TGS: Gears of War 3 až za pět let?

Na letošním ročníku Tokyo Game Show samozřejmě nemůže chybět ani studio Epic Games, které si za posledních několik málo let vysloužilo pozornost herní veřejnosti spíš díky Unreal Enginu, než díky Unrealu samotnému. A lépe než legendární série na tom je i relativně nová akční řada - Gears of War - jež se do dnešního dne dočkala "pouhých" dvou plnohodnotných dílů.

Již od vydání původní hry přitom bylo jasné, že by vedení Epic Games nadějný projekt rádo změnilo přinejmenším v trilogii, což nepřímo potvrdil ředitel firmy, Michael Capps, jenž během prezentace na TGS prozradil, že se nejspíš dočkáme i Gears of War 3. Jak ale ihned dodal, pokud třetí díl skutečně bude, objeví se až na nové generaci konzolí. To znamená, že ne dříve, než za čtyři, nebo pět let.

Zároveň se Capps pochlubil, že posledních sedm let chystají pro další evoluční stupínek hardwaru Unreal Engine 4, neboť jsou přesvědčeni, že se novému technickému prostředí nebude většina enginů schopná přizpůsobit. Mimo to si ještě stihl postěžovat na podle něj přehnaně drahý vývoj her, jímž se řada vydavatelů v dnešní době pyšní.

Poukázal přitom na skutečnost, že ačkoliv byl tým pracující na Gears of war 2 větší, než ten pracující na původní hře, titul vzniknul ve velmi krátké době, díky čemuž se podařilo udržet výdaje pod kontrolou (čti níže než u prvního dílu). V rychlosti pak ještě Michael Capps podotknul, že v Epic Games pracuje na každém projektu mezi 50 a 60 vývojáři, což je třeba oproti Assassin's Creed, na němž pracovalo přibližně 400 lidí, pořádný rozdíl.

"Nechápejte mě špatně, je to [Assassin's Creed] skvělá a skutečně velká hra," uvedl v rozhovoru. "Ale my se raději soustředíme na menší hry, u nichž nám jde především o kvalitu."

Zdroj: Eurogamer

Související články
  1. Gears of War 2 má další DLC
  2. Bleszinski: Budoucností akcí je RPG

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A