Téma: Silent Hill 4: The Room – horor přímo u vás doma

Toužebně očekávaný titul z mnohokrát oceněné série přináší na platformě PlayStation 2 a PC DVD-ROM další hrůzný příběh a nové zážitky. Evropská pobočka Konami předvedla na E3 Silent Hill 4: The Room – hru určenou pro systém PlayStation 2 a PC DVD-ROM – jejímž vydavatelem je Akkra Yamaoka a vývojářský tým tokijského Konami Computer Entertainment. Tento nový titul úspěšné série opět posunuje žánr survival-hororu o krok dále – připravte se na to, že se u monitorů budete přímo třást strachy. V Česku bude hru distribuovat společnost CD Projekt, která je výhradním zástupcem Konami pro toto území.

   

“Silent Hill 4 v sobě snoubí ty nejhorší noční můry, jaké si jen dovedete představit. Něco tak strhujícího a hrůzostrašného tady ještě nebylo,“ řekl Hans-Joachim Ammann, hlavní manažer značky evropské pobočky Konami. „Klaustrofobní atmosféra, rozmanitá škála odporných zrůd a děj plný nečekaných zvratů – to všechno tvoří mezník v celém žánru hororu. Silent Hill 4 je prostě nejděsivější hrou, která kdy spatřila světlo světa.“

   

Silent Hill 4: The Room začíná v ospalém městečku s názvem South Ashfield, které leží jen několik mil od Silent Hill. Když se nový hlavní hrdina této hry, Henry Townshend, zbrocen studeným potem probudí ze zlého snu a chce si oddychnout, zjistí, že ze svého bytu z nějakého nepochopitelného důvodu nemůže odejít – dveře jsou pevně zamčeny a zajištěny, aby se nedaly otevřít. Z koupelny se ozývají podezřelé zvuky a když se Henry jde podívat, co je má na svědomí, všimne si podivného tunelu, který ho zavede přímo do srdce té nejčernější temnoty.

Pojďte se krásně bát – čeká vás to nejstrašidelnější a zároveň nejzábavnější dobrodružství, jaké jste kdy zažili. Napínavý děj Silent Hill 4: The Room vnese hrůzu do srdce každého hráče, kterého čeká cesta mezi skutečným a zrůdným alternativním světem. Kromě spousty tajemných událostí budete muset řešit mnoho matoucích hádanek a hledat různá vodítka, abyste přišli záhadám na kloub. Pohled z první osoby v reálném a ze 3. osoby v alternativním světě ještě umocňuje herní zážitek, zatímco příběh, z něhož tuhne krev v žilách, vás hluboce zasáhne i v teple vašeho domova. Brzy zjistíte, že vize ze hry se mohou snadno promítnout i do reálného života a bezesné noci plné nočních můr si můžete prožít i ve skutečnosti.

   

Informace o sérii Silent Hill:

Série Silent Hill od Konami poprvé debutovala na platformě PlayStation v roce 1999, kdy odstartovala úspěšnou řadu psychologických hororů. Této hry se prodalo již více než milión kusů a je považována za jeden z nejlepších počinů tohoto žánru. Další část, Silent Hill 2, byla přijata se stejným nadšením, kdy jí nové rozměry dodala zvláště použitá technologie 3D zvuku. Silent Hill 3, jež vyšla v roce 2003 pro PlayStation 2, je zatím považována za nejlepší hru z této řady. Značka Silent Hill se vryla tak hluboko do podvědomí těch, kteří jí byli zasaženi, že pronikla i do ostatních žánrů včetně celovečerního filmu a komixů (filmovou adaptaci tvoří francouzská produkční firma Davis Films, komixy začaly od února 2004 vycházet pod hlavičkou IDW). Další informace o komixovém zpracování najdete na adrese http://www.idwpublishing.com.

Zdroj: TZ

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A