Téma: Nejlepší vánoční nákup

Venku už poletuje sníh, noci jsou čím dál delší, v oknech domů začínají blikat první svíčičky. Vánoce jsou za dveřmi. A s nimi i doba nákupů krásných dárků pro naše blízké. Povězme si tedy něco o tom, co by se klidně mohlo objevit i pod vaším stromečkem.
Téma: Nejlepší vánoční nákup
Seznam kapitol
  1. Akční hry
  2. Strategie
  3. Závodní a sportovní hry
  4. RPG a adventury

Nejkrásnější svátky roku jsou již velice blízko. Santa si už brousí soby, zásilky přáníček proudí za okna dětí, nešťastní rodiče již počítají, zda-li nebudou v lednu jen o chlebu a o vodě. Zbývá týden do okamžiku, kdy za dveřmi zazvoní Ježíšek a my se vydáme s  kaprem v žaludku směrem k vánočnímu stromečku. Přemýšleli jste již o tom, co pořídíte svým přátelům? Dětem? Sourozencům? Že ne? Tak to jste tu správně – tento rok totiž frčí elektronika a především staré dobré hry.

Na následujících řádcích se dočtete o těch nejlepších hrách na PC, které nejsou starší než dva - tři měsíce; nejde tedy o zlevněné edice dříve vydaných titulů. Výjimkou jsou datadisky, k nimž přidáváme aktuální cenu plné hry, pokud se nejedná o stand-alone přídavek. Krátký popis u těch nejlepších kousků vám zrekapituluje názor Doupěte, popřípadě stačí kliknout na odkaz a přečíst si celou recenzi.

Uvedené ceny jsou pouze orientační, proto nás nezatracujte za případné nepřesnosti. Jednotlivé tituly jsou rozděleny do klasických kategorií, takže by si měl každý přijít na své a na nikoho by nemělo být zapomenuto. Výsledky nejlepších her se řídily vzorcem kvalita/cena = výhodnost nákupu.

A jak že vidíme letošní herní výběr na českém trhu? Do čela pelotonu se dostaly akční a strategické tituly, které stále tvoří tu nejoblíbenější část herní zábavy. Především v poslední době vyšlo mnoho AAA titulů či kvalitních pokračování. Překvapivě často můžeme letos natrefit na adventury, a to jak víceméně klasické (NIBIRU,Polda 5), tak i na kousky hodně netradiční, pro mnohé až revoluční (Fahrenheit). Ve sportu samozřejmě kralovaly hry od EA a PES - a samozřejmě managery.

Závodní tituly byly lehce zastíněny novými NFS, i přesto je zde mnoho nadprůměrných kousků. A nakonec RPG hry, které, i když neměly svůj nejplodnější rok, nám nabídly atraktivní podívanou především v podobě Dungeon Siege 2 a Fable.

Určitě tedy je z čeho vybírat...

Akční hry

Call of Duty 2
Cena:
1100,- Kč, Collector‘s Edition 1700,- Kč
Doupě.cz: 8,5/10
Recenze

To, co započal Medal of Honor, Call of Duty dovedlo k dokonalosti. To je obecný názor na tuto válečnou FPS, na jejímž vývoji se ve studiu Infinity Ward podíleli vývojáři mající na svědomí Allied Assault. Spojení velkolepé podívané, strhující atmosféry masových bojů a téměř instantní hratelnosti se ukázalo jako sázka na jistotu - a po úspěchu prvního dílu bylo jen logické, že přijde i pokračování. CoD2 je ještě akčnější, epičtější, masovější a rychlejší než jeho předchůdce. Pravda, mnoho nového nepřinesl, i tak se jedná o návykovou hru, kterou si rádi zahrajete. I proto si od nás vysloužil velice dobrou známku 8,5/10. A komu by snad nestačila klasická originálka, je tu i Collector‘s Edition, přinášející desítky bonusů, i když za vyšší cenu.

F.E.A.R.
Cena: 1000,- Kč
Doupě.cz: 8,5/10
Recenze

Jako blesk z čistého nebe přišla na herní trh hra F.E.A.R. od vývojářů z Monolithu. I přes vysoká očekávání dokázala překvapit svými kvalitami; a bez nadsázky se dá srovnávat s giganty jako Half-Life 2 či Far Cry. Hlavními klady jsou zejména propracovaný příběh a atmosféra, kvalitní grafická stránka, inteligentní nepřátelé a vyvážená obtížnost. Tohle vše ale vyvažují vysoké HW nároky a ke konci možná i stereotyp, způsobený striktně lineárním level designem. I přesto je F.E.A.R. dobrou volbou pro všechny milovníky FPS a akcí obecně, zvláště uvážíte-li jeho cenu.

Peter Jackson’s King Kong
Cena: 1000,- Kč
Doupě.cz: 8/10
Recenze

Hra Peter Jackson’s King Kong: The Official Game of the Movie vznikla podle filmu Petera Jacksona, který je v současnosti promítán v kinech. Dobrodružství obrovského opičáka, scénáristy Jacka a krásné herečky Ann totiž ani na monitorech neztrácí nic ze svého kouzla. Staví zejména na hutné atmosféře, koncentrované akci a na možnosti vžít se i do role obrovského King Konga. V roli Jacka pocítíte, co to je stát se lovnou zvěří, naproti tomu při hře za Konga si užijete pocitu neporazitelného krále džungle. Bohužel herní doba tohoto tiulu se rovná nějakým osmi hodinám – i když osmi hodinám kvalitní zábavy.

Prince of Persia: The Two Thrones
Cena: 1000,- Kč
Doupě.cz: recenze vyjde během tohoto týdne
Preview

Prince of Persia: The Two Thrones uzavírá trilogii novodobých dobrodružství prince perského. Po úspěchu Sands of Time, které v akčním third-person žánru způsobilo skutečný boom, přišlo druhé pokračování Warrior Within, přijaté již poněkud chladněji. Závěr trilogie se ale snaží znovu získat místo na herním Olympu. Tragický příběh prince pokračuje po návratu do zdevastovaného Babylónu. Imunita proti pískům času navíc slábne, a tak se nákaza začne šíří celým jeho tělem – princova osobnost se tak štěpí na dvě části a vedle klasického kladného hrdiny se v jeho těle usadí i démon, který ze všeho nejvíce touží po moci a vládě nad vším živým... Prince of Persia:The Two Thrones je hra, která se za svou cenu vyplatí.

Quake IV
Cena:
1200,- Kč, Collector‘s Edition 2000,- Kč
Doupě.cz: 9/10
Recenze

Asi se najde jen málokdo, kdo by Quake neznal. Právě proto se od jeho čtvrtého pokračování mnoho očekávalo, ať už po stránce hratelnosti či grafiky. Po vydání se však začaly šířit rozporuplné názory. Ten, kdo od nového Quaka čekal herní revoluci jako u prvního dílu byl zklamán. Kdo očekával „jen“ kvalitní hru, která ale nepřinese nic zásadně nového, byl spokojen. A ti, kteří od něj nečekali nic než akci, atmosféru a pekelnou grafiku, byli navýsost spokojeni. Rozporuplné dojmy z multiplayeru a nedostatek novinek jsou asi jediné velké zápory této hry.

Další akční hry, které stojí za pozornost:

Advent Rising
Cena: 1400,- Kč
Recenze
Pvedená sci-fi third-person řežba s chytlavým příběhem, plná akční akrobacie v originálním světe budoucnosti.

Battlefield 2: Special Forces
Cena: 800,- Kč (+ 1000,- Kč původní hra)
Preview
Vydařený datadisk k perfektní multiplayerové řežbě BF2, který do hry přináší možnost hrát za speciální jednotky s mnoha hi-tech vymoženostmi.

Gun
Cena: 1600,- Kč
Recenze 
Pro všechny příznivce přestřelek na divokém západě se tento titul, svým stylem vzdáleně podobný GTA, určitě stane hitem roku. Pro všechny ostatní je to velice dobrá akce s několika nedostatky. Škoda jen vysoké ceny.

Serious Sam 2
Cena: 900,- Kč
Recenze
Zběsilá jatka, která se nijak nesnaží vybočit z žánru prostoduchých stříleček - naopak si v tom libují. Příznivci bezhlavého kosení berte, ostatní si raději pořiďte „inteligentnější“ FPS...

Star Wars: Battlefront 2
Cena:1600,- Kč
Recenze

Podařená multiplayerová akce ze světa Star Wars. Pro všechny fanoušky povinnost, pro ostatní jsou tu i lepší tituly. A navíc ta cena...

The Suffering: Ties that Bind
Cena: 1000,- Kč
Recenze

Nadprůměrná hororová akce plná krve, monster a strachu. Nabízí dobrou atmosféru, hratelnost i grafiku, do špičky jí ale stále něco chybí.

The Matrix: Path of Neo
Cena: 900,- Kč
Recenze

Path of Neo se snaží napravil debakl Enter the Matrix, stále však nejde o špičku žánru. Najdete ale mnoho momentů, pro které se vyplatí tuto hru zahrát.

Vietcong 2
Cena:
900,- Kč
Recenze
Pokračování populárního českého FPS se bohužel nepodařilo tak, jako jeho předchůdce. Jde o solidní nadprůměr, ale nic víc. Městské prostředí hře příliš neprospívá a celkově VC2 neurazí, ale také nenadchne. Naštěstí vše zachraňuje multiplayer.

Cold War
Cena:
900,- Kč
Preview
Povedená stealth akce z českých luhů a hájů, která sice nedosahuje na mety nejvyšší, přesto se ale nemá za co stydět. Chytlavý styl postupu hrou pomocí vlastnoručně zhotovených vynálezů ovšem kazí několik zásadních chyb.

Bet on Soldier
Cena: 1000,- Kč
Klasická FPS akce ze sci-fi prostředí, kde se zápasy těžce vyzbrojených mariňáků změnily ve sportovní klání. Bohužel ale kvalitní grafické se marně snaží skrýt nudu a stereotyp.

Brothers in Amrs: Earned in Blood
Cena:
1000,- Kč
Nikdo, komu se líbil první díl BiA, dozajista nepohrdne jeho pokračováním. Kdo však dává přednost zběsilé akci, ruce pryč!

V další kapitole na vás čeká výběr ze strategických titulů


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |