The Mystical Arena – hra plná kouzel

Umíte čarovat? Že ne? Žádný problém, tedy pokud máte hru The Mystical Arena. V ní se totiž postavíte do role jednoho z čarodějů a budete se snažit zničit protivníka svými kouzly. Tímto vzniká celkem zajímavá hra, jakýsi deathmatch dvou kouzelníků, kteří se navzájem snaží zabít. To vše v dobré grafice, bezva hudbě a celkem ucházející hratelnosti.
The Mystical Arena – hra plná kouzel
Hlavní role hry The Mystical Arena (TMA) obsadili dva malí kouzelníci, kteří se budou spolu utkávat v soubojích za pomoci svých kouzel. Vy se ujmete role jednoho z nich a někdo další druhého. Ti bystřejší z vás jistě už pochopili, že TMA je hra pro dva hráče a nemáte-li zrovna nikoho při sobě, tak si ji moc nezahrajete.

Jak název sám vypovídá, hra se nebude odehrávat jen tak na ledajakém místě, ale v mystické aréně. Ptáte se čím je mystická? Hmm, těžká otázka, na tu vám neodpovím. Možná je mystická už z toho důvodu, že si zde dávají dostaveníčko ti nejlepší kouzelníci světa a svádějí zde své souboje. Jedním z nich jste samosebou vy a čas od času vyzvete nebo jste vyzváni někým ze svých soupeřů, který si myslí, že je nelepší v oboru, pche. Brzo mu však ukážete, kdo je tady pánem…

The Mystical ArenaThe Mystical Arena

Jakmile hra začne, ocitáte se v mystické aréně spolu se svým protivníkem. Zde se na různých místech objevují symboly, jenž zastupují tyto obory magie: voda, země oheň, vzduch. Co jiný symbol, to jiné kouzlo. Vaším úkolem je pak je sbírat a následně použít na vašeho soupeře. To samé může udělat i on, takže výsledný efekt je někdy hodně zajímavý – snažíte se získat co nejvíce symbolů, kličkujete, utíkáte, protože mezitím jste ostřelováni soupeřem.

Teď trochu kritiky: grafika hry je pěkná, ale jen po dobu když hrajete - všechna ostatní místa, jako např. menu, helpy apod., mi připadala, autoři prominou, moc strohá, neřku-li odfláknutá. Dále mi dosti vadilo, že hra nemá žádný konec, tj. když zabijete soupeře, tak se opět ocitnete v menu jako by se nechumelilo, žádný nápis „Hráč 1 je vítěz“, prostě nic.

TMA je dobrá hra a mohla být ještě lepší, kdyby obsahovala více arén a měla lepší grafické provedení menu, helpů, ale to je možná subjektivní názor. Jinak je to hratelný a zábavný kousek, který můžu všem jen doporučit.

Download (1,5 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A