Tank Time 3D – skvělá tanková řežba

Her, které jsou 3D a mají navíc status freeware, se dnes moc nevidí a počet těch lepších by se dal spočítat na prstech dvou rukou, nanejvýš tří. Dnešní hra sice není nijaký skvost, ale nelze ji upřít velkou hratelnost a skvělou zábavu. Prahnete-li tedy po dobré 3D akci či jste zarytý tankista, zkuste tuto hru a určitě vás na nějakou dobu chytí.
Tank Time 3D – skvělá tanková řežba
Tank Time 3D by se dal stručně charakterizovat jako takový tankový deathmatch, i když toto slovo není asi nejlepší. Jde ve své podstatě o zápasy tanků v aréně, kde vaším cílem je zničit pomocí svých raket všechny protivníky a z celého boje vyjít jako vítěz. Ale to jsem toho řekl až moc, vezměme si to pěkně po pořádku.

Jako první, co spatříte po spuštění hry, je jakési menu. Tady bych chtěl autory řádně pokárat, protože je pěkně odfláknuté a působí na mě dosti odpudivým způsobem. Jde pouze o text umístěný na statickém obrázku ze hry – to celé vypadá tak nějak suše a rozhodně to není to pravé ořechové. V tomto menu si můžete nastavit poměrně velké množství věcí hudbou počínaje, grafikou konče.

Tank Time 3DTank Time 3D

Další vaše volba spočívá v tom, zda si budete hrát sami, nebo ještě s někým – 1 hráč nebo 2 hráči. Já jsem testoval jen jednoho hráče, protože v době psaní tohoto článku se v mé blízkosti nevyskytoval žádný jedinec, se smyslem pro dobrou a kvalitní zábavu na celkem obyčejný pracovní den (rozuměje: pařbu:-), vyjma mé, dle mého mínění, trošku šílené sestry. Ihned po tomto úkonu na vás vykoukne menu, které vám nabízí možnost si pohrát s AI vašich protivníků a celkovou obtížností hry. Po těchto „ceremoniích“ se konečně můžeme pustit do hry samotné.

Hned na začátku se všechno se ocitáte již přímo ve vřavě války a kolem vašich uší si to pěkně sviští střely vašich nepřátel. Dlouho neotálejte a jděte dělat to, co všichni, tj. ničit. Ptáte se koho nebo co? Soupeře! Ti už se kolem vás shlukují jako hladoví psi čekající na svoji kořist. Tak se nedejte zahanbit.

Počet vašich nábojů je neomezený, takže nemusíte ani nějak dlouze uvažovat, zda vystřelíte nebo ne. Nejlepší způsob je brázdit krajinou s prstem na tlačítku „FIRE“. V levém dolním rohu obrazovky máte radar, na němž můžete pozorovat pozice vašich soupeřů. Naopak v pravém dolním rohu je umístěn ukazatel signalizující stav vašeho života.

Tank Time 3DTank Time 3D

Grafika hry je sice 3D, ale není nijak převratná. Zde bych měl na hru asi nejvíce připomínek, no tedy celkem dvě:-). Tou první je fakt, že jakmile jedete proti jinému tanku, tak ho můžete bez větších obtíží projet, a né, že se o něj zastavíte, vy si jedete v pohodě dále. Má druhá výtka se týká toho, že když po soupeři vystřelíte a zasáhnete jej, objeví se výbuch, na tom by ještě nebylo nic tak divného, ale, a teď se podržte, soupeřův tank na sekundu zmizí! To někdy vede k dojmu, že jste jej zničili, avšak realita je jiná – on byl pouze zasažen. To není moc dobré…

Podíváme-li se na hru z širšího úhlu pohledu, čeká nás příjemná zábava a bezva akce na několik málo dní a rozhodně stojí za to, abyste jí věnovali pozornost.

Download (4,4 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře

Jízdní řády Bileto

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 29 N/A
Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fotorežimu krásy peruánské džungle

Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fot…

Nejnovější Tomb Raider možná není nabitý akcí, jako historický výlet do Mayské minulosti však poslouží skvěle.

23.  9.  2018 | | 1 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A
Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky, žádná akce (recenze)

Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky…

Reboot Tomb Raidera dospěl do svého zdárného konce a nám chybí jeho začátek.

14.  9.  2018 | | 9 N/A