The Division: New York, gangy, postapo, hra roku?

The Division. Název, který budí jak velké naděje, tak obavy. Dočkáme se splněných slibů?

Tom Clancy to opět rozjíždí a tentokrát svoje jméno nalepil na krabičku hry, kterou vyvíjí ta zdravá část Ubistoftu (rozuměj Massive Entertainment). Půjde o střílečku z pohledu třetí osoby s otevřeným online světem a prvky RPG, kde můžete plnit úkoly sami, nebo v týmu živých spoluhráčů. A Poláků. 

Teroristé to dokázali a vyhráli. Rozšířili ošklivý virus mezi populaci. Velká úmrtnost znamená, že nikdo nepůjde do práce, takže vám nikdo nenatankuje auto. Ona vlastně i tu ropu nemá kdo těžit. Takže zde máme jednu z dalších postapo variací. Veškeré záchranné složky kolabují jedna po druhé a prezident vydává nařízení číslo 51, čímž aktivuje tajnou soběstačnou skupinu agentů s názvem The Division. Ti jsou vycvičeni pro podobné situace, třeba když dojde benzín, tak umí chodit pěšky. To jen tak nějaký amík neumí. 

1408057305-the-division-art-3.jpg1408057311-the-division-screen-2.jpg1408057317-the-division-art-1.jpg

Prostředí

Hra se bude odehrávat v New Yorku. A bude to obrovské, budeme se moci pohybovat jednak v ulicích a jednak na střechách mrakodrapů či v podzemce, navíc víceméně bez omezení.

Vše vypadá až překvapivě detailně a pěkně, je kladen důraz na smysl pro detail, nicméně se po městě budeme moci přepravovat pouze pomocí pěškobusu, nebo rychlým cestováním, ale i to je omezené pouze na oblasti, které máme pod kontrolou. Na druhou stranu, objevování depresivního New Yorku bude mít zajisté něco do sebe.

 

Na základně najdete všechno, co správný voják ve jménu demokracie potřebuje

 

Když si budete chtít odpočinout od výjezdů, přestřelek a zachraňování lidstva, tak se vrátíte do jedné ze základen. Tady najdete všechno, co správný voják ve jménu demokracie potřebuje, tedy zdravotníka, obchodníka, možnost rychlého cestování, zbrojnici a další vychytávky.

1408057285-the-division-screen-1.jpg

Dynamické prostředí, plynulé střídání dne a noci, nevyzpytatelné počasí, kontaminované oblasti, kde si budete muset vzít masku, abyste nedostali kašlík. Vše bude, vše se bude měnit a nenechá nás v běžné rutině, budeme se muset přizpůsobovat okolí a projednou se nebudeme bát zombíků, ale neznáma. A to nás zatraceně láká.

Prostředí bude krásně demolovatelné. Vaše kulky rozcupují většinu objektů. Určitě bude krásný efekt, když budete pálit do auta či něčeho dřevěného a kousky třísek a šrotu budou všude krásně odpadávat, či dírami po kulkách začne prosvítat světlo. Destrukce navíc má být procedurální, nepůjde tedy o předem připravené animace a efekty, vše bude deformovatelné v reálném čase. 

Tak trochu RPG

Město je veliké a s tím bude spojeno i hodně úkolů. Zde hra vychází vstříc i samotářům, kteří rádi hrají na vlastní pěst a nenechávají se zdržovat či otravovat živými spoluhráči či vedlejšími úkoly. Tato sorta hráčů si může ničím nerušeně vychutnat pouze hlavní příběh, o tom ale The Division není.

1402456192-td-screen-night-e3.jpg1402456194-td-screen-base-of-operations-e3.jpg1402456199-td-screen-street-combat-e3.jpg

Naopak ti, kteří rádi hrají v týmu, nebo využívají všechny herní mechanismy, co hra nabídne si také přijdou na své. Jednak budou moci projít celou hru v týmu se svými přáteli, nebo dalšími hráči. A procházet s nimi jak příběhové, tak i vedlejší mise. Ty budou většinou zaměřeny na klasiku, kterou známe z jiných her. Najdi tohle, dones tamto, zachraň tyhle, odveď to támhle a podobně. Nic, co by překvapilo, ale ani to neurazí a pár vedlejších misí se určitě vyplatí zahrát, už jenom kvůli dalším zkušenostem či šanci nalézt lepší vybavení.

Přestřelky

Z čersvých alpha dojmů jsme se dozvěděli o existenci tzv. Dark Zones - temných zón, které budou pro hráče výzvou a peklem. Setkáte se zde s jinými skupinami hráčů, které si jedou podle svého. Budou to ta nejdrsnější místa ve hře, kde vám nikdo nedá nic zadarmo, ale i přesto sem budete chodit rádi, protože zde můžete najít velmi cenné vybavení a body zkušenosti pro vylepšené vaší postavy.

1402456201-td-screen-contagion-e3.jpg

Zde se také bude odehrávat ono milované a nenáviděné PvP, hráč proti hráči. Zde také uslyšíte nejvíce hlášek o vaší matce a skvrny na slunci způsobí mnoha hráčům lagy. Půjde ale zcela pochopitelně i o ty nejzábavnější oblasti, jelikož proti živým hráčům se hraje přece jen lépe. 

 

Nepřátelé budou jednak bandité, jednak ostatní hráči jako vy

 

S tím souvisí i naši nepřátelé. Budou to jednak bandité a jednak ostatní hráči jako vy. Na otázku, zda budou další nepřátelé i nakažení lidé vývojáři odpověděli, že je hra stále ve vývoji a nic zatím odhalovat nebudou. Zombieků sice není nikdy dost, ale tohle pravidlo už tak deset let neplatí. Chceme něco čerstvého a nového. 

Zbraní bude opravdu hodně a nepůjde pouze o útočné pušky. Budeme moci stavět kulometné či plamenometné věžičky, vysílat průzkumné drony. Granátů bude navíc více druhů, buď na odvedení pozornosti, kouřové či zcela vše devastující. Ve hře je dostupný i craftící systém, se kterým si užijeme velkou legraci při výrobě nových smrtících hraček. Zkrátka RPG prvky nechybí.

1402456409-td-ca-cleaners-e3.jpg1402456411-td-ca-contagion-e3.jpg1402456411-td-ca-pandown-e3.jpg

Kromě temných zón zde budou i sociální oblasti, kde bude přítomno více jak stovka hráčů, se kterými budete moci měnit nalezené předměty, vyměňovat si zkušenosti či zakládat party pro plnění obtížných misí. Zkrátka něco jako ve hře Destiny. 

Tom Clancy’s The Division vyjde doufejme ještě v letošním roce na PC, PS4 a Xbox One. 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

2.  1.  2018 |
Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

7.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A