Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

Počítače mají stovky či tisíce různých kombinací hardwaru, kvůli čemuž vývojáři her nedokážou své tituly tak dobře optimalizovat jako na konzolích. Aby toho nebylo málo, na svých stránkách často uvádějí jen vágně formulované minimální a doporučené systémové požadavky, z nichž není patrné, pro jaké nastavení hry to platí a jaký mohou uživatelé očekávat výkon.

Assassin’s Creed Valhalla odhaluje rozšíření a dodatečný obsah zdarma

Assassin’s Creed Valhalla odhaluje rozšíření a dodatečný obsah zdarma

Ubisoft u svých nadcházejících titulů Watch Dogs: Legion a Assassin’s Creed Valhalla jde tak trochu proti proudu, a naopak detailně popisuje, na čem bude možné hrát v různém nastavení či konfiguracích.

acv.jpg

Kupříkladu u Valhally firma uvádí vzorové sestavy pro 1080p30 (low), 1080p30 (high), 1080p60 (high), 1440p60 (very high) a 2160p30 (ultra high). U Legionu už bohužel neznáme snímkovou frekvenci, jen nastavení 1080p (low), 1080p (high), 1440p (high) a 2160p (ultra). K tomu má Ubisoft i tři sestavy se zapnutým ray tracingem a upscalingem: 1080p (high, RT medium, DLSS quality), 1440p (very high, RT high, DLSS quality) a 2160p (ultra, RT ultra, DLSS performance).

wdl.jpg

Dobrou práci ale odvedli třeba také v iD Softwaru / Bethesdě v případě hry Doom Eternal, kde sice mají jen tři vzorové sestavy, ale zato s přesným popisem, co potřebujete pro 1080p60 (low), 1440p60 (high) a 2160p60 (ultra-nightmare).

Tohle chceme vidět častěji!

Trailer na Assassin’s Creed Valhalla:

Zdroj: Ubisoft (1, 2), Bethesda


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |16 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce