TES4: Oblivion - ve stopách svých předchůdců

V TES4: Oblivion nás čeká zbrusu nový svět Tamriel, v jehož hlavní provincii Cyrodia se odehrává celý příběh. Nad krásnou krajinou Cyrodie se však stahují mračna; král byl zabit neznámým vrahem, a tak je trůn prázdný a vláda v zemi upadá. Do tohoto chaosu přicházíte vy, hrdina předchozích dílů, světlá naděje všech obyvatel, s úkolem najít tajného dědice královského stolce. Času však není mnoho; bez pravého nástupce je celý svět odsouzen k záhubě - brány do Oblivionu (Pekla) se pomalu otevírají, aby na svět přišla záhuba v podobě démonů a jiných pekelných zplozenců. Na tomto místě se však dá klást jeden otazník; vydáte se hledat zapomenutého dědice, nebo se k ostatním lidem obrátíte zády?

Bethesda slibuje, že čtvrtý díl, ač vyvíjený i pro konzole, se bude držet tradičních herních mechanismů známých z předchozích tří titulů. To jest, že i přes silnou dějovou linii, ji můžete nechat ladem a věnovat se jiným dobrodružstvím a činnostem.  Každý kousek obrovského světa můžete prozkoumat; rozlehlé pláně, husté lesy, větrem ošlehané hory nebo třeba četné podzemní štoly a opuštěné doly.

Ve městech pak čekejte rušný život, kdy každá postava si jde za svým; každá má svůj denní harmonogram, který dodržuje. To však neznamená, že by se NPC chovali jako podle kopíráku; notně vylepšený Radiant AI systém by měl být podobný například The Sims 2. Charaktery v Oblivion budou mít své jisté touhy a přání, na druhou stranu i obavy, přičemž tyto faktory budou podle autorů silně ovlivňovat jejich chování. Může se tak snadno stát, že při vykrádání domu narazíte na podobně smýšlejícího "kolegu", jenž na vás může zaútočit, protože nemá rád konkurenci.

Tvůrci z Bethesda Software se nás opět rozhodli potěšit a zpříjemnit nám chladný sobotní večer novými obrázky z jejich připravované hry. Stejně jako v předchozích zprávách, i nyní vám přinášíme po třech screenshotech, které ukazují, jaký nás to čeká grafický skvost, a to nejen na PC, ale i na konzolích nové generace.

  

Zdroj: Worthplaying, Gamershell


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Pořád je co zlepšovat

Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Po…

Před rokem, 19. listopadu 2020, se v Česku začal prodávat PS5. Jak konzoli vnímáme s odstupem?

18.  11.  2021 | |25 N/A
Lukáš Václavík
PS5Sony
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a Splinter Cell zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

16.  11.  2021 | |9 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka
Recenze hry Battlefield 2042. Rozbité bojiště budoucnosti

Recenze hry Battlefield 2042. Rozbité bojiště budo…

Nový Battlefield je tady a bojiště světových válek mění za válku v blízké budoucnosti. Hra se dočkala změn, vynechala kampaň a soustředí se primárně na multiplayer. Povedla se sázka na jistotu?

18.  11.  2021 | |5 N/A
Vojtěch Matušinský
Battlefield 2042FPSRecenze