The Dark Inside Me: sex, krev a násilí je přece norma

Další hra s označením 18+ s varováním „sex, krev a násilí všude kolem“. I když počkat, takových her vůbec není hodně.

Vlastně jich je zoufalý nedostatek. Na oficiálních stránkách je The Dark Inside Me prezentováno jako psychologická hororová hra, která pro násilné scény nechodí daleko. Ba co víc, spíš než násilí budeme čelit znepokojivým výjevům, které nám v noci nedají spát. Atmosférou připomíná trochu Silent Hill, trochu The Evil Within. Trochu tak nějak ode všeho, ale k ničemu nemá úplně blízko.

Tušený svěží vítr ve hrách možná pochází z Turecka, právě odtud totiž pochází autor Akçay Karaazmak. Má za sebou už i film podobného rázu, u nás docela neznámý, nemůžeme tedy podle něj tak úplně posoudit, jak hutná bude atmosféra The Dark Inside Me. S vývojem hry pomáhá hodně lidí z filmového týmu a kromě nich se na vývoji podílí i Německo. Spojení Německa a Turecka asi nezní moc dobře, na druhou stranu to ale bude něco zcela jiného, než na co jsme zvyklí. Minimálně to bude, ve spojení s vizuálem, žánrem a samotným dějem, dokonalá hra na podzimní večery a noci. Ostatně, v posledním čtvrtletí roku 2016 má The Dark Inside Me vyjít.

Dobře upravené klišé

Příběh používá už lehce klišovité téma, kdy si hlavní postava nic nepamatuje. Obvázaný doslova od hlavy až k... ramenům, zaslechne rozhovor jasně ukazující, že pokud vaše nové alter ego bídně zhyne, nikomu to nebude nijak extra líto. Zjevně jste spáchali nějaký zločin. Nevyplatil se ale ani vám, je totiž dost s podivem, že jste přežili to něco, co si nepamatujete. A k tomu všemu jste připoutaní k posteli. Ideální situace na útěk z nemocnice a pátrání na vlastní pěst, co že jste to vlastně provedli.

ea8ce89525d5a4e092421e4d4cb7fe0e_original.pnga41d760243e88165da9a26866501f120_original.pngthe-dark-inside21.jpg

Útěk nebude zrovna dramatický, plný rychlých akčních scén, The Dark Inside Me je totiž klikací adventura. Sází hlavně na vzhled, přinášející onu avizovanou temnou (a krvavou) atmosféru. Což o to, nehratelné scény vypadají výborně, pohyb hrou už tak úplně ne. Na první pohled bude patrný původ v nezávislém a malém studiu. Při prvních náhledech to ale vypadá spíš jako přednost než negativum.

Cesta za poznáním nebude zrovna růžová. Na grotesknost, bizardní i (snad) jinou erotiku a občas vyloženě WTF momenty narazíte na každém kroku. Poznání také nebude nijak zjednodušováno, není totiž vina jako vina. Nakonec nepůjde o zodpovězení jednoduché otázky, jestli hrdina to něco udělal či ne. Víc bude pálit, jestli to vůbec chcete vědět. Postupem hrou bude hrdina čelit i mnohem vzdálenější minulosti a zároveň s tím bude postaven před volbu, kolik toho ze sebe sama obětovat, aby temnotu minulosti osvětlil.

Hlavní.jpg

Hádankářovy otázky

Hráč bude postupovat hlavně skrz logické puzzly (kdo by to u klikačky čekal), které zajistí cestu dále. Zase ale budou mít několik řešení, takže nepůjde o striktně lineární příběh. Způsob řešení bude další dění aktivně ovlivňovat. Součástí hádanek bude mimochodem i odvěká otázka Být či nebýt, s tím rozdílem, že tentokrát ji aplikujete na postavu. Konkrétně, jestli ji necháte být a nějak ji obejdete, nebo ji pošlete do nebytí a z jejích mrtvých prstů vyrvete svou cestu dál. Stále dýchající postava může o něco později pomoct, nebo překážet tam, kde by její mrtvá verze nemohla. Tak či onak nebudou hádanky z nejjednodušších.

d34f281d5618307588c59e39bac14dbe_original.pngf93c3afac689843dcc9fa4615f962543_original.png2b797bf6a3e814f14e8f8fa8f4a2cd95_original.png

Závazné rozhodování přijde občas i mimo puzzly, které se do hry promítne snad ještě radikálněji. Tvůrci chtějí vnést do hry prvek, který vytáhne na světlo hráčův pravý charakter, podle kterého se rozhodne. Nepůjde o hledání správné odpovědi, ale vaší individuální odpovědi. Aneb, temnotu či dobrosrdečnost budou v hráči popichovat momenty, kdy dostane příležitost k pomstě. Přesně tak, budete moct potkat toho hováda, který vás kapitolu předtím prohnal, či udeřil na vaše citlivé srdíčko. A teď je jen na vás, jestli ho prostě zabijete, budete s chutí mučit, nebo ho necháte jít. Nástrojů na to případné (u)mučení bude dost. Užitečné budou buď už ke zmíněným radovánkám, nebo je budete potřebovat k vyřešení další hádanky. Některé se musejí i kombinovat a teprve z nich vytvořit ty nutné k postupu na další úroveň.

34ad7031ed9db0de20c0e299576ce175_original.png

Sbalte si kufříky

Hudba a zvukové efekty by mohly být něco, co skutečně vtáhne do hry. Na zvukových kulisách pracuje sám Karaazmak a bez zajímavosti není ani to, že ženské vokály patří Slovence Michaele Rexové. Se zkušenostmi od filmu už by mohlo vzniknout něco opravdu dobrého. Kromě traileru se už po internetu toulají i dvě nebo tři ukázky hudby, které, i když zatím jen tak nasucho, zní dost dobře.

 

Těšit se můžeme i na pár akčnějších scén, také plných mučení, boje a erotiky

 

A přestože se jedná o klikačku, těšit se můžeme i na pár akčnějších scén, také obsahujících mučení, boj a sex. Ten bude prostě všude. Chybět nebudou ani nejrůznější prostředí, z prvotní nemocnice se hráč dostane třeba i do letadla, na ulici nebo do lesa, budovy a místnosti jsou samozřejmostí. Na programu je i cestování do jiných zemí. A například, jeden z těch WTF momentů by mohla být část určitého puzzle, kde skončíte jako frontman rockové kapely. Proč ne.

184243.jpgfac1148d8ef0a00f74b2ed49a670c48c_original.png9086ca0b248f9648bf4640b3a4f78549_original.png

Vývojáři slibují, že hra nepřestane překvapovat. Mají v úmyslu udržet napětí z toho, co přijde dál, takže ji nebudete chtít vypnout. Stále se ještě čeká na finance z Kickstarteru, hlavní kostra příběhu a hry samotné už je ale hotová a vývojáři v podstatě jen chytají a vytvářejí nové nápady, které pak implementují do hry. Případné nadfinancování slíbili dát dalšímu projektu. Doufejme, že se to celé nezvrhne jen v přehlídku co největších nechutností a ujetých sexuálních praktik. Ovšem jestli se Karaazmakovi a jeho týmu podaří dodržet všechny sliby, čeká nás výjimečná hra.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 nejšílenějších pařeb, které si můžete zahrát na Steamu

8 nejšílenějších pařeb, které si můžet…

Během letošního roku se Valve rozhodlo, že Steam Greenlight neplní tu roli, kterou od něj požadovalo. Skrz něj se na Steam totiž dostávaly opravdové zrůdnosti, jako třeba simulátor kamene. Tomu měla zabránit nová služba jménem Steam Direct. Jak si můžete všimnout, opět jim to tak úplně nevyšlo, a i nadále tak v nejpopulárnější digitální distribuci PC her naleznete unikátní šílenosti. Nabízíme vám ty nejbizarnější z nich!

14.  9.  2017 | | 7 N/A
Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický fotoseriál z výpravy

Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický …

Destiny 2 je hra plná rozporů. Po několika desítkách hodin strávených v jejím světě vám ale můžeme říct jedno. Budete nadávat, ale nebudete se moci odtrhnout.

9.  9.  2017 | | 2 N/A
Herní agenda: konec okurkové sezóny

Herní agenda: konec okurkové sezóny

Tak jsme přežili letošní okurkovou sezónu a pomalu ale jistě se k nám dostávají tituly, na které jsme se takovou dobu těšili. Je libo strategii, čistokrevnou akční jízdu nebo pohodovou adventuru? To všechno se objevilo během minulého měsíce.

8.  9.  2017 |
7 nejděsivějších herních zážitků, které nesmíte hrát v noci

7 nejděsivějších herních zážitků, kter…

Strach a hrůza patří spíše k nepříjemným a nechtěným pocitům. Přesto je ovšem mnohdy záměrně vyhledáváme a jejich přítomnost si doslova užíváme, což je vlastně jeden z velkých paradoxů zábavního průmyslu. Hororové zážitky nás naplňují a přitahují zároveň, a to v jakékoli podobě. Pojďme si připomenout ty nejděsivější hry, které si lze v rámci videoher můžeme užít.

12.  9.  2017 | | 6 N/A
Herní filosofie: samotářské zážitky žijí dál

Herní filosofie: samotářské zážitky ži…

Byl tady Skyrim, bylo tady Divinity a teď tady máme třeba Uncharted. Singleplayer zkrátka stále táhne, nyní snad možná ještě více než kdy dříve.

16.  9.  2017 | | 7 N/A
Kontroverze ve hrách napříč časem aneb co to hraješ!

Kontroverze ve hrách napříč časem aneb…

Kontroverzní témata a hry. Něco, co přiláká jak stovky zákazníků, tak moralistů a kritiků. Jak se má situace v moderní společnosti?

20.  9.  2017 | | 5 N/A
WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

Nasaďte helmu, zapněte pásy a připravte se ke startu. Nový ročník WRC je konečně tady. A tak se ptáme, má v letošní konkurenci závodních her šanci na úspěch?

18.  9.  2017 | | 1 N/A
Humble Bundle má slevy na hry od Bethesdy, Dooma a Wolfa koupíte za pár kaček

Humble Bundle má slevy na hry od Bethe…

Humble Bundle nás často těší skvělým akcemi a slevami na hry starší i nové a nyní se do víru dění přidala Bethesda se svým zástupem hitů.

18.  9.  2017 | | 1 N/A