The Bureau: XCOM Declassified chce být jako Rainbow Six, ale s mimozemšťany

Před třemi lety ohlášená FPS se mění na taktickou third person akci.

Pokud sledujete Doupě pravidelně, asi už víte o spekulacích, které se vyrojily kolem akční hry XCOM. Náznaky a drby se potvrdily, hra skutečně žije a vyjde pod novým názvem The Bureau: XCOM Declassified. Na hře pracují 2K Marin, tvůrci solidního Bioshocku 2, a The Bureau míří na PC, X360 a PS3, kde hra vyjde 23. srpna.

Střílečka XCOM se zřejmě dočká nového představení a přejmenování na The Bureau

Střílečka XCOM se zřejmě dočká nového představení a přejmenování na The Bureau

The Bureau vypráví příběh zrození organizace XCOM. Vše začíná v 60. letech, kdy světem zmítala Studená válka. Američané založili speciální agenturu pojmenovanou prostě Úřad (The Bureau), která měla čelit vzrůstající sovětské hrozbě. Ovšem když se vynořil nový a ještě nebezpečnější nepřítel, Úřad dostal nový úkol – bojovat proti mimozemšťanům. Vy se stanete agentem Williamem Carterem, který má vést napříč Spojenými státy skupinu dalších agentů do střetů s cizáky.

Tentokrát tak nebudete velitelem, který z bezpečí svého křesla komanduje vojáky, ale půjde přímo o vaší kůži. The Bureau rozhodně nehodlá být přímočarou tupou střílečkou, nýbrž tvůrci vytvářejí skupinovou taktickou third person akci.

Jako inspirace byly zmíněny tituly Full Spectrum Warrior, SOCOM, Ghost Recon a Rainbow Six. Přičemž má hra stát i na pilířích strategického XCOMu, které jsou podle tvůrců tyto: tým, taktika, technologie, nástroje, teror a napětí. Během hraní máte brát v potaz váš tým, dostupné technologie a podle toho spřádat plány a vykonávat je.

 

Hra má stát i na pilířích XCOMu, které jsou podle tvůrců: tým, taktika, technologie, nástroje, teror a napětí

 

A to vše přímo uprostřed boje. Zapomeňte na tahy a možnost si hru pauznout pro zadání rozkazů, reagovat budete muset briskně. Ovšem určitou pomůcku přeci jen dostanete v podobě schopnosti „battle focus“, což je podle všeho klasické zpomalení času. Tvůrci přiznávají, že do velké míry bude jejich hra vycházet z toho, co bylo k vidění na E3 demu z roku 2011 (viz starší novinka), ovšem během následujících let přidali spoustu vlastních nápadů. Plus, jak už bylo zmíněno, se rozhodli přejít kompletně na third person kameru, protože vám dá větší přehled o parťácích a bojišti.

xcom 01.jpg

Mimochodem, vrátí se prvek z XCOMu a to trvalá smrt agentů (tedy zřejmě mimo hlavního hrdinu). Pokud uděláte špatné rozhodnutí, můžete přijít o bojovníka, kterého jste dlouho trénovali a vylepšovali. V The Bureau mají být následky ztráty agenta ještě brutálnější než v tahové verzi série. Můžeme tak jen doufat, že jejich inteligence bude dostatečně solidní a možnosti ovládání natolik flexibilní, že agenti budou umírat jen v důsledku vašich chyb a ne kvůli hře.

xcom 02.jpgxcom 03.jpg

Po vzoru strategií budete mít i mapu, na které si máte volit další mise, ovšem tentokrát mapa obsáhne jen USA a nikoliv celý svět. Ostatně, když už jsme u těch Spojených států, právě stylizace do 60. let podle mého platila za hlavní lákadlo předchozích verzí akčního XCOMU a je jenom dobře, že ji nabídne i The Bureau. Však se podívejte na těch pár prvních obrázků.

pc.jpgx360.jpg ps3.jpg

Jak už bylo zmíněno, The Bureau: XCOM Declassified vyjde koncem srpna, takže do té doby nás čeká ještě spousta nových informací a ukázek. Snad budou vypadat stejně dobře jako to, co zatím víme.

Zdroj: Polygon, Kotaku

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |