TES4: Oblivion - v zajetí technologií a matematiky

Výkonný producent čtvrtého dílu legendární série The Elder Scrolls Todd Howard sdělil hráčům několik bližších informací k herním technologiím, které bude Oblivion využívat. Na co se tedy můžeme těšit? Málokdo zůstal neuchvácen překrásnými screenshoty velmi realistické přírody. Podle Howarda tohle enginu Oblivionu umožňuje množství algoritmů, statistik a matematiky, nikoli pouze náhodná generace prostředí. Cílem bylo hru "naučit" vypočítávat prostředí, třeba podle rychlosti růstu flóry. Díky tomu se programátoři mohou zaměřit na jiné aspekty hry.

  

Lákavě zní rovněž osobité zapojení Havok enginu pro co nejrealističtější fyziku. Ten je ve hře přítomen nejen kvůli realistickému ztvárnění hmotnosti různých předmětů, ale především kvůli některým vylepšením, jež nám programátoři Bethesdy dají ochutnat. Mezi ně patří šípy zůstávající zapíchnuté ve svém cíli a ovlivňující tak jeho hmotnost, či skutečnosti mnohem bližší aplikace telekineze či paralýzy. (Jak říká Howard, pozorování paralyzovaných chlápků, jak padají ze schodů, vždycky pobaví.)

  

Řada přišla i na tolik potřebnou živost světa. S tím měl právě Morrowind třeba oproti oběma dílům Gothica trošku problém. Oblivion by měl díky Radiant AI systému vše změnit. Howard jako příklad udává řešení na první pohled banálního úkolu získat od konkrétní postavy ve hře diamant. Rázem dojde na mnoho možností řešení a hráč musí nalézt odpověď na řadu otázek. Nespí ten člověk zrovna? Kdy je doma a kdy v práci? Bere si diamant s sebou do práce? Má mě v oblibě? Prodá mi ten diamant, nebo mu ho mám ukrást? Můžu ho zabít? Když ukradnu všechno jeho jídlo, prodá diamant, aby měl co jíst? Hra tak dostane nový, živejší rozměr a my se můžeme těšit zase o kousek víc na konec roku, kdy Oblivion vyjde na PC a Xbox 360.

Zdroj: Games.net

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |6 N/A
Martin Nahodil
Logické
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď mů…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

24.  1.  2022 | |8 N/A
Ladislav Novák
TémaMobily