Test Drive Unlimited - redefinuje žánr závodních her?

Stejně jako stařičký Test Drive redefinoval žánr závodních her na PC, nový Test Drive Unlimited, jenž je plánovaný pro Xbox 360, hodlá udělat to samé na next-gen konzolích. Cestou k tomuto cíli je podle autorů především online herní svět; samostatně fungující entita kde se hráči budou scházet, povídat si prostřednictvím chatu, zakládat kluby a společně závodit na více jak 1000 mílích klikatých silnic na Hawaii. Atari si jako impozantní kulisu vybrali ostrov Oahu, jenž je vyhlášený svými přírodními krásami i rozmanitým reliéfem. A teď se podržte; podle některých zdrojů se v tomto vysoce detailním prostředí utkají "tisíce" hráčů online, volně se projíždějících nebo závodících. Číslovku v uvozovkách musíme brát s rezervou, ovšem s velkou podporou multiplayeru v Test Drive Unlimited se zkrátka musí počítat.

Prostřednictvím hodnotícího žebříčku, do kterého se zapíšete vždy po projetí cílové rovinky, si postupně budete budovat svoje herní alter-ego jako je tomu například u současných MMORPG her. Na rozdíl od mechanického mlácení všemožných potvor a získávání zkušeností si zde za vydělané kredity nakoupíte nová vylepšení do vašeho vozu. Z katalogů předních světových značek si v Test Drive Unlimited vyberete z široké palety high-endových součástek, oblečení a dekorace interiéru automobilu.

Atari svého černého koně vyšperkoval i jinak, než perfektní vizuální stránkou a silným multiplayerem. Závodit se bude ve 150 licencovaných strojích, ať už na motocyklech nebo v kabině čtyřkolových dravců. Světové renomované značky jako Lamborghini, Ducati, Aston Martin, Mercedes, Saleen, Shelby nebo Jaguar nabídly své nejlepší kousky pro vaši potěchu. Díky nové renderovací technologii budou mít všechny automobily propracovaný interiér, včetně takových drobností jako plně ovladatelné radio, elektrická okna či stěrače. Své miláčky si pak po závodě uložíte do vlastní garáže, která bude zároveň sloužit jako galerie vašeho vozového parku.

Již brzy vám přineseme více screenshotů z Test Drive Unlimited v naší pravidelné pondělní Obrazárně.

 

Zdroj: Worthplaying, Gamespot

 

 

Váš názor Další článek: Heavenly Sword - akční řež na PS 3

Témata článku: , , , , , , , , , ,