Teamplay - spouštíme zpravodajství z eSportu

vytisknout velikost písma
Jsou lidé, které hry baví - a jsou lidé, kteří jim zasvětí veškerý svůj volný čas. Ať už patříte mezi ně nebo vás jen zajímá jejich svět, Teamplay je tu pro vás. Denní zpravodajství, komentovaná utkání, reportáže, rozhovory a mnoho dalšího. Zjistěte víc.
Teamplay - spouštíme zpravodajství z eSportu
Rádi hrajete hry a nebaví vás stále hrát proti počítači? Hrajete po večerech na internetu proti ostatním hráčům? Nebo máte s kamarády dokonce vlastní tým a sníte o kariéře profesionálního hráče? Zajímá vás dění na domácí a zahraniční scéně v tomto stále populárnějším odvětví zvaném eSport? Nebaví vás zdlouhavé proklikávání se nepřeberným množstvím stránek zabývajících se touto tématikou? Chcete zažít nezapomenutelnou atmosféru při poslouchání komentovaných zápasů? Pak je Teamplay určeno právě pro vás! Dovolte, abych se představil, jmenuji se Ondřej ‘smOke’ Báča a je mi ctí vám zde představit náš nový projekt.

Celá myšlenka a důvod vzniku Teamplay je velice jednoduchá. Náš celý oficiální název Teamplay: czech eSport media jasně poukazuje na pole naší působnosti, jak jsem už napovídal v první novince. Hlavním cílem není proto nic jiného než vytvořit z Teamplay postupem času kvalitního českého zástupce na poli eSport medií v Evropě po vzoru úspěšných zahraničních projektů jako celosvětová QuadV či polští HeadShot. Zaměříme se na vytvoření kvalitního zpravodajského eSport portálu pokrývající námi podporované hry a hlavně provoz internetového rádia primárně zaměřeného na živé přenosy zápasů, doplněné o rozhovory a tematické pořady věnující se této problematice. Profesionální hraní počítačových her zažívá s každým rokem stále větší popularitu a s tím se otvírá prostor pro dokonalejší mediální zpracování této oblasti. Stejně jako ostatní sporty si musí i jeho elektronická podoba najít cestu k divákům a fanouškům. A právě tuto cestu se vám s Teamplay pokusíme zprostředkovat. Úkol to určitě nebude jednoduchý, protože konkurence je velká, ale jsme plně odhodláni dát do naší práce vše a uspět. Sami se přesvědčete, jak se nám to daří, na adrese teamplay.doupe.cz.

V tomto oboru nejsme tak úplně nováčky: samotnému spuštění stránek předcházelo dlouhé období příprav. Za pár měsíců tomu bude právě rok, co se Teamplay poprvé objevilo na scéně. Měl jsem za sebou již zkušenosti s komentováním živých přenosů ve hře Wolfenstein: Enemy Territory a měl jsem chuť se pustit do něčeho vlastního a rozsáhlejšího, jelikož na české scéně cítím pro své nápady možné uplatnění. Napadla mě proto právě myšlenka spojit síly s nějakým již zaběhnutým portálem věnujícím se právě počítačovým hrám a navázat tak pro obě strany vzájemně výhodnou spolupráci. Vedení Doupě.cz se tato myšlenka zalíbila a pro nás nastalo testovací období, jak jsem celou naší dosavadní práci v Teamplay až do konce minulého roku nazýval. Za tu dobu jsme se dostali do povědomí širší veřejnosti hlavně díky desítkám živých přenosů a komentování ve hrách Wolfenstein: Enemy Territory a Call of Duty 2. Komentovány však byly například i hry jako Unreal Tournament 2004 nebo Counter Strike 1.6.

Jak šel čas, rozhodl jsem se díky všemožným nástrahám a problémům s organizací, že není dobré nic uspěchat, a dal si za cíl odstartovat oficiálně Teamplay v podobě, jakou se vám zde dnes prezentujeme, přesně na začátek roku 2008. Není to, jak vidíte, žádný velkolepý start, ale to mě jako zastánci postupného vývoje projektu vůbec nevadí, ba naopak. Důležité je, že již máme svůj domov a bude záležet jen a jen na naší práci a vaší přízni, jak bude budoucnost našeho projektu vypadat. Máme tak teď již připravenou půdu přesvědčit vás o svých kvalitách a já bych chtěl využít svou možnost a ještě jednou veřejně poděkovat vedení Doupě.cz za důvěru a předním českým eSport týmům inteRaction a eSuba za podporu.

Konečně se také ustálilo jádro lidí, které se mnou společně nyní Teamplay tvoří. Věřím, že se nám tak podaří díky nadšení a chuti něco dokázat splnit své plány a vám nabídnout zajímavé eSport novinky a přenosy na našem internetovém rádiu.

Vše podstatné už snad bylo řečeno, takže teď mohu slavnostně odhalit osoby stojící momentálně za pozadím vzniku a existence Teamplay: czech eSport media.

Teamplay (teamplay.doupe.cz):

Ondřej `smOke` Báča
Matěj `mAty` Hrunka
Matouš `medvidek` Blažek
Petr `Holy` Bartoš
Lukáš `spii` Fíla
František `Smejky` Šmejkal
Jan `ResP` Štumper
Jakub `Fresch` Mácha

IRC:

#teamplay.cz @ Quakenet

Podporované hry:

Wolfenstein: Enemy Territory - recenze
Call of Duty 4 - recenze

Momentální cíle jsou pro nás vytvoření zázemí pro psaní novinek a vysílání rádiových přenosů zde na zatím provizorních internetových stránkách využívající systém Nucleus. Dále pak vytvoření fungující struktury organizace a hlavně vývoj vlastního redakčního systému šitého na míru našim potřebám a nápadům. Čekají nás také důležitá jednání o spolupráci a jako první se chceme maximálně soustředit na zpravodajství z nadcházejícího mistrovství světa v počítačových hrách a svátku všech fanoušků eSportu - Clanbase NationsCupu!

Ještě jednou bych chtěl tedy přivítat všechny čtenáře Doupě.cz a samozřejmě i všechny ostatní návštěvníky. Hlavně vy rozhodnete o naší budoucnosti, takže neváhejte ani vteřinu a pokud máte nějaké dotazy či připomínky, určitě nám je napište do komentářů nebo navštivte náš IRC kanál. Myslím, že se máme všichni na co těšit.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 6 N/A
Do světa World of Tanks míří vůbec první singleplayerový příběhový zážitek

Do světa World of Tanks míří vůbec prv…

Prozatím jsme byli vždy zvyklí, že je World of Tanks čistě multiplayerovou záležitostí. Ne však na dlouho!

18.  8.  2017 | | 2 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |