TechnoMág - co je toto za slovo?

Inu, tohle podivné slovíčko si vymysleli, hádejte kdo? Němci. Naši milí sousedé, respektive lidé z týmu SUNFLOWERS. Tihle vývojáři za sebou mají již poměrně kvalitní real-time strategii zvící názvu ANNO 1602, a nyní se pouštějí do dalšího projektu, který dostal název TechnoMage.
TechnoMág - co je toto za slovo?
Bude se jednat o akční adventure odehrávající se v plně 3D fantasy světě jménem Gothos. Hráč bude postupně odkrývat kousíčky velice bohatého příběhu v celkem osmi různorodých světech (které budou vykresleny asi dvacítkou grafických stylů). V každém levelu na vás pak bude čekat finální boss, každý samozřejmě plně odpovídající svému "domovskému" prostředí. Hráč bude mít dále k dispozici množství různých udělátek a zbraní, stejně tak bude muset řešit množství questů, jak méně složitých a poměrně krátkých, tak velice komplikovaných a rozlehlých. A při tom všem ještě potká na 50 NPC.

TechnomageTechnomage

V příběhu budou dvě hlavní postavy - Melvin a Talis. Každá z těchto postav má velice zajímavý příběh, který vám zde v krátkosti vylíčím.

TechnomageTechnomage

Melvin se narodil v městečku jménem Dreamertown ("Snílkov") a měl poměrně složitý život - jeho magické schopnosti totiž nebyly zdaleka takové, jaké by měl pravý Snílek mít. Proto se ho jeho strýc Rissen, druid, snaží zaučit do tajemství bylinkářské tradice. Ačkoliv se Melvin snaží seč může, ostatní snílci zůstávají stále nedůvěřiví. Proto je také Melvinova osoba velice uzavřená a rezervovaná. Přesto ale ví, že byl předurčen k něčemu vyššímu - má totiž některé unikátní schopnosti - například narozdíl od většiny ostatních Snílků dokáže přijít na to, jak funguje většina mechaniských strojů. Když je však Melvin podezírán ze zavinění nehody, která se stala ve Steamertown ("Parníkov"), prchne. To je jeho první velká zkouška. Jeho dobrodružství se ovšem stane bojem jak za osud jeho tak i za osud celého světa Gothos. Krok za krokem se Melvin musí stát opravdovým hrdinou.

TechnomageTechnomage

Talis vyrostla osamocena, pouze se svou rodinou, v Kaňonu. Je velice samostatná a dokáže si vždycky poradit, což je právě následek života v Kaňonu. Velice rychle se naučila užívat zbraně, hlavně prak, který je její hlavní a nejoblíbenější zbraní. Když zemřel její otec (matka jí zemřela již dříve), rozhodla se z Kaňonu odejít. Právě v tu dobu se o všem v Kaňonu objevuje Melvin. Postupně se mezi nimi začíná vytvářet hluboký vztah, nejen proto, že spolu mají společných mnoho věcí (oba jsou to "vyhoštěnci"). Některé věci jsou však mezi nimi rozdílné - například Talisiny psychické schopnosti jsou mnohem větší nežli ty Melvinovy, takže spolu vlastně vytvářejí docela dobrý tým.

TechnomageTechnomage

Celá hra je zpracována ve výborné 3D grafice, jak lze vidět na obrázcích (budou použity technologie animovaných textur či dynamického real-time osvětlování). Taktéž bude existovat na dvě platformy - PC a Playstation. Zajímavostí je, že PC verze bude podporovat force feedback joysticky a PS verze zase dual shock ovladače.

Hra by mohla vyjít do konce tohoto roku.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

dnes | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |