The Longest Journey možná neskončilo

Diskuze čtenářů k článku

marcus33cz  |  11. 04. 2011 21:09

Dalšímu dílu (aspoň v dalších 5 letech) moc nevěřím a strašně mě to mrzí, protože Dreamfall pro mě bylo zjevení.

Hrál jsem spoustu her, jedny měly super grafiku, další super multiplayer nebo hratelnost, jiné byly originální... ale když jsem dohrál Dreamfall, tak jsem vůbec nevěděl, co si myslet. Úžasný příběh a pak náhlý konec.

Samozřejmě jsem dodatečně dohrál i The Longest Journey - taky má svoje kouzlo a doplní určité nevysvětlené věci z Dreamfallu.

Secret World asi vydělá Funcomu dost peněz. Ale vždycky pro mě bude víc znamenat geniální hra "s duší" typu Dreamfall než umělé MMORPG, které na sebe nabaluje další a další závislé hráče...

 |   |  Odpovědět
garlen  |  12. 04. 2011 07:04

Tak snad to někdy vyjde. Dreamfall pro mne bylo největší herní zklamání vůbec. Adventury moc nehraju, ale TLJ jsem dohrál dvakrát nebo třikrát a určitě ji řadím mezi tři nejoblíbenější hry. Příběh měl hlavu a patu, neměl jsem pocit, že by tam něco bylo zbytečně, postava April a její smysl pro humor/ironii mi zcela sedl. A Dreamfall? Po dohrání jsem měl pocit jako by mi tvůrci hry dali pořádnou facku. Příběh byl roztříštěný na 3 části, přičemž tím jak hru (ne)uzavřeli části s April a tím vrahounem zcela ztratily význam. Dokonalý pocit marnosti. Asi jako číst knihu, kde v polovině autor vše zničí, včetně hlavních postav a čtenář vůbec netuší proč, druhá polovina knihy, která by tomu všemu měla dát smysl totiž neexistuje.

 |   |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor