The Dark Meadow – děsivá kopie Infinity Blade (recenze)

Kvalitních akčních hororových her je na AppStore jako šafránu. The Dark Meadow situaci mění a ještě se inspiruje oblíbenou Infinity Blade.

The Dark Meadow běží na momentálně hojně používaném Unreal Enginu a již z prvních minut hraní vám bude jasné, kde se vývojáři z Phosphor Games Studios inspirovali. Hra se totiž v hodně aspektech podobá Infinity Blade a rozhodně se za to nestydí.

Jako bezejmenný hrdina se jednoho krásného, tedy vlastně pěkně ponurého dne, probudíte v opuštěné nemocnici. Hlas staršího muže vám prozradí, že jste ztratili paměť a musíte utéct ze strašidelné nemocnice.

Hra se totiž v hodně aspektech podobá Infinity Blade a rozhodně se za to nestydí

Tu vzala útokem tajemná čarodějnice a její pomocníci, takže očekávejte tuhý odpor. Systém pohybování se je prakticky totožný s Infinity Blade, tedy dotykem na části displeje se posouváte do další lokace. Tažením po displeji se můžete porozhlédnout po místnosti, ale nečekejte, že se projdete směrem, kterým chcete. To vám bohužel autoři nepovolili, stejně jako v již zmíněném Infinity Blade.

Dark Meadow 01.jpg

Na útěku budete potkávat potvory a přisluhovače čarodějnice, kteří se vám pokus o útěk budou snažit rozmluvit ne zrovna humánní cestou, takže bojový systém je jednou z nejdůležitějších částí hry. Již z větší dálky vidíte, jak se k vám protivník blíží a můžete ho zasáhnout například vystřelením šípu z kuše, nicméně většinu potvor těmito zásahy nezabijete a budete muset přistoupit na boj z blízka. V něm musíte nejen útočit, ale také se správně bránit a vyhýbat se úderům. Naštěstí obrana není zas tak komplikovaná a po pár prvních soubojích dostanete ten správný grif.

Dark Meadow 02.jpg

Pořádný oříšek přijde až v boji se samotnou čarodějnicí a ačkoliv jste po cestě sbírali veškeré nové zbraně, upgrady a vylepšovali si statistiky, na 99% vám to nebude stačit a napoprvé těžkého protivníka nezabijete. Po tom, co umřete (a věřte, že umřete) se objevíte opět na začátku celé hry. Naštěstí vám zůstanou veškeré zbraně a upgrady, takže projdete stejnou část hry, potkáte stejné protivníky, až se dostanete opět do souboje s čarodějnicí. Nyní už máte daleko vyšší šanci na úspěch. Pokud se vám to opět nepodaří, vše se opakuje znovu, dokud čarodějnici neporazíte. Jinými slovy, zkopírovaný model hraní z Infinity Blade a to do puntíku.

Dark Meadow 03.jpg

Při hraní čekejte mrazivou atmosféru, která v sobě nemá tolik lekavých momentů, jako například v Silent Hill, nicméně husí kůži po těle vám způsobí zaručeně. Soubojů je také hodně, možná až příliš, ale není to nic nepřekonatelného. Vzhledem k neustálému získávání nových zkušeností a zlepšování vlastností se také vaše postava bude učit nové dovednosti, a přestože už hru budete procházet třeba potřetí, neokouká se.

Dark Meadow 04.jpg

Grafické zpracování je velmi působivé a Unreal Engine jen opět dokazuje, že se s ním dá výborně pracovat a lze na něm postavit velmi krásné hry.

Přestože už hru budete procházet třeba potřetí, neokouká se

Ačkoliv prostředí není tak detailní, jak bychom si asi mohli přát, je na co se dívat prakticky pořád. Skvělý dabing hlavní postavy a vašeho rádce jen podtrhuje kvalitně odvedenou práci v audiovizuálním oddělení vývojářského studia.

The Dark Meadow je kvalitní hra, kterou si zahrajete a s příjemným pocitem zase vypnete. Graficky je vše v pořádku, souboje nejsou špatné, ale zkrátka chybí něco na víc, něco, co by hráče vysloveně přikovalo a nepustilo. Reálné hodnocení je přesně na pomezí mezi 6 a 7. Absence vlastních inovací však srazila hodnocení na číslo 6.

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Akce | Hororová on-rail akce
Výrobce: Phosphor Games | Webové stránky hry
 • Kvalitní audiovizuální zpracování
 • Dobrá herní atmosféra
 • Málo inovací
 • Přílišná kopie Infinity Blade
 • Repetetivní
Související články
 1. Infinity Blade II vypadá graficky naprosto neuvěřitelně
 2. 9mm – Max Payne v mobilu (recenze)
 3. BackStab – pirát z Karibiku (recenze)
 4. Resident Evil Mercenaries VS. - radši ránu brokovnicí (recenze)
 5. Eternal Legacy - japonská inspirace (recenze)
 6. Infinity Blade - Unreal Engine vyráží dech (recenze)

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Battle Royale napříč hrami: kde všude najdete masové boje?

Battle Royale napříč hrami: kde všude …

Trend jménem Battle Royale stále pokračuje a vypadá to, že herní svět jen tak neopustí. Hry v tomto žánru mají neuvěřitelné množství hráčů a snad ještě více jich ho sleduje na platformách Twitch a Youtube. Na této vlně se snaží svézt téměř každý a my se podíváme, co se nám to tady vyrojilo.

20.  4.  2018 | | 5 N/A