TechnoMág - co je toto za slovo?

Inu, tohle podivné slovíčko si vymysleli, hádejte kdo? Němci. Naši milí sousedé, respektive lidé z týmu SUNFLOWERS. Tihle vývojáři za sebou mají již poměrně kvalitní real-time strategii zvící názvu ANNO 1602, a nyní se pouštějí do dalšího projektu, který dostal název TechnoMage.
TechnoMág - co je toto za slovo?
Bude se jednat o akční adventure odehrávající se v plně 3D fantasy světě jménem Gothos. Hráč bude postupně odkrývat kousíčky velice bohatého příběhu v celkem osmi různorodých světech (které budou vykresleny asi dvacítkou grafických stylů). V každém levelu na vás pak bude čekat finální boss, každý samozřejmě plně odpovídající svému "domovskému" prostředí. Hráč bude mít dále k dispozici množství různých udělátek a zbraní, stejně tak bude muset řešit množství questů, jak méně složitých a poměrně krátkých, tak velice komplikovaných a rozlehlých. A při tom všem ještě potká na 50 NPC.

TechnomageTechnomage

V příběhu budou dvě hlavní postavy - Melvin a Talis. Každá z těchto postav má velice zajímavý příběh, který vám zde v krátkosti vylíčím.

TechnomageTechnomage

Melvin se narodil v městečku jménem Dreamertown ("Snílkov") a měl poměrně složitý život - jeho magické schopnosti totiž nebyly zdaleka takové, jaké by měl pravý Snílek mít. Proto se ho jeho strýc Rissen, druid, snaží zaučit do tajemství bylinkářské tradice. Ačkoliv se Melvin snaží seč může, ostatní snílci zůstávají stále nedůvěřiví. Proto je také Melvinova osoba velice uzavřená a rezervovaná. Přesto ale ví, že byl předurčen k něčemu vyššímu - má totiž některé unikátní schopnosti - například narozdíl od většiny ostatních Snílků dokáže přijít na to, jak funguje většina mechaniských strojů. Když je však Melvin podezírán ze zavinění nehody, která se stala ve Steamertown ("Parníkov"), prchne. To je jeho první velká zkouška. Jeho dobrodružství se ovšem stane bojem jak za osud jeho tak i za osud celého světa Gothos. Krok za krokem se Melvin musí stát opravdovým hrdinou.

TechnomageTechnomage

Talis vyrostla osamocena, pouze se svou rodinou, v Kaňonu. Je velice samostatná a dokáže si vždycky poradit, což je právě následek života v Kaňonu. Velice rychle se naučila užívat zbraně, hlavně prak, který je její hlavní a nejoblíbenější zbraní. Když zemřel její otec (matka jí zemřela již dříve), rozhodla se z Kaňonu odejít. Právě v tu dobu se o všem v Kaňonu objevuje Melvin. Postupně se mezi nimi začíná vytvářet hluboký vztah, nejen proto, že spolu mají společných mnoho věcí (oba jsou to "vyhoštěnci"). Některé věci jsou však mezi nimi rozdílné - například Talisiny psychické schopnosti jsou mnohem větší nežli ty Melvinovy, takže spolu vlastně vytvářejí docela dobrý tým.

TechnomageTechnomage

Celá hra je zpracována ve výborné 3D grafice, jak lze vidět na obrázcích (budou použity technologie animovaných textur či dynamického real-time osvětlování). Taktéž bude existovat na dvě platformy - PC a Playstation. Zajímavostí je, že PC verze bude podporovat force feedback joysticky a PS verze zase dual shock ovladače.

Hra by mohla vyjít do konce tohoto roku.