TES4: Oblivion - ve stopách svých předchůdců

V TES4: Oblivion nás čeká zbrusu nový svět Tamriel, v jehož hlavní provincii Cyrodia se odehrává celý příběh. Nad krásnou krajinou Cyrodie se však stahují mračna; král byl zabit neznámým vrahem, a tak je trůn prázdný a vláda v zemi upadá. Do tohoto chaosu přicházíte vy, hrdina předchozích dílů, světlá naděje všech obyvatel, s úkolem najít tajného dědice královského stolce. Času však není mnoho; bez pravého nástupce je celý svět odsouzen k záhubě - brány do Oblivionu (Pekla) se pomalu otevírají, aby na svět přišla záhuba v podobě démonů a jiných pekelných zplozenců. Na tomto místě se však dá klást jeden otazník; vydáte se hledat zapomenutého dědice, nebo se k ostatním lidem obrátíte zády?

Bethesda slibuje, že čtvrtý díl, ač vyvíjený i pro konzole, se bude držet tradičních herních mechanismů známých z předchozích tří titulů. To jest, že i přes silnou dějovou linii, ji můžete nechat ladem a věnovat se jiným dobrodružstvím a činnostem.  Každý kousek obrovského světa můžete prozkoumat; rozlehlé pláně, husté lesy, větrem ošlehané hory nebo třeba četné podzemní štoly a opuštěné doly.

Ve městech pak čekejte rušný život, kdy každá postava si jde za svým; každá má svůj denní harmonogram, který dodržuje. To však neznamená, že by se NPC chovali jako podle kopíráku; notně vylepšený Radiant AI systém by měl být podobný například The Sims 2. Charaktery v Oblivion budou mít své jisté touhy a přání, na druhou stranu i obavy, přičemž tyto faktory budou podle autorů silně ovlivňovat jejich chování. Může se tak snadno stát, že při vykrádání domu narazíte na podobně smýšlejícího "kolegu", jenž na vás může zaútočit, protože nemá rád konkurenci.

Tvůrci z Bethesda Software se nás opět rozhodli potěšit a zpříjemnit nám chladný sobotní večer novými obrázky z jejich připravované hry. Stejně jako v předchozích zprávách, i nyní vám přinášíme po třech screenshotech, které ukazují, jaký nás to čeká grafický skvost, a to nejen na PC, ale i na konzolích nové generace.

  

Zdroj: Worthplaying, Gamershell


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A