Temné Milénium se blíží

Společnost Real Interactive se rozhodla zmodernizovat slavnou stařičkou BBSkovou gamesu Trade Wars 2002 a předložit ji novému publiku v novém kabátě s novým jménem. Připravovaná masivně multiplayerová RTS pro tisíce hráčů má tedy název Trade Wars: Dark Millenium.
Temné Milénium se blíží
Příběh TW: DM vypráví o Velkém Kataklyzmatu, které se odehrálo před devíti milénii a které uvrhlo impéria lidská do podivné temnoty. Lidstvo povstalo z popela zkázy a destrukce a semlelo nebe v prach ve své nekonečné honbě za vykoupením. Hnáni silou Impéria a řízeni nesvobodnou rukou tajemného Melah'teh, ukovali spojení v čase, které již nikdy nemůže být zlomeno.

Trade Wars: Dark MilleniumTrade Wars: Dark Millenium

Nyní jest úsvit desátého milénia. Temnota se rozprostírá vesmírem, nutíce lidstvo aby zdvihlo svůj zrak k nebi, nikdy neustávajícímu svitu vzdálených hvězd. Impérium se drolí pod silou takového sváru, zatímco Melah'teh zoufale sbírá moc. Toto je období chaosu; věk, ve kterém čas vrhá stíny na kdysi spojené síly lidstva. Místo, kde lakota a moc rozprostírají se nekontrolovaně skrz zocelená srdce bezčetných milionů, lámaje všechny vazby; kde lekce minulosti jsou zavrhovány jako zapomenuté hračky odrostlého dítěte.

V tomto čase, čase anarchie a bojů, silní povstanou aby rozšířili svou moc do všech koutů stvoření - budou dřít aby ukovali svá vlastní spojení ve vzorci času. Jenže osud nezná jistot, a ten, kdo vede lidstvo k velikosti, ho může snadno dovést i k zániku.
Když jsem říkal, že Trade Wars budou RTS, nebyla to tak docela pravda. TW budou totiž obsahovat a tudíž kombinovat i prvky role-playing. Hráč bude moci obchodovat, uzavírat aliance a budovat impérium. Svět to bude persistentní, tedy založený na centrálních serverech, přičemž Real Interactive (společnost tuto hru vytvářející) očekávají počty hráčů v řádech stovek tisíců (ne, že by to nebylo přehnané, ale aspoň víme, jak asi velký ten svět bude...).

Trade Wars: Dark MilleniumTrade Wars: Dark Millenium

Pro znalce - původní Trade Wars od Johna Pritchetta poběží dál se vší podporou i údržbou, jak tomu bylo doposud. Toho docílili Real Interactive dlouhotrvajícím vyjednáváním s původním majitelem značky Trade Wars, tedy zmíněným panem Pritchettem, který se taktéž podílel na nových TW: DM.

Hra má vyjít v druhé polovině tohoto roku, zprvu na PC, poté i na Macintosh a Linux, ještě o něco později dokonce snad i X-Box a Playstation 2 (samozřejmě se zabudovanou podporou internetu).

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |