Temné proroctví

Deset let po první Velké válce se konečné proroctví stále a stále rozšiřuje. Hluboko v rozsedlinách Svaté země se zjevil Vyvolený, předurčen k tomu, aby jedněm přinesl spásu a druhým záhubu. Utuženy ve svém přesvědčení a s obnovenou vírou, musí všechny rasy opět pozvednout meč pro slávu svých lidí i svého boha. Tak tohle jsou Disciples II: Dark Prophecy.
Temné proroctví
Disciples II je pokračováním poměrně kvalitní, avšak nepříliš známé fantasy turn-based strategie jménem ... Disciples, správně. Druhý díl vás opět zavede do oblasti Svaté země, kde čtyři rasy bojují ta osudy svých bohů. Těmito rasami jsou:

Impérium, které bylo kdysi velkolepé a hustě zalidněné, nyní je z něj vak pouze chaotická troska. Velké války zdevastovaly zemi, lidé zmírají hladem a nemocemi, které mohou přinést smrt celému Impériu. Mír a spravedlnost staré říše se rozpadají v neznámo a lidé se obracejí proti sobě. Bez dědice trůnu bude Impérium ztraceno.

DisciplesDisciples

Horské klany, které velice úporně a dlouho truchlili nad ztrátou svého Vysokého krále, jenž byl zabit ve Velkých válkách. Klany byli kdysi hrdou rasou, nyní ale jejich země leží v troskách, zničená, jako srdce jejích lidí. Mysleli si, že jsou ve vysokých horách v bezpečí přes útoky, ovšem nebyli připravení na Hordy nemrtvých, které zdolali jejich krále. Nyní se Horské klany připravují na to, že se jejich starobylá poezie stane skutečností, že nastane Ragnarok a přinese Armageddon do jejich zemí.

Hordy nemrtvých jsou neživé, roztroušené po celé říši poté, co Mortis vydechla. Pomstila smrt svého manžela a porazila Vysokého krále Horských klanů. Nyní bude čekat tisíc let na návrat svého milovaného. Jenže trpělivost nikdy nebyla její silnou stránkou, navíc přišla na myšlenky obživit Galleany, a to bude znamenat smrt pro každého, kdo jí bude odporovat.

Legie zatracených čekaly celých deset let, a čas vypustit Brethrezena je již velmi blízko. Přestože byla většina kacířských sil zničena, stále se jim daří přežívat a dokonce obsadili vysoké posty ve svém klanu. Využijí svého vlivu a síly na to, aby konečně vypustili Brethzena z jeho horského doupěte, což bude znamenat zkázu a smrt pro ty, kteří je tak dlouho utlačovali.

DisciplesDisciples

DisciplesDisciples

Disciples II budou samozřejmě obsahovat řadu změn oproti prvnímu dílu. Například grafika se přesune na hodnotu rozlišení 800x600 při 16bitových barvách. Jednotek bude celkově kolem 200, vylepšena bude samozřejmě umělá inteligence a upgrade systém hry. Co bylo kompletně přepracováno jsou i obrázky (artworky) takřka všech jednotek, do hry přibyla možnost užívání triggerů ("spouští") a událostí (pravda, to vše bylo už v prvním C&C, ale ...), takže herní zážitek bude zase o něco příjemnější a dramatičtější.

Hra má vyjít kolem jara příštího roku. Takže to vypadá na další kvalitní konkurenci pro Heroes of Might & Magic.

Nejnovější komentáře