The Callisto Protocol se podle odhadů jen tak nezaplatí. Náklady měly přesáhnout 161 milionů dolarů

Prvotina studia Striking Distance patří mezi kontroverzní kousky. Pro někoho byla velkým zklamáním, jiní hráči si ji nemohou vynachválit. V celkovém pohledu to vypadá, že si The Callisto Protocol v prodejích nevede tak dobře, tak vývojáři doufali. Náklady na hru totiž měly činit 200 miliard wonů, tedy 161,5 milionů dolarů. V prodejích se momentálně pohybuje okolo 2 milionů kopií, což je o víc jak polovinu méně oproti očekávaným 5 milionům. 

Není se čemu divit, že akcie společnosti Krafton, která vývoj podporovala a působila i v roli vydavatele, zaznamenaly pokles. Callisto Protocol by mohl ještě chytit druhý dech díky opravám PC verze, ale hráčům nejspíš nestačí brutální vesmírná hororová akce, která inspiraci sérií Dead Space zkrátka nezapře. 

Práce vývojářů nicméně stále není u konce. V přípravě je několik obsahových balíků včetně příběhového rozšíření. O něm by nám toho měli více prozradit až v průběhu letošního roku. 

Zdroj: Eurogamer.net

Váš názor Další článek: Chystá se nová česká strategie Písně z Kalicha. Bere si inspiraci z Warcraftu a může ji vyzkoušet každý

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,