 nebo začátek 2012. Nicméně analytici se shodnou v tom, že společnosti Take Two by se mohlo dařit i v příštím roce, pokud dobře načasují data vydání her. Podle viceprezidenta Take Two Alana Lewise plánují vydat každý rok jedno nové IP (hru nové značky), ovšem nesmí vyjít bez dostatečného času pro vývoj.

Zdroj: Gamasutra
 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vezmou do víru dění

Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vez…

Další závody formulí od Codemasters se blíží a tvůrci nám uvolnili čerstvou várku obrázků.

3.  7.  2018 |