Tekken - Do hloubky

Každý příběh má svůj začátek a pěkně od začátku to vezmeme i my. Vítejte v příběhu kultovní herní série aneb vše, co jste chtěli vědět o Mishima Zaibatsu a báli jste se zeptat.
Tekken - Do hloubky

Tekken

Gigantická japonská finanční skupina Mishima Zaibatsu se rozhodla vyhlásit turnaj v bojových uměních, jaký na světě dosud neměl obdoby. Po nelítostných soubojích se do skutečného turnaje probojovalo osm nejlepších bojovníků. Každý z nich měl pro vstup do turnaje svůj vlastní důvod, jejich cíl byl však společný – vyhrát.  Poslední zápasy, bez pravidel a bez omezení, tak mohly začít. Jen ten, kdo se v turnaji dokáže prosadit, se bude moci utkat s Heihachim Mishimou a získat tak titul Král železné pěsti.

Všichni bojovníci se do zápasů pustili z celé své duše, ale jen jeden se nakonec dokázal postavit samotnému Heihachimu. Byl to Kazuya, jeho vlastní syn. Když vstupoval na známé bojiště, hladil si Kazuya s nenávistí v očích jizvu, kterou mu jeho otec kdysi dávno způsobil. Když bylo Kazuovi teprve pět let, přesně na tomhle místě ho Heihachi shodil z útesu. Přežil jen o vlásek. Na den zúčtování se těšil hodně dlouho.

Po vyčerpávajícím boji, který trval nekonečné hodiny, nakonec stanul Kazuya jako vítěz. Po krátkém odpočinku se sehnul k bezvládnému tělu svého otce, vzal ho do náručí a pomalu s ním kráčel k útesu. Ke stejnému útesu, u kterého sám měl zemřít. Bez váhání Heihachiho tělo pustil do hlubin s úsměvem plným zadostiučinění. 

   

Armor King * Devil Jin * Heihachi * Kazuya

Tekken 2

Uplynul jeden rok a Mishima Zaibatsu se pod vedením Kazuyi stalo ještě mocnějším a v celém světě bylo jen málo odvětví, kde by společnost neměla prsty. Sám Kazuya ale zanedlouho po Heihachiho zdárné smrti sám zmizel do neznáma. Jednoho dne se však jako blesk z čistého nebe objevuje zpráva o tom, že Mishima Zaibatsu vyhlašuje druhý turnaj o titul Krále železné pěsti s tisíckrát vyššími cenami pro vítěze.

Mladá Jun Kazama zjistila, že Kazuyova nově nabitá nelidská síla pochází od stvoření, které si říká Ďábel. Sama je ale této síle nemohla odolat a Kazuya jí začal přitahovat.

Po několika dnech, když se turnaj blíží do finále, se jako duch zjevil Heihachi a i přes Kazuyovy nové schopnosti, ho dokázal porazit. Heihachi nenáviděného syna z posledních sil sebral ze země a jeho bezvládnou tělesnou schránku vhodil do bouřící sopky.

Když Kazuiovo tělo hořelo v pekelném žáru sopky, zjevil se před Jun Ďábel. Chtěl vstoupit do duše nového života, nenarozeného dítěte Kazuyi. Ta se mu však postavila a s s vypětím všech sil ho dokázala porazit.

Tekken 3

Poté, co Heihachi opět získal moc nad Mishima Zaibatsu, začal ještě intenzivněji pracovat na  způsobů, jak se stát ještě mocnějším. Z pomocí obrovského majetku, ke kterému měl díky Mishima Zaibatsu, přístup vytvořil Tekkenshu, svou vlastní malou armádu, složenou z těch nejlepších vojáků. Za pomocí Tekkenshu Heihachi začal ukončovat jeden válečný konflikt za druhým a to za jediným účelem – získat si náklonnost nejvlivnějších osob na světě. Chudým zemím dokonce pomohl vybudovat moderní systém zemědělství. Ať byly Heihachiho pohnutky jakékoliv, svět díky nim zažil mír, jako nikdy předtím.

Vše se zdálo být bezvadné, až do doby, než Jin Kazama, syn Kazuyi a Jun, oslavil své patnácté narozeniny.

Na Heihachiho příkaz prováděly jednotky Tekkenshu v srdci Ameriky archeologický výzkum. Nečekaně objevily zvláštní formu života, Toshina, bájného boha boje. Heihachi jednotkám přikázal za každou cenu Toshina chytit živého. Po několika hodinách však zachytil jen krátkou zprávu: „Všichni jsou mrtví…Toshin…“

Po několika týdnech byla po celém světě hlášena záhadná zmizení. Ještě podivnější bylo, že všechna se týkala silných bojovníků.

Jun cítila, že se blíží temná síla. Rozhodla se, že Jinovi prozradí všechno o své minulosti i o okolnostech před jeho narozením. Také Jinovi řekla, ať vyhledá svého dědečka Heihachiho, kdyby se jí cokoliv stalo.

Její temné vize se zanedlouho vyplnily a za úplňku se před jejich domem zjevil Toshin. I přes matčino varování se mu Jin postavil, ale Toshin se po něm ohnal jako po obtížném hmyzu a Jin skončil v bezvědomí. Když se probral, celý jejich dům i přilehlé okolí bylo spálené na prach. Smířen se smutným osudem se Jin vydal hledat Heihachiho.

  

Koncepty Heihachiho, Kazuyi a Armor Kingovy masky

Heihachi Jina přijal, ani ne proto, že by rád přivítal své první vnouče, ale spíš kvůli informacím, které mu Jin přinesl. Když si Heihachi uvědomil, že Toshina přitahují silní bojovníci, rozhodl se uspořádat třetí turnaj o Krále železné pěsti, aby tak Toshina přilákal.

Přípravy na turnaj zabraly celé čtyři roky. Po celou dobu se Jin pod vedením Heihachiho připravoval na svou odplatu. Ten rok, co Jin oslavil devatenácté narozeniny byl konečně vyhlášen očekávaný turnaj.

Po dlouhé řadě drsných soubojů nakonec zůstal jen Jin. To byl okamžik, kdy se objevil i očekávaný Ogre, bůh boje známý jako Toshin. Po velkolepém souboji však i tentokrát na nohou zůstal jen Jin. Z vítězství se však neradoval dlouho. Celý souboj sledoval Heihachi s malým oddílem vojáků. Heihachi neváhal ani vteřinu a smrtící rána, která vyšla z jeho pistole Jina srazila na zem. Jak z Jina pomalu vyprchával život začal se v něm probouzet temný odkaz jeho otce – ďáblův gen. Jin nezemřel, ale v několika okamžicích se proměnil v inkarnaci Ďábla, Prohodil Heihachiho zdí a na černých křídlech odletěl do neznáma.

Tekken 4

Uběhly dva roky od marného pokusu polapit Ogra. Haihachi se ale nevzdal a pokračoval ve výzkumu zbytků Ogrova těla a genů. Byl přímo posedlý touhou spojit geny boha boje se svými vlastními a vytvořit tak novou formu života. Práce jeho výzkumného týmu se však setkala s neúspěchem. K vysněnému spojení chyběla jediná složka – ďáblův gen. Heihachi sám dáblův gen neměl, ale znal někoho, kdo ho má – Jina Kazamau.

Jin po turnaji zmizel a ani Heihachiho intenzivní pátrání o něm nepřineslo žádné informace.

Při hledání Hehachi náhodou narazil na dvacet let starou fotografii ohořelého těla, s jizvami na zádech, připomínajícími křídla. Byla to fotografie Kazuyi. Heihachi se začal s novou nadějí soustředit na hledání těla svého syna, ten byl přece také nositelem ďáblova genu!

Pátrání ho dovedlo až do laboratoří gigantické společnosti G Corporation, která se zabývala genetickým inženýrstvím. Elitní jednotka jeho armády Tekken Force provedla ozbrojený přepad dvou z nich. Zatímco v první Heihachi objevil důkazy o tom, že G Corporation také pracuje na vývoji nové formy života, v druhé na něho čekalo šokující zjištění – Kazuya byl naživu! Díky ďáblovu genu a péči G Corporation se podařilo přivést ho zpět k životu. Poté, co byl Kazuia vzkříšen, sám nabídl G Corporation, aby jeho tělo zkoumala, chtěl poznat pravou podstatu ďáblova genu, stát se tak silnějším a pomstít se Heihachimu.

 Heihachi skrz kamery v helmách svých vojáků mohl jen sledovat, jak je Kazuya jednoho po druhém likviduje. Než zničil poslední kameru, ještě Haihachimu vzkázal: „Všechno si vezmu zpátky“

Heihachi před sebou viděl jen jedinou možnost, jak dostat Kazuyu tam, kde by ho chtěl mít a tak byl vyhlášen čtvrtý turnaj o Krále železné pěsti. V sázce je tentokrát víc než jen finanční odměna, vítěz získá celé Mishima Zaibatsu. Do turnaje se překvapivě přihlásil i Jin. Ten se zřekl všeho, co měl společného s rodinou Mishima, včetně bojového stylu. Byl to právě Jin a Kazuya, otec a syn a dva jediní nositelé ďáblova genu, kdo se střetl ve finále. Poté, co Jin Kazuyu porazil, vrhl se s plameny v očích na Heihachiho. Ze zad Jinovi vyrašila černá křídla, jak se v něm díky hněvu opět probudil ďáblův gen. Když už si Heihachi myslel, že udeřila jeho poslední hodinka, Jin se opět začal kontrolovat. „Za svůj život poděkuj mé matce Jun“ řekl a odletěl do noci.

Tekken 5

Ihned po Jinově zmizení se nad Heihachiho sídlem ozvaly zvuky helikoptér. G Corporation si pro odplatu za útok na laboratoře nemohla vybrat lepší okamžik. Armáda bojových robotů Jacků se propadla stropem přímo před Kazuyu a Heihachiho. Dvojice nejprve bojovala společně, když ale Kazuya uviděl, že bitva je prohraná, zradil Heihachiho, hodil ho doprostřed největší vřavy a sám utekl do bezpečí. Ze několik okamžiků potom okolím otřásla obrovská exploze, která vyhodila celou Heihachiho rezidenci do povětří. Hořící zbytky komplexu sledovala z povzdálí tajemná postava, která do vysílačky nahlásila prosté: „Heihachi Mishima je mrtev“.

Mnozí věřili, že smrt Heihachiho bude znamenat i konec Mishima Zaibatsu. Společnost ale funguje dál a zdá se, že jí stále někdo řídí. Za měsíc tajuplné vedení Mishima Zaibatsu vyhlašuje pátý turnaj o Krále železné pěsti. Cenou pro vítěze zůstává Mishima Zaibatsu a odpověď na otázku, kdo je tajemný pořadatel turnaje.

Stránky české Tekken komunity: Český Tekken


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A