Téma: Silent Hill 4: The Room – horor přímo u vás doma

Toužebně očekávaný titul z mnohokrát oceněné série přináší na platformě PlayStation 2 a PC DVD-ROM další hrůzný příběh a nové zážitky. Evropská pobočka Konami předvedla na E3 Silent Hill 4: The Room – hru určenou pro systém PlayStation 2 a PC DVD-ROM – jejímž vydavatelem je Akkra Yamaoka a vývojářský tým tokijského Konami Computer Entertainment. Tento nový titul úspěšné série opět posunuje žánr survival-hororu o krok dále – připravte se na to, že se u monitorů budete přímo třást strachy. V Česku bude hru distribuovat společnost CD Projekt, která je výhradním zástupcem Konami pro toto území.

   

“Silent Hill 4 v sobě snoubí ty nejhorší noční můry, jaké si jen dovedete představit. Něco tak strhujícího a hrůzostrašného tady ještě nebylo,“ řekl Hans-Joachim Ammann, hlavní manažer značky evropské pobočky Konami. „Klaustrofobní atmosféra, rozmanitá škála odporných zrůd a děj plný nečekaných zvratů – to všechno tvoří mezník v celém žánru hororu. Silent Hill 4 je prostě nejděsivější hrou, která kdy spatřila světlo světa.“

   

Silent Hill 4: The Room začíná v ospalém městečku s názvem South Ashfield, které leží jen několik mil od Silent Hill. Když se nový hlavní hrdina této hry, Henry Townshend, zbrocen studeným potem probudí ze zlého snu a chce si oddychnout, zjistí, že ze svého bytu z nějakého nepochopitelného důvodu nemůže odejít – dveře jsou pevně zamčeny a zajištěny, aby se nedaly otevřít. Z koupelny se ozývají podezřelé zvuky a když se Henry jde podívat, co je má na svědomí, všimne si podivného tunelu, který ho zavede přímo do srdce té nejčernější temnoty.

Pojďte se krásně bát – čeká vás to nejstrašidelnější a zároveň nejzábavnější dobrodružství, jaké jste kdy zažili. Napínavý děj Silent Hill 4: The Room vnese hrůzu do srdce každého hráče, kterého čeká cesta mezi skutečným a zrůdným alternativním světem. Kromě spousty tajemných událostí budete muset řešit mnoho matoucích hádanek a hledat různá vodítka, abyste přišli záhadám na kloub. Pohled z první osoby v reálném a ze 3. osoby v alternativním světě ještě umocňuje herní zážitek, zatímco příběh, z něhož tuhne krev v žilách, vás hluboce zasáhne i v teple vašeho domova. Brzy zjistíte, že vize ze hry se mohou snadno promítnout i do reálného života a bezesné noci plné nočních můr si můžete prožít i ve skutečnosti.

   

Informace o sérii Silent Hill:

Série Silent Hill od Konami poprvé debutovala na platformě PlayStation v roce 1999, kdy odstartovala úspěšnou řadu psychologických hororů. Této hry se prodalo již více než milión kusů a je považována za jeden z nejlepších počinů tohoto žánru. Další část, Silent Hill 2, byla přijata se stejným nadšením, kdy jí nové rozměry dodala zvláště použitá technologie 3D zvuku. Silent Hill 3, jež vyšla v roce 2003 pro PlayStation 2, je zatím považována za nejlepší hru z této řady. Značka Silent Hill se vryla tak hluboko do podvědomí těch, kteří jí byli zasaženi, že pronikla i do ostatních žánrů včetně celovečerního filmu a komixů (filmovou adaptaci tvoří francouzská produkční firma Davis Films, komixy začaly od února 2004 vycházet pod hlavičkou IDW). Další informace o komixovém zpracování najdete na adrese http://www.idwpublishing.com.

Zdroj: TZ

Váš názor Další článek: Nina Williams = Lara Croft na druhou? Stahujte nový trailer...

Témata článku: , , , , , , , , ,Toto je nejzajímavější telefon za tři tisíce. Smartphonu do terénu chybí snad jen podpora 5G sítí a 3,5mm jack

Toto je nejzajímavější telefon za tři tisíce. Smartphonu do terénu chybí snad jen podpora 5G sítí a 3,5mm jack

** Odolný telefon dnes nemusí stát mnoho ** Robustní novinka od BlackView nestojí ani tři tisíce **Nenáročným uživatelům zřejmě nic podstatného chybět nebude

Martin Chroust
BlackViewZvýšená odolnostSmartphony
Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

**Složky ve Windows si nepojmenujete libovolně. **Seznam rezervovaných názvů existuje kvůli kompatibilitě. **Kořeny této záležitosti sahají až do 70. let.

Petr Urban
Operační systémyWindows
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět

Aktuality

14:44 | Do Mario Kart 8 Deluxe přichází třetí vlna tratí v rámci Booster Course Passu. Kromě toho nový update přidává další možnosti do nastavení vlastních závodů. 
12:55 | Studio Riot Games prozrazuje pár detailů o své bojovce, kterou známe jako Project L. Další novinky uvidíme až v příštím roce. 
6. prosince | Skákačka SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake vyjde 31. ledna příštího roku na PC i konzole. S předobjednávkou získáte exkluzivní balík kostýmů zdarma. 
5. prosince | Monster Hunter Rise dorazí na konzole XO, XSX, PS4 a PS5 už 20. ledna. Rozšíření Sunbreak pak vyjde v průběhu jara. Na aktuálních konzolích má hra běžet až ve 120 FPS. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách