The Last of Us: neoficiální detaily z multiplayeru

Lákavé přežití s kamarády v hrůzách apokalypsy.

O očekávaného thrilleru z dílen Naughty Dog toho víme spoustu, multiplayer však doteď zůstával zahalen tajemstvím. Podle slov vývojářů se má jednat o unikátní přístup k online hře a my bychom jim rádi věřili. To ostatně více než potvrzují informace, které se podařilo vyhrabat z kódu singleplayerové demoverze titulu. A máme se na co těšit.

374516fa-76580.png.jpg 6bd8a04c-82633.jpg b38fdea2-81897.png.jpg

Atmosférou by měl multiplayer připomínat skvělý seriál The Walking Dead. V otevřených mapách se sejde skupinka hráčů s úkolem přežít 12 týdnů. Mapy jsou dostatečně velké a především otevřené. Zformované klany nejprve postaví tábory, které slouží jako útočiště a respawn body. Každé kolo (12 týdnů) pak má připraveno tři unikání mise, které hráči musí splnit. Ty jim značně usnadní další život, ať už novým vybavením či členy týmu. Podle detailů to vypadá, že se k živým hráčům přidají také NPC postavy.

The Last of Us – zrůdy mají mnoho podob (dojmy)

The Last of Us – zrůdy mají mnoho podob (dojmy)

Tým pak musí zkoumat prostředí, hledat důležité předměty a bránit své tábory proti nájezdům infikovaných a banditů. Svět neustále žije, hráči se tak dočkají nečekaných událostí a překvapení, i když se rozhodně najdou i zcela naskriptované sekvence. Primárním prvkem zůstává stealth, jelikož je nábojů málo a každý z hráčů může být infikován. Klíčem je tedy spolupráce a inteligentní postup mapou. Některé části mapy mohou být zamořeny virem, postup v nich je tedy možný pouze s plynovou maskou.

4bf9464f-82624.jpg

Nechybí ani trénink přeživších, ať už to znamená cokoliv. Podle úrovně hráčů se pak budou vybírat nepovinné mise, jako je záchrana rukojmích či výlet pro zásoby. Zcela očekávaně se vrací také možnost upravit si postavu, stejně jako vybrat jednotlivé zbraně a vybavení v Loadoutu. Ze singleplayeru pak přechází craftování předmětů a silnějších zbraní.

Nechybí ani zajímavé maličkosti. Přesnost střelby například závisí na vašem postoji, skrčení situaci značně pomůže. Úspěch v misích značným způsobem ovlivňuje možnost verbovat nové členy týmu. Hráči dostanou i tzv. boosty, známé ze třetího dílu Uncharted. Budou však mnohem lépe vymyšleny a zasazeny do hratelnosti.

44c1b0c1-81900.png.jpg ce94ed37-81901.png.jpg f7cccdb8-82632.jpg

Vše je samozřejmě ta největší možná spekulace, protože lze jen těžko poznat, zda se jedná o reálné informace, nebo výplod fantazie nějakého fanouška. Detaily rozhodně vypadají velmi lákavě, a pokud se výsledný multiplayer této struktuře aspoň přiblíží, budeme radostí bez sebe. Na to si však ještě musíme chvíli počkat.

The Last of Us vychází 14. června letošního roku exkluzivně pro konzoli PS3. Na naši recenzi se můžete těšit v brzké době.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 16 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |