TES4: Oblivion - ve stopách svých předchůdců

V TES4: Oblivion nás čeká zbrusu nový svět Tamriel, v jehož hlavní provincii Cyrodia se odehrává celý příběh. Nad krásnou krajinou Cyrodie se však stahují mračna; král byl zabit neznámým vrahem, a tak je trůn prázdný a vláda v zemi upadá. Do tohoto chaosu přicházíte vy, hrdina předchozích dílů, světlá naděje všech obyvatel, s úkolem najít tajného dědice královského stolce. Času však není mnoho; bez pravého nástupce je celý svět odsouzen k záhubě - brány do Oblivionu (Pekla) se pomalu otevírají, aby na svět přišla záhuba v podobě démonů a jiných pekelných zplozenců. Na tomto místě se však dá klást jeden otazník; vydáte se hledat zapomenutého dědice, nebo se k ostatním lidem obrátíte zády?

Bethesda slibuje, že čtvrtý díl, ač vyvíjený i pro konzole, se bude držet tradičních herních mechanismů známých z předchozích tří titulů. To jest, že i přes silnou dějovou linii, ji můžete nechat ladem a věnovat se jiným dobrodružstvím a činnostem.  Každý kousek obrovského světa můžete prozkoumat; rozlehlé pláně, husté lesy, větrem ošlehané hory nebo třeba četné podzemní štoly a opuštěné doly.

Ve městech pak čekejte rušný život, kdy každá postava si jde za svým; každá má svůj denní harmonogram, který dodržuje. To však neznamená, že by se NPC chovali jako podle kopíráku; notně vylepšený Radiant AI systém by měl být podobný například The Sims 2. Charaktery v Oblivion budou mít své jisté touhy a přání, na druhou stranu i obavy, přičemž tyto faktory budou podle autorů silně ovlivňovat jejich chování. Může se tak snadno stát, že při vykrádání domu narazíte na podobně smýšlejícího "kolegu", jenž na vás může zaútočit, protože nemá rád konkurenci.

Tvůrci z Bethesda Software se nás opět rozhodli potěšit a zpříjemnit nám chladný sobotní večer novými obrázky z jejich připravované hry. Stejně jako v předchozích zprávách, i nyní vám přinášíme po třech screenshotech, které ukazují, jaký nás to čeká grafický skvost, a to nejen na PC, ale i na konzolích nové generace.

  

Zdroj: Worthplaying, Gamershell

Diskuze (1) Další článek: Jade Empire je Gold

Témata článku: , , , ,