Tank Time 3D – skvělá tanková řežba

Her, které jsou 3D a mají navíc status freeware, se dnes moc nevidí a počet těch lepších by se dal spočítat na prstech dvou rukou, nanejvýš tří. Dnešní hra sice není nijaký skvost, ale nelze ji upřít velkou hratelnost a skvělou zábavu. Prahnete-li tedy po dobré 3D akci či jste zarytý tankista, zkuste tuto hru a určitě vás na nějakou dobu chytí.
Tank Time 3D – skvělá tanková řežba
Tank Time 3D by se dal stručně charakterizovat jako takový tankový deathmatch, i když toto slovo není asi nejlepší. Jde ve své podstatě o zápasy tanků v aréně, kde vaším cílem je zničit pomocí svých raket všechny protivníky a z celého boje vyjít jako vítěz. Ale to jsem toho řekl až moc, vezměme si to pěkně po pořádku.

Jako první, co spatříte po spuštění hry, je jakési menu. Tady bych chtěl autory řádně pokárat, protože je pěkně odfláknuté a působí na mě dosti odpudivým způsobem. Jde pouze o text umístěný na statickém obrázku ze hry – to celé vypadá tak nějak suše a rozhodně to není to pravé ořechové. V tomto menu si můžete nastavit poměrně velké množství věcí hudbou počínaje, grafikou konče.

Tank Time 3DTank Time 3D

Další vaše volba spočívá v tom, zda si budete hrát sami, nebo ještě s někým – 1 hráč nebo 2 hráči. Já jsem testoval jen jednoho hráče, protože v době psaní tohoto článku se v mé blízkosti nevyskytoval žádný jedinec, se smyslem pro dobrou a kvalitní zábavu na celkem obyčejný pracovní den (rozuměje: pařbu:-), vyjma mé, dle mého mínění, trošku šílené sestry. Ihned po tomto úkonu na vás vykoukne menu, které vám nabízí možnost si pohrát s AI vašich protivníků a celkovou obtížností hry. Po těchto „ceremoniích“ se konečně můžeme pustit do hry samotné.

Hned na začátku se všechno se ocitáte již přímo ve vřavě války a kolem vašich uší si to pěkně sviští střely vašich nepřátel. Dlouho neotálejte a jděte dělat to, co všichni, tj. ničit. Ptáte se koho nebo co? Soupeře! Ti už se kolem vás shlukují jako hladoví psi čekající na svoji kořist. Tak se nedejte zahanbit.

Počet vašich nábojů je neomezený, takže nemusíte ani nějak dlouze uvažovat, zda vystřelíte nebo ne. Nejlepší způsob je brázdit krajinou s prstem na tlačítku „FIRE“. V levém dolním rohu obrazovky máte radar, na němž můžete pozorovat pozice vašich soupeřů. Naopak v pravém dolním rohu je umístěn ukazatel signalizující stav vašeho života.

Tank Time 3DTank Time 3D

Grafika hry je sice 3D, ale není nijak převratná. Zde bych měl na hru asi nejvíce připomínek, no tedy celkem dvě:-). Tou první je fakt, že jakmile jedete proti jinému tanku, tak ho můžete bez větších obtíží projet, a né, že se o něj zastavíte, vy si jedete v pohodě dále. Má druhá výtka se týká toho, že když po soupeři vystřelíte a zasáhnete jej, objeví se výbuch, na tom by ještě nebylo nic tak divného, ale, a teď se podržte, soupeřův tank na sekundu zmizí! To někdy vede k dojmu, že jste jej zničili, avšak realita je jiná – on byl pouze zasažen. To není moc dobré…

Podíváme-li se na hru z širšího úhlu pohledu, čeká nás příjemná zábava a bezva akce na několik málo dní a rozhodně stojí za to, abyste jí věnovali pozornost.

Download (4,4 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A