Teamplay - spouštíme zpravodajství z eSportu

Jsou lidé, které hry baví - a jsou lidé, kteří jim zasvětí veškerý svůj volný čas. Ať už patříte mezi ně nebo vás jen zajímá jejich svět, Teamplay je tu pro vás. Denní zpravodajství, komentovaná utkání, reportáže, rozhovory a mnoho dalšího. Zjistěte víc.
Teamplay - spouštíme zpravodajství z eSportu
Rádi hrajete hry a nebaví vás stále hrát proti počítači? Hrajete po večerech na internetu proti ostatním hráčům? Nebo máte s kamarády dokonce vlastní tým a sníte o kariéře profesionálního hráče? Zajímá vás dění na domácí a zahraniční scéně v tomto stále populárnějším odvětví zvaném eSport? Nebaví vás zdlouhavé proklikávání se nepřeberným množstvím stránek zabývajících se touto tématikou? Chcete zažít nezapomenutelnou atmosféru při poslouchání komentovaných zápasů? Pak je Teamplay určeno právě pro vás! Dovolte, abych se představil, jmenuji se Ondřej ‘smOke’ Báča a je mi ctí vám zde představit náš nový projekt.

Celá myšlenka a důvod vzniku Teamplay je velice jednoduchá. Náš celý oficiální název Teamplay: czech eSport media jasně poukazuje na pole naší působnosti, jak jsem už napovídal v první novince. Hlavním cílem není proto nic jiného než vytvořit z Teamplay postupem času kvalitního českého zástupce na poli eSport medií v Evropě po vzoru úspěšných zahraničních projektů jako celosvětová QuadV či polští HeadShot. Zaměříme se na vytvoření kvalitního zpravodajského eSport portálu pokrývající námi podporované hry a hlavně provoz internetového rádia primárně zaměřeného na živé přenosy zápasů, doplněné o rozhovory a tematické pořady věnující se této problematice. Profesionální hraní počítačových her zažívá s každým rokem stále větší popularitu a s tím se otvírá prostor pro dokonalejší mediální zpracování této oblasti. Stejně jako ostatní sporty si musí i jeho elektronická podoba najít cestu k divákům a fanouškům. A právě tuto cestu se vám s Teamplay pokusíme zprostředkovat. Úkol to určitě nebude jednoduchý, protože konkurence je velká, ale jsme plně odhodláni dát do naší práce vše a uspět. Sami se přesvědčete, jak se nám to daří, na adrese teamplay.doupe.cz.

V tomto oboru nejsme tak úplně nováčky: samotnému spuštění stránek předcházelo dlouhé období příprav. Za pár měsíců tomu bude právě rok, co se Teamplay poprvé objevilo na scéně. Měl jsem za sebou již zkušenosti s komentováním živých přenosů ve hře Wolfenstein: Enemy Territory a měl jsem chuť se pustit do něčeho vlastního a rozsáhlejšího, jelikož na české scéně cítím pro své nápady možné uplatnění. Napadla mě proto právě myšlenka spojit síly s nějakým již zaběhnutým portálem věnujícím se právě počítačovým hrám a navázat tak pro obě strany vzájemně výhodnou spolupráci. Vedení Doupě.cz se tato myšlenka zalíbila a pro nás nastalo testovací období, jak jsem celou naší dosavadní práci v Teamplay až do konce minulého roku nazýval. Za tu dobu jsme se dostali do povědomí širší veřejnosti hlavně díky desítkám živých přenosů a komentování ve hrách Wolfenstein: Enemy Territory a Call of Duty 2. Komentovány však byly například i hry jako Unreal Tournament 2004 nebo Counter Strike 1.6.

Jak šel čas, rozhodl jsem se díky všemožným nástrahám a problémům s organizací, že není dobré nic uspěchat, a dal si za cíl odstartovat oficiálně Teamplay v podobě, jakou se vám zde dnes prezentujeme, přesně na začátek roku 2008. Není to, jak vidíte, žádný velkolepý start, ale to mě jako zastánci postupného vývoje projektu vůbec nevadí, ba naopak. Důležité je, že již máme svůj domov a bude záležet jen a jen na naší práci a vaší přízni, jak bude budoucnost našeho projektu vypadat. Máme tak teď již připravenou půdu přesvědčit vás o svých kvalitách a já bych chtěl využít svou možnost a ještě jednou veřejně poděkovat vedení Doupě.cz za důvěru a předním českým eSport týmům inteRaction a eSuba za podporu.

Konečně se také ustálilo jádro lidí, které se mnou společně nyní Teamplay tvoří. Věřím, že se nám tak podaří díky nadšení a chuti něco dokázat splnit své plány a vám nabídnout zajímavé eSport novinky a přenosy na našem internetovém rádiu.

Vše podstatné už snad bylo řečeno, takže teď mohu slavnostně odhalit osoby stojící momentálně za pozadím vzniku a existence Teamplay: czech eSport media.

Teamplay (teamplay.doupe.cz):

Ondřej `smOke` Báča
Matěj `mAty` Hrunka
Matouš `medvidek` Blažek
Petr `Holy` Bartoš
Lukáš `spii` Fíla
František `Smejky` Šmejkal
Jan `ResP` Štumper
Jakub `Fresch` Mácha

IRC:

#teamplay.cz @ Quakenet

Podporované hry:

Wolfenstein: Enemy Territory - recenze
Call of Duty 4 - recenze

Momentální cíle jsou pro nás vytvoření zázemí pro psaní novinek a vysílání rádiových přenosů zde na zatím provizorních internetových stránkách využívající systém Nucleus. Dále pak vytvoření fungující struktury organizace a hlavně vývoj vlastního redakčního systému šitého na míru našim potřebám a nápadům. Čekají nás také důležitá jednání o spolupráci a jako první se chceme maximálně soustředit na zpravodajství z nadcházejícího mistrovství světa v počítačových hrách a svátku všech fanoušků eSportu - Clanbase NationsCupu!

Ještě jednou bych chtěl tedy přivítat všechny čtenáře Doupě.cz a samozřejmě i všechny ostatní návštěvníky. Hlavně vy rozhodnete o naší budoucnosti, takže neváhejte ani vteřinu a pokud máte nějaké dotazy či připomínky, určitě nám je napište do komentářů nebo navštivte náš IRC kanál. Myslím, že se máme všichni na co těšit.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A