Temné proroctví

Deset let po první Velké válce se konečné proroctví stále a stále rozšiřuje. Hluboko v rozsedlinách Svaté země se zjevil Vyvolený, předurčen k tomu, aby jedněm přinesl spásu a druhým záhubu. Utuženy ve svém přesvědčení a s obnovenou vírou, musí všechny rasy opět pozvednout meč pro slávu svých lidí i svého boha. Tak tohle jsou Disciples II: Dark Prophecy.
Temné proroctví
Disciples II je pokračováním poměrně kvalitní, avšak nepříliš známé fantasy turn-based strategie jménem ... Disciples, správně. Druhý díl vás opět zavede do oblasti Svaté země, kde čtyři rasy bojují ta osudy svých bohů. Těmito rasami jsou:

Impérium, které bylo kdysi velkolepé a hustě zalidněné, nyní je z něj vak pouze chaotická troska. Velké války zdevastovaly zemi, lidé zmírají hladem a nemocemi, které mohou přinést smrt celému Impériu. Mír a spravedlnost staré říše se rozpadají v neznámo a lidé se obracejí proti sobě. Bez dědice trůnu bude Impérium ztraceno.

DisciplesDisciples

Horské klany, které velice úporně a dlouho truchlili nad ztrátou svého Vysokého krále, jenž byl zabit ve Velkých válkách. Klany byli kdysi hrdou rasou, nyní ale jejich země leží v troskách, zničená, jako srdce jejích lidí. Mysleli si, že jsou ve vysokých horách v bezpečí přes útoky, ovšem nebyli připravení na Hordy nemrtvých, které zdolali jejich krále. Nyní se Horské klany připravují na to, že se jejich starobylá poezie stane skutečností, že nastane Ragnarok a přinese Armageddon do jejich zemí.

Hordy nemrtvých jsou neživé, roztroušené po celé říši poté, co Mortis vydechla. Pomstila smrt svého manžela a porazila Vysokého krále Horských klanů. Nyní bude čekat tisíc let na návrat svého milovaného. Jenže trpělivost nikdy nebyla její silnou stránkou, navíc přišla na myšlenky obživit Galleany, a to bude znamenat smrt pro každého, kdo jí bude odporovat.

Legie zatracených čekaly celých deset let, a čas vypustit Brethrezena je již velmi blízko. Přestože byla většina kacířských sil zničena, stále se jim daří přežívat a dokonce obsadili vysoké posty ve svém klanu. Využijí svého vlivu a síly na to, aby konečně vypustili Brethzena z jeho horského doupěte, což bude znamenat zkázu a smrt pro ty, kteří je tak dlouho utlačovali.

DisciplesDisciples

DisciplesDisciples

Disciples II budou samozřejmě obsahovat řadu změn oproti prvnímu dílu. Například grafika se přesune na hodnotu rozlišení 800x600 při 16bitových barvách. Jednotek bude celkově kolem 200, vylepšena bude samozřejmě umělá inteligence a upgrade systém hry. Co bylo kompletně přepracováno jsou i obrázky (artworky) takřka všech jednotek, do hry přibyla možnost užívání triggerů ("spouští") a událostí (pravda, to vše bylo už v prvním C&C, ale ...), takže herní zážitek bude zase o něco příjemnější a dramatičtější.

Hra má vyjít kolem jara příštího roku. Takže to vypadá na další kvalitní konkurenci pro Heroes of Might & Magic.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A