The Crew: závodění v partě, jak má být

Jedním z nejlákavějších arkádových závodů, které v brzké době spatří naše obrazovky, je rozhodně připravovaný výtvor The Crew, který si vezme to nejlepší z Drivera a Test Drive Unlimited.

Route 66, skoro 2 500 mil napříč státy. Pravé poledne, vzduch se tetelí nad kapotou, na které by se dala smažit volská oka. Motor mého Mustangu spokojeně pobublává a vzduchem poletují mikroskopické částečky všudypřítomného písku. V žilách mi koluje závodnická krev a má pravá noha se chvěje nedočkavostí na mávnutí šachovnicového praporku. Ještě je ale třeba počkat. Na koho? No přece na moji bandu!

Velká mapa prodává?

Rozlehlý a otevřený svět se v posledních letech stává čím dál významnějším prodejním artiklem v oblasti herního průmyslu. Studia se přetahují o každý kilometr, jen aby mohla prohlásit, že právě jejich je ten nejrozlehlejší a nejotevřenější. To ale zákonitě nemusí znamenat komerční úspěch, obzvlášť na poli závodních titulů.

O něco podobného se v roce 2009 pokusilo Codemasters se svou skoro 15 000 km2 rozlehlou mapou ve hře Fuel. Ovšem vrhnout hráče do něčeho tak monstrózně velkého se rovnalo jisté sebevraždě, a tak titul jako mnoho dalších skončil v propadlišti herních dějin. Osud tomu podobný doufejme nepotká připravované The Crew.

1370926305-the-crew-2.jpg 1370926315-the-crew-4.jpg 1370926317-the-crew-1.jpg

Naštěstí vše v tomto případě nestojí jen na vachrlatých nohách rozlehlého exteriéru. Hlavní herní prvek tkví v samotném názvu. Takže ruce pryč osamělí vlčáci, tady půjde hlavně o skupinovou zábavu! Zdařilou kopii silnic, dálnic, přírodních rezervací i měst USA čítající solidních 5 000 km2 bude najednou okupovat masa hráčů z celého světa. Bude-li provoz na silnicích dostatečně hustý, nemělo by hrozit, že bychom se na mapě nudili a lze tedy lehce zdůvodnit i její velikost.

1370926319-the-crew-5.jpg

Jeden za všechny, všichni za jednoho

Tak jako skupina kamarádů v Guild Wars tvoří svou guildu, tvoří hráči The Crew tzv. „partu“, neboli „crew“. Všudypřítomné mise můžete plnit buď jako jednotlivec, v rámci zmíněné „party“, nebo s kterýmkoliv náhodným kolemjedoucím. Pokud se váš parťák poflakuje na pobřeží slunného Los Angeles, zatímco vy objevujete krásy New Yorských „památek“, může cesta k němu zabrat i několik hodin. Ale žádný strach. Vše řeší jednoduchý systém, který vás zkrátka „vyhodí“ poblíž člena „party“, bez nutnosti podnikat dlouhou výpravu na východ.

1370926321-the-crew-6.jpg 1370926322-the-crew-3.jpg 1370926332-the-crew-7.jpg

Členství v týmu samozřejmě přináší své výhody a usnadňuje získávání případných zkušenostních bodů. Jste-li více soutěživý typ hráče, není nic snazšího, než vyzvat na souboj členy jiné party. Co se týče zmíněné RPG stránky hry, máte k dispozici přehršel tuningových vychytávek, kterými se dá váš vůz ozvláštnit a doladit.

 

Jedná se o první MMO RPG na kolech, v zásadě lze tedy mluvit o menší revoluci žánru.

 

Odemykat se postupně budou také nová a nová auta. Podstata se, jak vidno, v zásadě příliš neliší od jiných masivně multiplayerových titulů, přesto ji lze svým způsobem označit jako průkopnickou. Jedná se o první MMO RPG na kolech. Pokud navíc můžeme věřit debutovému traileru, tuning vypadá prostě famózně.

1370927312-the-crew-15.jpg

Technický stav vozidla

Ovládání vozu čekejme spíše arkádovějšího ražení, to ale neubírá na realističnosti a kvalitě grafického zpracování. Navzdory open world konceptu nic nevypadá odfláknutě, města jsou rozlehlá a pestrá. Prostředí zdatně sekundují modely aut, které mohou směle rovnat těm nejkvalitnějším kusům závodního žánru. To zdá se nijak neubírá na plynulosti, jelikož hra běží doslova jako po másle, a to téměř bez načítacích obrazovek.

1370927307-the-crew-14.jpg 1370927310-the-crew-11.jpg 1370927311-the-crew-9.jpg

Jak tohle všechno ale schroustá současný herní hardware, říkáte si? Jednoduše neschroustá. The Crew je další next-gen titul, který hodlá naplno využít potenciál nových konzolí. Vzhledem k ryze multiplayerovému ražení musíme také překousnout nutnost neustálého připojení k internetu i během závodění s umělými protivníky. Pokud dokážete mávnout rukou nad touto pro někoho stále ještě nepřekonatelnou bariérou, můžete se směle ponořit do motorizovaného světa The Crew a nechat starosti rozplynout ve zplodinách výfukových plynů.

 

The Crew přinese rozlehlý herní svět plný detailů a života. Od toho je tu ostatně next-gen, nebo ne?

 

Datum vydání je zatím předběžně situováno do první poloviny 2014. Vedle verzí pro avizované platformy PS4 a Xbox One se dočkají i majitelé výkonných PC sestav. Hurá.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole